2021.11.12
Sárvár északi városrészén, az elkerülő út mellett kialakuló második ipari zóna magánberuházások segítségével a következő években folyamatos fejlődéssel lehetőséget ad új vállalkozások létesítéséhez, bővítéséhez. Többek közt a Sága Foods Zrt. is ide tervezi 20 milliárd forintos, új üzemcsarnokának építését.
A sárvári önkormányzat, hogy elősegítse ennek a területnek a fejlődését, százmillió forintos beruházás keretében kezdte el a szennyvízhálózat kiépítését. A területen tett bejárást Ágh Péter országgyűlési képviselő, Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és Varga Károly önkormányzati képviselő.
A város önkormányzata és a helyi társadalom szívesen látja és megbecsüli az üzleti szféra vállalkozóit. A városban a vállalkozásokat az állami adókon (gépjárműadó, iparűzési adó) felül helyi adóteher nem terheli, ezzel is segítve gazdasági és pénzügyi boldogulásukat, döntéseiket. Sárvárt a 84-es főútvonal kerüli el, amely a várostól 10 km-re találkozik a M86-os számú autóúttal. Sárvár így négysávos autóúton érhető el.
Sárvár fejlesztése folyamatos, ebben a kormányzat partnersége segített már több esetben, de a város is tudatosan figyel rá, hogy az ipari, gazdasági fejlesztéseknek egyenes utat biztosítson. – A város gazdaságfejlesztést segítő beruházásai úgy jöhetnek létre, hogy számos kormányzati támogatást kap a város, ami révén szabad források keletkezhetnek – hívta fel a figyelmet Ágh Péter, Sárvár országgyűlési képviselője. Kiemelte, hogy a kormány közel kétmilliárd forintos kötvénykiváltással segítette a pandémia miatt nehéz helyzetbe került Sárvárfürdőt.
– Az 1995-ben létrejött első Ipari Park több ezer munkavállaló megélhetését biztosítja ma is, és hozzájárul a város működéséhez. Az északi iparterületen egy évtizede hasonló munkálatok előkészítése zajlik – jegyezte meg Dr. Máhr Tivadar. Sárvár előnye más településekkel szemben, hogy folyamatosan megújuló-fejlődő város, modern infrastruktúrával, sokszínű oktatási kínálattal, gyorsforgalmi úton elérhető, a városvezetés pedig partnere a Sárváron megtelepedni szándékozó beruházásoknak. – A folyamatos iparfejlesztés révén a város is adóbevételekhez jut és a következő legalább másfél évtizedben új munkahelyek jönnek létre – számolt be az alpolgármester.
2023.03.28
Folytatódott a lakossági fórumok sora, legutóbb a Sári városrész lakóit várták találkozóra az önkormányzat vezetői és a városrész önkormányzati képviselője a volt Sári iskolába.
Tovább...2023.03.28
A Szatmár utcai óvodában tart csütörtökön 16 – 17 óráig fogadóórát dr. Máhr Tivadar, Sárvár alpolgármestere és Varga Jenő, a 8. számú választókerület önkormányzati képviselője.
Tovább...2023.03.19
Az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc 175. évfordulója alkalmából Vas Vármegye Önkormányzata kitüntetési ünnepséget tartott a ZeneHázában. A házigazda nevében Kondora István, Sárvár polgármestere köszöntötte a megjelenteket, majd Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke mondott ünnepi beszédet.
Tovább...2023.03.19
Március 15-én a hagyományoknak megfelelően a Nádasdy Ferenc Múzeum kézműves foglalkozásokkal, fegyverbemutatókkal és tematikus tárlatvezetéssel várta látogatóit. A Nádasdy-vár folyosója népzenétől volt hangos.
Tovább...2023.03.19
Sári lakóinak az elmúlt év munkájának értékelése, valamint a 2023. évi feladatok, elképzelések bemutatása céljából lakossági fórumot tartunk.
Tovább...2023.03.19
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 175. évfordulóján a városi ünnepséget a bizonytalan időjárási viszonyok miatt a Sárvár Arénában tartották meg. A megemlékezésen Szabó Zoltán társadalmi megbízatású alpolgármester mondott beszédet.
Tovább...Jelezze nekünk, ha megoldásra váró üggyel találkozott Sárváron!
Bejelentés...