Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Ne tékozoljuk el 1956 tizenkét forradalmi napjának erejét

2023.10.23

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 67. évfordulója alkalmából október 20-án tartották a városi megemlékezést. Ünnepi beszédet Németh Róbert önkormányzati képviselő mondott. Közreműködtek a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola diákjai és a Sárvári Koncertfúvószenekar.

A Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola diákjainak ünnepi műsora

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 67. évfordulója alkalmából szervezett városi megemlékezés a köztemetőben kezdődött. Először Török István 1956-os mártír sírját koszorúzta meg Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterek valamint dr. Bankits László aljegyző a családtagok jelenlétében. Török István, a győri forradalmi események résztvevője sírjánál a Magyar Nemzetőrség Török István nevét viselő Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetségének képviselője is koszorút helyezett el.

Mezőfi Géza rendőrtiszt, 1956-os forradalmár sírjánál folytatódott az emlékezés, ahol szintén koszorút helyeztek el a város vezetői. Végezetül a megtorlás idején Sárvár környékén menekülő és agyonlőtt diákok, Simon Zoltán és Sándor Béla 1956-os mártírok sírjánál rótták le kegyeletüket.

Tisztelgés az 1956-os emléktábla előtt

Az Ady Endre utcai 1956-os emléktáblánál folytatódott a megemlékezés, ahol a Sárvári Koncertfúvószenekar közreműködésével Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterek, dr. Bankits László aljegyző és Németh Róbert önkormányzati képviselő koszorúzott.

A városi megemlékezés ünnepi szónoka Németh Róbert önkormányzati képviselő volt, aki felidézte a 67 évvel ezelőtti eseményeket. „A Zrínyi és Batsányi körök mellett sorra alakultak a Petőfi és Kossuth körök, a reformklubok, vitakörök, elsősorban az egyetemi városokban és a megyeszékhelyeken. A résztvevők aztán vitték haza a kisvárosokba, falvakba az új és ki-mondható gondolatokat és az érzést, hogy valami változik, változhat.” – mondta az ünnep szónoka.

Németh Róbert önkormányzati képviselő mondott ünnepi beszédet

Németh Róbert önkormányzati képviselő így folytatta ünnepi beszédét. „A Lengyelországban kitört forradalom iránti szolidaritás volt az a hívó szó, mely végül elhozta a forradalom szabadságlángját, mely október 23-ától tizenkét napon át lobogott és melyet – ahogy 1849 nyarán, úgy mint 1956 őszén – újra csak idegen erők, a keleti nagy birodalom, Oroszország, a Szovjetunió sötét hadserege tudta eloltani. A megtorlás, mint alig száz évvel korábban, akkor sem maradt el, mértéke most sem ismert határokat. Országszerte mártírok sora jelzőfényként mutatják, hogy a tizenkét nap hogyan fogta össze a magyarokat. Sárváron is Abai Imre, Török István, Mezőfi Géza, Simon Zoltán, Sándor Béla sírját, emléktábláját megkoszorúzzuk. Fejet hajtunk előttük, mert ugyan őket elnémították, megölték vagy elűzték, de épp az a tizenkét nap adta a reményt arra, hogy egyszer vége lehet és egyszer vége is lesz minden elnyomó rendszernek.” – mondta Németh Róbert, aki hozzátette: ne tékozoljuk el tehát 1956 tizenkét forradalmi napjának erejét, hanem éljünk vele és saját tisztességünkkel életünk minden napján álljunk érte jót. Ez a mi munkánk és nem is kevés.

Ünneplők a Kossuth téren

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 67. évfordulóján a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola diákjai adtak ünnepi műsort. Felkészítő tanáraik voltak: Tóth Csabáné, Vörös Krisztina és Takács Ferenc.

A megemlékezés végén az önkormányzat, a pártok, a társadalmi szervezetek képviselői koszorút helyeztek el Abai Imre vértanú plébános emléktáblájánál, a Szent László- templom falán.

További híreink

Megalakult az új sárvári képviselő-testület

2024.10.13

Október 10-én tartotta ünnepélyes alakuló ülését a 2024. június 9-én megválasztott sárvári képviselő-testület a Nádasdy-vár dísztermében.

Tovább...

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosra emlékeztünk

2024.10.08

175 évvel ezelőtt, 1849. október 6-án végezték ki a szabadságharc 13 honvédtisztjét Aradon, és gróf Batthyány Lajost, Magyarország első felelős miniszterelnökét Pesten. Vértanúinkra október 3-án emlékeztünk Sárváron, az esős időjárás miatt az ünnepségre a Nádasdy-vár aulájában került sor.

Tovább...

Kampel Oszkár és Szabó Lajos Sárvár Városért Érdemérmet kapott

2024.09.28

A 2019-2024-es önkormányzati ciklus utolsó ülésén két - közéleti pályafutását befejező - önkormányzati képviselő Sárvár Városért Érdemérem kitüntetést vehetett át.

Tovább...

Cikluszáró képviselő-testület - Több fontos döntést is hoztak

2024.09.28

Megtartotta a 2019-2024-es önkormányzati ciklus utolsó ülését a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében. A képviselők több fontos döntést is hoztak.

Tovább...

Országos bélyegkiállításnak adott otthont Sárvár

2024.09.27

Szeptember 20-22. között Sárvár adott otthont a HUNFILA 2024 Országos Bélyegkiállítás és 97. Bélyegnap eseményeinek. A Sárvár Arénában rendezett háromnapos kiállításon mintegy tízezer bélyeg, filatéliai objektum volt megtekinthető. Szeptember 20-án, a kiállítás ünnepélyes megnyitóján forgalomba helyezték a Sárvárról készült alkalmi bélyegeket is.

Tovább...

Új járda és gyalogátkelő épül az Ikervári utcában

2024.09.25

Az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan 2024-ben is folytatódnak Sárvár város saját forrásból finanszírozott közlekedésbiztonságot szolgáló fejlesztései. Ennek keretében az AVIA benzinkúttól a belső Ikervári utcáig új járda épül, és egy gyalogátkelőhelyet is kialakítanak. A kivitelezők szeptember közepén megkezdték a munkálatokat.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!