2022.05.10
Tájékoztatjuk a Tisztelt sárvári ebtulajdonosokat és az ebtartókat, hogy az Önkormányzat az idei évben ebösszeírást végez. Az ebösszeírás kizárólag az ebrendészeti feladatok elvégzését, továbbá a veszettség elleni járványvédelmet szolgálja, mely mindannyiunk közös érdeke.
Az eredményes ebösszeírás érdekében az ebtulajdonosok és az ebtartók szíves közreműködését kérjük. Az ebösszeírás bejelentés alapján történik, az adatszolgáltatás az ebtulajdonos és az ebtartó kötelessége, mely az egyoldalas ebösszeíró adatlap kitöltésével teljesíthető.
Ebenként külön ebösszeíró adatlapot kell kitölteni!
A nyomtatvány megtalálható a Sárvári Hírlap 2022/9. lapszámában, a https://sarvarvaros.hu/ oldalon (géppel kitölthető pdf-ként is), valamint az E-önkormányzat portálon.
Az adatlap sokszorosítható, illetve személyesen a Hivatal recepcióján, vagy a 95/523-178-as telefonszámon igényelhető.
A felmerülő kérdéseikkel kapcsolatban a 95/523-178-as telefonszámon a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatal munkatársai készséggel adnak tájékoztatást.
Tájékoztatjuk, hogy a https://www.petvetdata.hu/ weboldalon, amennyiben az Ön tudomása szerint az Ön állatába korábban már mikrochipet helyeztek be, és ellenőrizni szeretné, hogy annak száma benne van-e már a rendszerben, az oldalon található nyilvános keresőben ezt megteheti.
Amennyiben a keresés eredményes, akkor megjelennek az állat alapvető adatai (chipszáma, neve, fajtája, faja).
További adatokhoz (pl. a tulajdonos adatai) azonban csak az oldalra belépési jogosultsággal rendelkező állatorvosok férhetnek hozzá! Ha Ön ezeket az adatokat szeretné ellenőrizni, vagy módosíttat-ni (pl. lakcím, vagy telefonszám megváltozása vagy az eb elhullása miatt), javasoljuk, keresse meg állatorvosát, és kérje a segítségét!
Kérünk minden felelős ebtulajdonost és ebtartót az adatszolgáltatás minél nagyobb számban történő teljesítésére, segítsük az állatorvosok munkáját!
Sárvári Közös Önkormányzati Hivatal
Hatósági Iroda
2023.09.19
Az STKH Sopron és Térsége Nonprofit Kft. az idei évben is biztosítja a lakossági ügyfelei részére a lomhulladék összegyűjtését és elszállítását. Sárvár település közigazgatási területén az éves lomtalanítás három körzetben, három időpontban kerül megszervezésre.
Tovább...2023.09.18
Szeptember 21-én, csütörtökön ismét állásbörzét szervez Sárváron a Változó Világért Alapítvány. Helybe jönnek a munkáltatók, akik munkavállalókat keresnek a környékben élők közül.
Tovább...2023.09.18
A Sárvári Védőnői Szolgálat munkatársai az anyatejes világnap alkalmából rendeztek ünnepséget a Városházán. A gyermeküket anyatejjel tápláló édesanyákat köszöntik ezen a napon.
Tovább...2023.09.15
Szeptember 18-tól változik a betegellátás rendje a 2. számú felnőtt háziorvosi körzetben. A helyettesítő orvos Dr. Tóth Renáta belgyógyász és háziorvostan szakorvos lesz. A rendelési idő módosul, keddenként 14:30 és 18:00 között, valamint csütörtökönként 8:00 és 12:00 között várják a betegeket.
Tovább...2023.09.14
Szeptember 9-én szervezték meg a Sárvári Szüret programját a Nádasdy-vár hátsó udvarában. A szüret előestéjén már a Jurta zenekar táncháza hívogatta az érdeklődőket, szombat délután pedig egymás után sorjáztak a néptáncbemutatók a színpadon, ahol Dr. Máhr Tivadar alpolgármester nyitotta meg a programot.
Tovább...2023.09.08
A rábasömjéni közösségi ház a helyben született Takács Imre költő nevét vette fel idén, a költészet napján. Kondor János festőművész elkészítette a költő emléktábláját, amelynek avató ünnepségére augusztus 31-én Takács Imre születésnapján került sor a közösségi ház falánál.
Tovább...Jelezze nekünk, ha megoldásra váró üggyel találkozott Sárváron!
Bejelentés...