Hírek
Rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület
2025.07.28
Rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület július 24-én délután, ahol többek között új külsős bizottsági tagot választottak, és jóváhagyták a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő csúszdarendszer beruházási munkálataira vonatkozó vállalkozási szerződéseket.
A sárvári képviselő-testület Gazdasági, Városfejlesztési és Közbeszerzési Bizottsága nem képviselő tagja, Földi Árpád áprilisban elhunyt, az új bizottsági tagot most választotta meg a testület. Kondora István polgármester két jelöltet ismertetett az ülésen. A Fidesz-KDNP Pócza Imrénét jelölte, a Sárváriakért Egyesület pedig Szilágyi Tamást, aki Facebook-oldala szerint a Demokratikus Koalíció tagja. A gazdasági bizottság új tagja - minősített többséggel - Pócza Imréné lett.
Módosították az ülésen a közterületi térfigyelő rendszerről szóló önkormányzati rendeletet, amely az előző módosítás révén 29 helyszínen 113 darab térfigyelő kamera elhelyezését szabályozta.
Dr. Máhr Tivadar alpolgármester, a napirend előterjesztője elmondta, hogy az újabb módosítást az teszi szükségessé, hogy az elmúlt időszakban a város közigazgatási területén rendszámfelismerő rendszert telepítettek. A beruházás keretében Sárvár három bevezető útján - a Sársziget utcának a Kazinczy Ferenc utcai útcsatlakozásának közelében, a Rába-hídnál, valamint a város északi részén a SHELL, MOL benzinkutak közvetlen környezetében – helyeztek el a közbiztonság és a bűnmegelőzés érdekében 2-2 darab, azaz mindösszesen 6 darab új kamerát.
A Sárvári Gyógyfürdő Kft. a strand területén csúszdarendszer építését tervezi a 2025 szeptemberétől 2026 március végéig tartó időszakban. A beruházás munkálataira vonatkozó vállalkozási szerződéseket egyhangú döntéssel hagyta jóvá a sárvári képviselő-testület július 24-i rendkívüli ülésén. A grandiózus beruházással a 3-12 éves korúaknak szóló attrakciókat bővítik, amely nagy mértékben hozzájárul a fürdő versenyképességének megőrzéséhez.
Kántás Zoltán, a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a beruházás két ütemben, önerőből valósul meg. Ősszel, a szezon zárása után a szerkezet és a gépészet kivitelezése zajlik, majd tavasszal a csúszdaelemek beépítése és a beemelése következik.
- A jövő évi strandszezon kezdetére már üzemelni fognak a csúszdák – húzta alá az igazgató, akitől megtudtuk: a csúszdaberuházás meghívásos versenyeztetése megtörtént a szabályoknak megfelelően. A kétkörös versenyeztetést követően a legjobb ajánlat alatta maradt az előzetesen számított 700 millió forintos költségnek.
További híreink
Választás aktuális hírei - Részvételi adatok II.
2026.04.12
17 órakor biztossá vált, hogy rekord részvétellel fog zárulni a 2026. évi országgyűlési képviselő-választás.
Tovább...Választás aktuális hírei - Részvételi adatok I.
2026.04.12
Megkezdődött a 2026. évi országgyűlési választás. A Sárvár székhelyű Vas vármegyei 02. számú országgyűlési egyéni választókerületben – az átjelentkezettek és a külképviseleten szavazókkal együtt – összesen 66.913 választópolgár adhatja le szavazatát.
Tovább...Ütemterv szerint halad a hegyközségi körfogalom építése
2026.03.30
Ütemterv szerint halad a kivitelezés a hegyközségi körforgalomnál, ahol ideiglenes forgalomterelést építettek ki. A kereszteződés Ostffyasszonyfa felé vezető ágát az első 100 méteres szakaszon teljesen lezárták, ez az ág az építkezés befejezéséig nem használható.
Tovább...Elkészült a Flex előtti kerékpárút
2026.03.30
Elkészült a Sárvár és Csénye közé tervezett kerékpárút mintegy 200 méter hosszú szakasza, Kondora István polgármesterrel és Ágh Péter országgyűlési képviselővel jártunk a helyszínen.
Tovább...Ülésezett a sárvári képviselő-testület
2026.03.30
Megtartotta márciusi ülését a sárvári képviselő-testület, ahol a fő napirendi pontok az önkormányzati tulajdonú cégek üzleti tervei voltak, továbbá bejelentették, hogy a Sárvári Városgondnokság Nonprofit Kft. 443 millió forintot nyert a távhőrendszer fejlesztésére.
Tovább...Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester
2026.03.26
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester április 1-jén, szerdán 15:00 – 16:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.
Tovább...






