Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

2026.05.19

Rendkívüli ülést tartott május 18-án délután a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében, ahol új bizottsági és FEB – tagokat választottak.

Új bizottsági és FEB-tagokat választott a sárvári testület

A rendkívüli ülésen Vinter István és Varga Károly önkormányzati képviselők nem vettek részt, illetve Strompová Viktória, akit országgyűlési képviselőnek választottak, összeférhetetlenség miatt már lemondott az önkormányzati képviselői tisztségéről. 

A rendkívüli ülésen a képviselők átalakították a bizottságok összetételét, tovább új felügyelőbizottsági tagokat választottak az önkormányzati cégeket felügyelő bizottságokba.

Sárvár Város Önkormányzata Képviselő-testülete a Humán Erőforrás Bizottság elnökévé Klimits Istvánt, a Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselőjét, tagjává Gácsi Tibort, a Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselőjét választotta egyhangú döntéssel.

A képviselő-testülete a Gazdasági, Városfejlesztési és Közbeszerzési Bizottság tagjai közül Mórocz Zsolt külsős bizottsági tagot május 31-ével visszahívta, egyidejűleg Varga Zsoltot, a Sárváriakért Egyesület jelöltjét a bizottság külsős tagjává megválasztotta.

A Jogi és Ügyrendi Bizottság tagjai közül Wieder Sándor külsős bizottsági tagot május 31-ével hívta vissza a testület, egyidejűleg Szemán Lászlót, a Sárváriakért Egyesület jelöltjét a bizottság külsős tagjává választotta.

A képviselő-testülete a Humán Erőforrás Bizottság tagjai közül Erős György bizottsági tagot hívta vissza május 31-ével, egyidejűleg Bognár Nórát, a Sárváriakért Egyesület jelöltjét a bizottság külsős tagjává megválasztotta.

Sárvár Város Önkormányzata Képviselő-testülete – mint a Sárvári Gyógyfürdő Kft. egyedüli tagja – Gagyi Leventét, Moór Adriánt és Béres Árpádot, a cég felügyelőbizottságának tagjait június 1-jétől visszahívta. A képviselő-testület Tremmel Ádámot, a Sárváriakért Egyesület, valamint Mórocz Zsoltot és Erős Györgyöt, a polgári oldal jelöltjét 2026. június 1 – 2029. december 31. közötti időre a Sárvári Gyógyfürdő Kft. felügyelőbizottsága tagjának megválasztotta. Díjazásukat a társaság többi felügyelőbizottsági tagjának díjazásával azonos összegben, havi bruttó 100 ezer forintban állapították meg.

A képviselő-testület– mint a Sárvári Média Kft. egyedüli tagja – Czeglédi Gábort, a Sárvári Média Nonprofit Kft. felügyelőbizottságának tagját június 1-jétől visszahívta. A képviselő-testület Szilágyi Tamás Jánost, a Sárváriakért Egyesület jelöltjét 2026. június 1- 2029. december 31. közötti időre a Sárvári Média Nonprofit Kft. felügyelőbizottsága tagjának megválasztotta. Díjazását a társaság többi felügyelőbizottsági tagjának díjazásával azonos összegben, havi bruttó 75 ezer forint összegben állapították meg.

A képviselő-testület – mint a Sárvári Sportfólió és Kulturális Kft. egyedüli tagja –Lágler Pétert, a Sárvári Sportfólió Kft. felügyelőbizottságának tagját június 1-jétől visszahívta. A képviselő-testület Gecse Balázst, a Sárváriakért Egyesület jelöltjét 2026. június 1 – 2029. december 31. közötti időre a Sárvári Sportfólió Kft. felügyelőbizottsága tagjának megválasztotta. Díjazását a társaság többi felügyelőbizottsági tagjának díjazásával azonos összegben, bruttó 75 ezer forint per hó összegben állapították meg.

További híreink

Pedagógusnapi köszöntés a Városházán

2026.06.08

Pedagógusnap alkalmából rendezett ünnepséget Sárvár Város Önkormányzata június 5-én a Városházán. Az eseményen a város oktatási, nevelési és kulturális intézményeiben dolgozó pedagógusok, oktatók és szakemberek munkáját ismerték el önkormányzati kitüntetésekkel, aranyoklevelekkel és emlékérmekkel.

Tovább...

Sárváron is fellobbant az összetartozás tüze

2026.06.08

A nemzeti összetartozás napján Sárváron több helyszínen is megemlékeztek a trianoni békediktátum aláírásának 106. évfordulójáról. A Várparkban és Lakatos József festőművész műtermének udvarán is fellobbant az összetartozás tüze, amely a magyarság egységét, közös örökségét és a béke iránti elkötelezettséget jelképezi.

Tovább...

Gálaműsorral zárult a Nádasdy iskola jubileumi emlékéve

2026.06.08

Nagyszabású gálaműsorral zárult a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola fennállásának 50. évfordulója alkalmából szervezett jubileumi emlékév. A május 29-i ünnepségen egykori és jelenlegi pedagógusok, diákok, öregdiákok, szülők és támogatók együtt idézték fel az iskola elmúlt öt évtizedének meghatározó pillanatait. Az esten köszöntők, művészeti produkciók és kiállításmegnyitó várta a vendégeket.

Tovább...

34 tehetség mutatkozott be a Sárvári Kulturális Seregszemle gálaműsorán

2026.06.05

Pünkösdhétfőn, május 25-én délelőtt gyönyörű, napsütésben tartották a város és környéke általános iskoláinak meghirdetett Sárvári Kulturális Seregszemle gálaműsorát a Nádasdy-vár szabadtéri színpadán. Négy napon át tartott az előválogató, a szakmai zsűri végül összesen 34 produkciónak ítélt kiemelt arany minősítést, akik ünnepélyes keretek között mutathatták meg tehetségüket.

Tovább...

Missziói napon emlékeztek hitvalló őseinkre Sárváron

2026.06.05

Nagyszabású egyházkerületi missziói nap helyszíne volt Sárvár május 16-án. A rendezvényt a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület és Dunántúli Református Egyházkerület közösen szervezte két fontos, Sárvárhoz szorosan köthető évforduló kapcsán.

Tovább...

A Szuperligában versenyez ősztől a bajnok Fülöp-Zöldfa

2026.06.05

Bajnoki címet szerzett a Fülöp Borozó és Zöldfa Italker TSE NB I-es tekecsapata, ami a sárvári teke sport eddigi legjobb eredménye. Az aranyérmeket és a bajnoki címért járó kupát a szezonzáró banketten vehette át a csapat.

Tovább...