Hírek
Tavaszváró programokat szervezett a gondozási központ
2025.06.16
A Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központ megszervezte hagyományos tavaszváró, tavaszköszöntő rendezvényét. Az Idősek klubjának tagjait május 26. és 28. között élménydús programokkal várták: kirándulás, vendéglátás, kulturális program is szerepelt a kínálatban.
A tavaszváró rendezvény első napján az acsádi Márk Rosarium rózsakertben tettek látogatást az idősek, és a váti Szent István kápolnát is megtekintették. A második napon tartották meg a hagyományos tavaszi pikniket. A gondozási központ ebédlőjében Barasics Katalin intézményvezető és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester köszöntötte az ellátottakat.
Barasics Katalin elmondta, maximális létszámmal működik a klub, ami 60 főt jelent. Minden héten szerdán délelőtt vannak rendezvények az idős emberek számára, de napi szinten találkoznak a klubtagok, hiszen sokan a központból hordják az ebédet. Minden programnak örülnek, szívesen részt vesznek a rendezvényeken.
Dr. Máhr Tivadar örömét fejezte ki, hogy ilyen sokan részt vesznek a gondozási központ programjain. Megköszönte a központ munkatársainak a szervezőmunkát. Rámutatott, hogy a közösséghez tartozás az egyik legfontosabb dolog az életben.
- Az önkormányzatnak támogató kezet kell nyújtania a kritikus helyzetekben, tehát például az ajándékutalványok, a fűtéstámogatás, a különböző önkormányzati segélyek mind rendelkezésre állnak, de valójában az igazi társasági kapcsolatok a legjobb kötőelemek egy város életében, és így az idősebbek esetében is – fogalmazott.
A pikniken Gál Bendegúz, a Sárvári Tinódi Gimnázium diákja szavalt verset, majd a jó hangulatot Talabér József harmonikás teremtette meg, megénekeltette és táncba hívta az időseket.
A programsorozat május 28-án Lakatos József képzőművész műtermének megtekintésével zárult.
További híreink
Elballagtak a sárvári középiskolások
2026.05.08
Ballagási ünnepségeken búcsúztak el végzős diákjaiktól Sárvár középiskolái. A Sárvári Turisztikai Technikum, a Barabás György Műszaki Szakképző Iskola és a Sárvári Tinódi Gimnázium tanulói megható ünnepségeken köszöntek el tanáraiktól, diáktársaiktól és alma materüktől.
Tovább...2026.05.08
Kültéri és beltéri játékot adtak át a városi bál szervezői és a város vezetői a Sárvári Cseperedő Bölcsőde számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönhetően több mint 1 millió 200 ezer forint adomány gyűlt össze a 18. Sárvár Városi Bálon.
Tovább...Átadták a Flex ligetet, a város új zöld közösségi terét
2026.05.08
Sárvár Város Önkormányzata, a Nádasdy Kulturális Központ és a Flex az idei évben is összefogott, hogy a Föld napja alkalmából ráirányítsa a figyelmet a környezettudatosság, a közösségi terek fejlesztése és a fenntartható városi környezet fontosságára. Április 21-én átadásra került a Flex liget az Újsziget és a Temető utca kereszteződésénél.
Tovább...A Föld napján játékra hívták az óvodásokat
2026.05.08
Április 22-én a Föld napja alkalmából a Nádasdy Kulturális Központ játékos vetélkedőre hívta a sárvári óvodásokat, az általános iskolásoknak pedig pályázatot hirdetett a fenntarthatóság témájában. Az érzékenyítésbe idén mintegy 250 gyermeket vontak be. A program a Flex támogatásával és közreműködésével valósult meg.
Tovább...Új tűzoltóautó állt szolgálatba Sárváron
2026.05.08
Szent Flórián napja alkalmából ünnepséget és elismerésátadót tartottak Sárváron, ahol hivatalosan is szolgálatba állt a Sárvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság új gépjárműfecskendője. Az európai uniós támogatással beszerzett jármű tovább erősíti a térség mentő- és tűzvédelmét.
Tovább...Képviselő-testületi ülés: Beszámolók és zárszámadás
2026.05.05
Április 22-én tartotta soron következő ülését a Sárvár Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Városházán. A tanácskozáson több fontos napirendi pontot tárgyaltak, köztük a gyermekvédelmi beszámolót és a 2025. évi zárszámadást, valamint köszöntötték Strompová Viktória országgyűlési képviselőt.
Tovább...






