Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosa emlékezett Sárvár

2025.10.09

Október 6-a nemzeti gyásznap, az 1849-ben kivégzett aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajos miniszterelnökre emlékezünk. Sárváron a mártír miniszterelnök szobránál gyűltek össze az emlékezők, annál a köztéri alkotásnál, amelyet a közelmúltban elhunyt Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter támogatásával állítatott Sárvár.

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosa emlékezett Sárvár

Emlékező beszédet Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke mondott, aki kiemelte, hogy amikor sorba vesszük a veszteségeinket, akkor a büszkeségeinket is sorba kell vennünk. „Amikor az aradi mártírokról és gróf Batthyány Lajosról beszélünk, akkor a fiatal generációk érdekében meg kell idéznünk a nevüket és a személyiségüket. Ne csak mártírokként emlékezzünk rájuk, hanem hús-vér emberekként, akik fiatalok voltak, akiknek családjuk volt.” – húzta alá Majthényi László, majd egy-egy személyes példán keresztül mutatta be a vértanúkat. Aulich Lajos, Damjanich János, Knézich Károly, Lahner György, gróf Leiningen-Westerburg Károly, Nagy-Sándor József, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Vécsey Károly gróf, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Lázár Vilmos és Schweidel József, valamint gróf Batthyány Lajos személyes történeteit hallhatták az emlékezők.

„Egyetlen nép sem teheti meg, hogy nem adja meg a tiszteletet azoknak, akiknek a munkájának, harcának és véráldozatának köszönhetjük, hogy ma itt lehetünk, és rájuk emlékezhetünk, Isten áldja az emléküket!” – zárta emlékező gondolatait Majthényi László.

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosa emlékezett Sárvár

Hallerné Horváth Márta karnagy vezényletével a Pedagógus Női Kar adott ünnepi műsort. 

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosa emlékezett Sárvár

A megemlékezés végén a Vas Vámegyei Közgyűlés képviseletében Majthényi László elnök és dr. Kondora Bálint alelnök, Sárvár Város Önkormányzata nevében Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyző koszorúzott. A tankerület, az iskolák, a civil szervezetek és a pártok képviselői is elhelyezték az emlékezés koszorúit gróf Batthyány Lajos mártír miniszterelnök szobránál. 

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosa emlékezett Sárvár

További híreink

Átadták a Flex ligetet, a város új zöld közösségi terét

2026.05.08

Sárvár Város Önkormányzata, a Nádasdy Kulturális Központ és a Flex az idei évben is összefogott, hogy a Föld napja alkalmából ráirányítsa a figyelmet a környezettudatosság, a közösségi terek fejlesztése és a fenntartható városi környezet fontosságára. Április 21-én átadásra került a Flex liget az Újsziget és a Temető utca kereszteződésénél.

Tovább...

A Föld napján játékra hívták az óvodásokat

2026.05.08

Április 22-én a Föld napja alkalmából a Nádasdy Kulturális Központ játékos vetélkedőre hívta a sárvári óvodásokat, az általános iskolásoknak pedig pályázatot hirdetett a fenntarthatóság témájában. Az érzékenyítésbe idén mintegy 250 gyermeket vontak be. A program a Flex támogatásával és közreműködésével valósult meg.

Tovább...

Új tűzoltóautó állt szolgálatba Sárváron

2026.05.08

Szent Flórián napja alkalmából ünnepséget és elismerésátadót tartottak Sárváron, ahol hivatalosan is szolgálatba állt a Sárvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság új gépjárműfecskendője. Az európai uniós támogatással beszerzett jármű tovább erősíti a térség mentő- és tűzvédelmét.

Tovább...

Képviselő-testületi ülés: Beszámolók és zárszámadás

2026.05.05

Április 22-én tartotta soron következő ülését a Sárvár Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Városházán. A tanácskozáson több fontos napirendi pontot tárgyaltak, köztük a gyermekvédelmi beszámolót és a 2025. évi zárszámadást, valamint köszöntötték Strompová Viktória országgyűlési képviselőt.

Tovább...

Irodalmi est és díjátadó a Nádasdy50 programsorozatban

2026.05.02

A magyar költészet napja alkalmából rendezett irodalmi műsort a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola a Nádasdy50 programsorozat keretében. A Nádasdy Ferenc Múzeumban megtartott eseményen adták át a vers- és prózaíró pályázat díjait is.

Tovább...

Takács-Reichardt Gabriella lett a „Vasi Év Embere”

2026.05.02

Takács-Reichardt Gabriella, a Nádasdy Ferenc Múzeum művészettörténész-főmuzeológusa nyerte el idén a „Vasi Év Embere” címet a megyei közönségszavazáson. Az elismerést kiemelkedő szakmai munkájáért, többek között a Munkácsy Mihály-kutatások terén elért eredményeiért kapta.

Tovább...