Hírek
Ökumenikus imahét a sárvári templomokban
2023.02.01
A sárvári egyházközségek is csatlakoztak az Ökumenikus Imahéthez, amely során a keresztény egyházak világszerte együtt imádkoznak a Keresztény-hívők egységéért. Szentgyörgyi László református lelkész, Böjti Balázs káplán és Pethő Attila evangélikus lelkész közös istentiszteleteken hirdette a Szentírás örökérvényűségét.
Az ökumenikus imahét sárvári nyitó istentiszteletét január 18-án a református templomban tartották. Az imahét anyagát és istentiszteleti rendjét 2023-ban a Minnesotai Egyházak Tanácsa állította össze, központi igéjét Ézsaiás próféta könyvéből választották, mely így hangzik: „Tanuljatok meg jót cselekedni, törekedjetek igazságra…” (Ézs 1,17)
- Az imahét mottója azt üzeni, hogy a hitünket ültessük át a gyakorlatba, ne csak elmélet legyen. A mindennapokban találkozzunk egymással, és találjuk meg a közös szolgálatnak a lehetőségét – fogalmazott Szentgyörgyi László református lelkész.
Az istentiszteleten Böjti Balázs hirdetett igét. A gazdag ifjú történetét felelevenítve kiemelte, ne az anyagi javak mentén szemléljük a világot, Isten legyen a biztos viszonyítási pontunk.
- 2023-ban is meg lehet találni Istent, ma talán különösen fontos az, hogy tudjunk tanúságtevő keresztények lenni – zárta gondolatait a katolikus pap.
Pethő Attila evangélikus lelkész elmondta, Ézsaiás a Kr. előtti 8. században élt. Egy olyan időben, amikor kiüresedtek az ünnepek, a szertartások, és az emberek egyre inkább elfeledkeztek arról, hogy mindent Istennek köszönhetnek.
- Mi itt a jelenben meg tudjuk nevezni azt a Krisztust, akitől tanuljuk a szeretet cselekvését, és egy olyan közösséget tudunk ő köré építeni, akinek a nevében valóban jót tudunk cselekedni ebben a világban.
Az imahéten még két alkalommal rendeztek ökumenikus istentiszteletet Sárváron, január 19-én az evangélikus, január 20-án a belvárosi katolikus templomba várták a híveket.
További híreink
Fúvós ünnep a Nádasdy-várban – 26. alkalommal rendezték meg a Sárvári Fúvószenei Várfesztivált
2026.07.10
Július 4-én huszonhatodik alkalommal rendezték meg a Sárvári Fúvószenei Várfesztivált a Nádasdy-várban. A rendezvényen öt koncertfúvószenekar adott műsort, a zenés felvonulás, a közös nyitóprodukció és az esti könnyűzenei koncertek pedig ismét több száz érdeklődőt vonzottak a város egyik legkedveltebb kulturális eseményére.
Tovább...Megtartotta újmiséit Fábián András, Sárvár új káplánja
2026.07.10
Június 27-én, Szent László király ünnepén mutatta be első ünnepélyes szentmiséjét Fábián András atya a sárvári nagytemplomban, majd másnap a Szent Miklós-plébániatemplomban is újmisét tartott. Az újonnan felszentelt pap augusztustól kápláni szolgálatot teljesít a Szent László Plébánián, ahol a hívek és a város képviselői is köszöntötték.
Tovább...Lomtalanítási tájékoztatás 2026.
2026.07.09
Az STKH Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. értesíti a Tisztelt Lakosságot, hogy az idei évben is valamennyi - vegyes hulladékgyűjtésre kötelezett és bevont - lakossági ügyfele részére biztosítja a lomhulladék összegyűjtését és elszállítását.
Tovább...Semmelweis nap - Köszönet és elismerés az egészségügyben dolgozóknak
2026.07.05
Június 29-én az egészségügyben dolgozókat köszöntötte Sárvár Város Önkormányzata. Semmelweis-nap alkalmából nyolc szakembert kitüntetésben részesítettek a magas színvonalú szakmai munka elismeréseként, továbbá tisztelettel adóztak mindazoknak, akik fáradhatatlan munkájukkal mindannyiunk egészségéért és jólétéért dolgoznak.
Tovább...Közmeghallgatást és testületi ülést tartottak
2026.06.29
A június 24-i közmeghallgatáson a lakosságot érintő várospolitikai kérdésekkel kapcsolatban várták a sárváriak véleményét, amely az előző éveket jelentősen meghaladó érdeklődés mellett zajlott le. A közmeghallgatást követően kezdődött a nyári szünet előtti utolsó rendes testületi ülés.
Tovább...Új csúszdák, nyári élmények a Sárvárfürdőn
2026.06.28
Június 19-én átadták a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő Junior csúszdaparkját. Három vadonatúj attrakcióval bővült a strand kínálata, a családokat 380 méternyi új csúszdaélmény várja Sárváron.
Tovább...






