Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Sárvár is csatlakozott az országos faültetési akcióhoz

2025.03.09

A Nemzeti Faültetés Napján, március 1-jén, szombaton faültetésre hívta Sárvár lakosságát a Sárvári Városszépítő Egyesület, Sárvár Város Önkormányzata és a Sárvár Jövőjéért Civil Kerekasztal Egyesület a Laktanya utcai játszótérre. Az egyesületek tagjai és az önkormányzat képviselői három darab ezüst hársfát ültettek el a játszótéren, amelyek néhány éven belül árnyékot biztosítanak a gyerekeknek.

Civilek és önkormányzati képviselők közösen ültettek fát a Laktanya utcai játszótéren
Civilek és önkormányzati képviselők közösen ültettek fát a Laktanya utcai játszótéren

A 10 millió Fa közössége tavaly, a Föld napján jelentette be, hogy megszervezi a Nemzeti Faültetés Napját, amelyen önkéntesek és alkalmi segítők mellett valamennyi magyar részt vehet. A kezdeményezés célja, hogy tegyen a klímaválság, az ökológiai krízis ellen, amely a Föld, így Magyarország minden lakóját érinti. Ehhez csatlakozott Sárvár városa és több helyi egyesület.

Dr. Kulcsár László, a Sárvári Városszépítő Egyesület elnöke elmondta, az ezüst hárs jól tűri a városi klímát, a hársok közül az egyik legszárazságtűrőbb faj, emellett nagyon jó mézelő is.

- A Sárvár Jövőjéért Civil Kerekasztal Egyesület nagy örömmel csatlakozott a programhoz, mert a fa egy nagyon fontos alkotóeleme a városnak, kutatások bizonyítják, hogy a fás területeken jobb a klíma, otthont ad a fészkelő és énekes madaraknak, és szépíti a várost – fogalmazott Sebestyén Zsolt, az egyesület titkára.

A faültetést az önkormányzat részéről Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és Kampelné Kozlovszki Marianna képviselő szervezte. Kiemelték, hogy az önkormányzat zöld programja szépen halad előre.

- 2010 óta több mint 55 ezer fát ültettek el a sárvári közösségek az önkormányzattal együtt. Csak tavaly 150-160 fa került telepítésre a városban – ismertette a számokat Dr. Máhr Tivadar, majd rámutatott, hogy éppen a faültetés előtti napon döntött a képviselő-testület a Városerdő programról, amely egy kiváló együttműködés a kormányzat és az akadémiai szektor között.

Március 1-jén délután a Sárváriakért Egyesület hívta faültetésre a sárváriakat, a Petőfi lakótelepnél öt fát ültettek el.

A Nemzeti Faültetés Napján nagyságrendileg 100 ezer fa került elültetésre. Az ország 281 pontján, 106 településen, valamint Felvidék és Székelyföld egy-egy településén közel hatezer ember ragadott ásót, hogy fákat ültessen.

További híreink

Takarékossági intézkedések Sárváron

2026.08.01

A tartós hőség és a Duna rekord alacsony vízállása miatt energiaellátási krízis alakulhat ki Magyarországon. Sárvár Város Önkormányzata felelősen áll a rendkívüli helyzethez, ezért takarékossági intézkedéseket vezet be mind az áram-, mind a vízfogyasztás vonatkozásában.

Tovább...

Időközi választás - Bemutatkoznak a jelöltek!

2026.07.30

Sárváron augusztus 30-án tartják a 4-es számú választókerületben az időközi önkormányzati képviselő-választást. Hét jelöltet vett nyilvántartásba a Helyi Választási Bizottság, akiket a szavazólapon szereplő sorrendben mutatunk be.

Tovább...

AZBESZT - Három zúzalékos területen lesz pormentesítés

2026.07.22

Sárvár Város Önkormányzata által a közelmúltban megrendelt újabb szakértői vizsgálat megállapította, hogy több további közterületen is fellelhető azbeszttel szennyezett kőzúzalék.
Az újabb vizsgálatok eredményei alapján az önkormányzat az alábbi területek kalcium klorid oldattal történő pormentesítő kezelését rendelte meg:

Tovább...

A holokauszt emlékmű felállításának 30 évfordulójára emlékeztek

2026.07.22

A sárvári holokauszt emlékmű felállításának 30. évfordulójára emlékeztek a Várparkban. A július 9-i emlékünnepségen felavatták azt az új emléktáblát, amelyen az adományozó, Lichtenstein Alíz és az emlékművet készítő, Gaál Tamás szobrászművész neve is olvasható.

Tovább...

Felavatták a Németh Mihály parkot

2026.07.20

Németh Mihály szobrász születésének 100. évfordulóján Sárvár Város Önkormányzata úgy határozott, hogy parkot nevez el a város díszpolgáráról a Dévai utca elején. A parkavatót július 8-án tartották meg.

Tovább...

Közlemény a sárvári képviselő-testület rendkívüli üléseiről

2026.07.20

A sárvári képviselő-testület július 13-án és 16-án is rendkívüli ülést tartott. Zárt ülésen tárgyalta a Sárvári Gyógyfürdő Kft. Felügyelő Bizottsága által elrendelt vizsgálat eredményét, amely többek között – a sajtóban is nagy visszhangot kapott - megbízási jogviszony tisztázására irányult.

Tovább...