Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

2025.06.02

Kertvárosi sétát szervezett a Nádasdy Kulturális Központ a SÁRVÁR 2025 – A jelenné vált jövő program részeként Takács Zoltán Bálint történész vezetésével. A sétán szép számmal jelentek meg nemcsak a kertvárosi lakosok, hanem a város más részéről érkezők is.

A Kertvárosban kezdődtek a Várostörténeti Séták

A Tubize térről indult a séta, ahol megismerték a résztvevők a Kertváros kialakulását, azt hogy miért Tubize tér a kis tér neve a Nádasdy és Tinódi utca sarkán.

A kertvárosi rész a bajor uradalomhoz tartozó terület volt. Egyik határát északon a Magyari utca, keleten a mai Esze Tamás utca alkotta. Az első világháború után egyre nagyobb számban volt szükség lakóházak építésére, és ekkor a bajor uradalom vagyonváltság címen adta át a kertvárosi rész tulajdonjogát a városnak, melyet ezt követően felparcelláztak. A kertvárosi rész adómentes területe volt a városnak, így az utak aszfaltozásáról és az áram bevezetéséről részben az itt lakóknak kellett gondoskodni.

A túra során a résztvevők emlékeikkel színesítették az átadott információkat. A következő túrára június 28-án Péntekfaluban kerül sor, ekkor is várják az érdeklődőket.

További híreink

Azbesztszennyezés – Három hegyközségi utca felületi zárást kap

2026.06.03

Kondora István polgármester meghívására május 29-én egyeztetést tartottak a Városházán az azbesztszennyezés kezelése érdekében. Döntés született arról, hogy az önkormányzat megkezdi a beavatkozást, három hegyközségi utcát felújítanak.

Tovább...

Stratégiai jelentőségű szállodavásárlással erősíti jövőjét a Sárvári Gyógyfürdő Kft.

2026.06.03

Stratégiai jelentőségű beruházást jelentett be a Sárvári Gyógyfürdő Kft. Az önkormányzati tulajdonú cég szállodavásárlással erősíti a jövőjét, május 27-én aláírta a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő közvetlen közelében lévő Harmónia Termál Hotel megvásárlásáról szóló szerződést.

Tovább...

Ülésezett a képviselő-testület - Megtárgyalták az önkormányzati cégek gazdasági beszámolóit

2026.06.02

A május 26-i képviselő-testületi ülés a rendkívüli ülésen megválasztott új bizottsági tagok eskütételével kezdődött, majd több beszámolót fogadtak el a képviselők.

Tovább...

AZBESZT ÜGY – Beérkeztek a laborvizsgálatok eredményei!

2026.05.22

Beérkeztek a sárvári önkormányzathoz az osztrák azbesztszennyezés ügyében megrendelt akkreditált laborvizsgálatok eredményei.

Tovább...

Új bizottsági és FEB-tagokat választott a sárvári testület

2026.05.19

Rendkívüli ülést tartott május 18-án délután a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében, ahol új bizottsági és FEB – tagokat választottak.

Tovább...

Fogadóórát tart Gácsi Tibor önkormányzati képviselő

2026.05.19

Fogadóórára várja az érdeklődőket Gácsi Tibor önkormányzati képviselő május 26-án a Sárvári Önkormányzati Hivatalban. A lakosok személyesen tehetik fel kérdéseiket, oszthatják meg észrevételeiket és aktuális témákkal kapcsolatos javaslataikat.

Tovább...