Hírek
2024.02.19
Új eszközökkel ajándékozta meg a Dolorosa Alapítvány a Sárvári Védőnői Szolgálatot. A sárvári kötődésű humanitárius szervezet - önzetlen támogatóinak köszönthetően - egy ultrahangos szívhangvizsgáló készüléket, egy hallásvizsgáló készüléket és egy mérleget adományozott a védőnők számára.
A közel félmillió forint értékű csomagot Dr. Máhr Tivadar alpolgármester adhatta át a védőnőknek. A Dolorosa Alapítvány alapítója, Koday-Vörös Andrea személyesen nem tudott jelen lenni az átadáson, mivel hamarosan ő maga is anyai örömök elé néz, így online videókapcsolat segítségével csatlakozott be az átadás pillanataiba.
Koday-Vörös Andrea kiemelte, a védőnők kulcsszerepet töltenek be a magzat-, a gyermek- és az anyavédelem területén. A Dolorosa Alapítvány fontosnak tartja, hogy a védőnői szolgálatok a gyermekek egészségének védelme, valamint az esetleges betegségek mihamarabbi felismerése érdekében megfelelő és korszerű eszközökkel rendelkezzenek, így nagy örömükre szolgált, hogy segíteni tudtak.
Dr. Máhr Tivadar elmondta, az önkormányzatnak ebben egy közvetítő szerepe volt, amit szívesen vállaltak.
Sárváron, a Védőnői Szolgálatnál hat területi védőnő dolgozik együtt. Az eszközök nagyon nagy segítséget jelentenek számukra, napi szinten használatban vannak ezek a műszerek. A szívhanghallgató a várandós kismamák gondozásában nyújt nagy segítséget, ezzel ellenőrzik, hogy megfelelő-e a magzati szívhang. A hallásvizsgálóval a kisgyermekek hallását tudják ellenőrizni, segít mielőbb kiszűrni, ha bármilyen probléma felmerül. A mérleget pedig mindkét csoportnál, gyermekeknél és kismamáknál egyaránt hasznosítani tudják.
A Dolorosa Alapítvány alapítója elmondta, még más, nagyobb léptékű kampányokat is terveznek Sárváron. Most is van egy futó kampányuk, hamarosan a Szent Piroska Katolikus Óvoda gazdagodhat egy új bútorral.
Az alapítvány a 2024-es évben olyan elkötelezett támogatókat keres, akik havi rendszerességgel tudják segíteni az alapítványt, és hozzájárulni futó kampányainkhoz. Szívesen fogadják a helyi vállalkozók jelentkezését.
További híreink
Azbesztszennyezés – Három hegyközségi utca felületi zárást kap
2026.06.03
Kondora István polgármester meghívására május 29-én egyeztetést tartottak a Városházán az azbesztszennyezés kezelése érdekében. Döntés született arról, hogy az önkormányzat megkezdi a beavatkozást, három hegyközségi utcát felújítanak.
Tovább...Stratégiai jelentőségű szállodavásárlással erősíti jövőjét a Sárvári Gyógyfürdő Kft.
2026.06.03
Stratégiai jelentőségű beruházást jelentett be a Sárvári Gyógyfürdő Kft. Az önkormányzati tulajdonú cég szállodavásárlással erősíti a jövőjét, május 27-én aláírta a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő közvetlen közelében lévő Harmónia Termál Hotel megvásárlásáról szóló szerződést.
Tovább...Ülésezett a képviselő-testület - Megtárgyalták az önkormányzati cégek gazdasági beszámolóit
2026.06.02
A május 26-i képviselő-testületi ülés a rendkívüli ülésen megválasztott új bizottsági tagok eskütételével kezdődött, majd több beszámolót fogadtak el a képviselők.
Tovább...AZBESZT ÜGY – Beérkeztek a laborvizsgálatok eredményei!
2026.05.22
Beérkeztek a sárvári önkormányzathoz az osztrák azbesztszennyezés ügyében megrendelt akkreditált laborvizsgálatok eredményei.
Tovább...Új bizottsági és FEB-tagokat választott a sárvári testület
2026.05.19
Rendkívüli ülést tartott május 18-án délután a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében, ahol új bizottsági és FEB – tagokat választottak.
Tovább...Fogadóórát tart Gácsi Tibor önkormányzati képviselő
2026.05.19
Fogadóórára várja az érdeklődőket Gácsi Tibor önkormányzati képviselő május 26-án a Sárvári Önkormányzati Hivatalban. A lakosok személyesen tehetik fel kérdéseiket, oszthatják meg észrevételeiket és aktuális témákkal kapcsolatos javaslataikat.
Tovább...








