Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

2025.11.21

Biztonságosabbá válik a közlekedés Sárvár-Hegyközségben, földmunkákkal kezdődött meg a körforgalom építése a Sótonyi, Celli és Kútszerhegyi utcák kereszteződésében. November 14-én Ágh Péter, Észak-Vas országgyűlési képviselője, Kondora István polgármester és Böröcz Miklós, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vas vármegyei igazgatója tartott helyszíni bejárást a munkaterületen.

Ágh Péter, Böröcz Miklós és Kondora István a munkaterületen (Fotó: KM)
Ágh Péter, Böröcz Miklós és Kondora István a munkaterületen (Fotó: KM)

Nagyon sokan várták már a hegyközségi körforgalom kivitelezésének az elindulását, hiszen számos baleset történt itt az elmúlt években. Ágh Péter országgyűlési képviselő elmondta: Sárváron a hegyközségi körforgalom tekintetében korábban a TOP Plusz programban támogatói döntés született. Brüsszel később átírta a szabályokat, ez pedig azt jelentette, hogy visszavonták, és uniós forrásból nem valósulhatott meg ez a beruházás. 

- Ezért Magyarország Kormányához fordultunk a sárvári városvezetéssel, hogy azt a fejlesztést, amely a Tescotól indult a Sótonyi úti kereszteződésig a körforgalommal együtt meg tudjuk valósítani. A kormány nem hárította el a feladatot, hanem a sárváriak mellé állt, és első részletben elkészült a Hegyközség és a Tesco közötti bevezető út felújítása. Ezt követően pedig elindult a hegyközségi körforgalom tervezése szintén hazai költségvetési forrásból. Miután a tervezés lezajlott, megtörtént a kivitelezés közbeszerzése, most pedig örömmel tudjuk bejelenteni, hogy elindult a kivitelezés. Ha ezt az egész történetet egyben nézzük, akkor jól látható: amit Brüsszel megvont a sárváriaktól, azt Magyarország Kormánya hazai forrásból biztosítja – húzta alá Ágh Péter országgyűlési képviselő. 

Böröcz Miklóstól, a közút Vas vármegyei igazgatójától megtudtuk, hogy a Sárvár II-es számú bekötő út, a Kám-Sárvár és a Sárvár-Kenyeri összekötő utak találkozásában épülő körforgalmú csomópont 697 millió forint hazai költségvetési forrásból valósul meg.

Elkezdődött a hegyközségi körforgalom építése

A hegyközségi csomópontépítéssel együtt megvalósul a Herpenyő ártéri híd és a Rába ártéri híd felújítása is. A járulékos feladatok között sor kerül egy gázvezeték kiváltására, valamint a körforgalom környezetében tér- és közvilágítás kiépítésére is. Közel 2300 köbméter földmunkát, földműépítést végeznek el, 530 köbméter aszfaltburkolatot építenek és több mint 440 köbméter padkát készítenek. 

Kondora István, Sárvár polgármestere a beruházással kapcsolatban köszönetét fejezte ki Ágh Péter országgyűlési képviselőnek, aki az elmúlt években folyamatosan azon dolgozott, hogy a körforgalom megvalósulhasson, és örömének adott hangot, hogy sokkal biztonságosabbá válik a Sótonyi úti kereszteződésben is a közlekedés.

További híreink

Missziói napon emlékeztek hitvalló őseinkre Sárváron

2026.06.05

Nagyszabású egyházkerületi missziói nap helyszíne volt Sárvár május 16-án. A rendezvényt a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület és Dunántúli Református Egyházkerület közösen szervezte két fontos, Sárvárhoz szorosan köthető évforduló kapcsán.

Tovább...

A Szuperligában versenyez ősztől a bajnok Fülöp-Zöldfa

2026.06.05

Bajnoki címet szerzett a Fülöp Borozó és Zöldfa Italker TSE NB I-es tekecsapata, ami a sárvári teke sport eddigi legjobb eredménye. Az aranyérmeket és a bajnoki címért járó kupát a szezonzáró banketten vehette át a csapat.

Tovább...

Kupagyőztes és bajnoki ezüstérmes a Sárvár FC

2026.06.05

A Halmosi Zoltán Vas Vármegyei Kupa döntőjében a Sárvár FC 6:3-ra győzte le a Körmend labdarúgócsapatát a Haladás Sportkomplexumban. A sárvári labdarúgók 2021 után hódították el ismét a kupát. A csapat közel állt ahhoz, hogy kettős bravúrt arasson, a Vas Vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságot mindössze 1 pont hátránnyal a 2. helyen zárta.

Tovább...

Azbesztszennyezés – Három hegyközségi utca felületi zárást kap

2026.06.03

Kondora István polgármester meghívására május 29-én egyeztetést tartottak a Városházán az azbesztszennyezés kezelése érdekében. Döntés született arról, hogy az önkormányzat megkezdi a beavatkozást, három hegyközségi utcát felújítanak.

Tovább...

Stratégiai jelentőségű szállodavásárlással erősíti jövőjét a Sárvári Gyógyfürdő Kft.

2026.06.03

Stratégiai jelentőségű beruházást jelentett be a Sárvári Gyógyfürdő Kft. Az önkormányzati tulajdonú cég szállodavásárlással erősíti a jövőjét, május 27-én aláírta a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő közvetlen közelében lévő Harmónia Termál Hotel megvásárlásáról szóló szerződést.

Tovább...

Ülésezett a képviselő-testület - Megtárgyalták az önkormányzati cégek gazdasági beszámolóit

2026.06.02

A május 26-i képviselő-testületi ülés a rendkívüli ülésen megválasztott új bizottsági tagok eskütételével kezdődött, majd több beszámolót fogadtak el a képviselők.

Tovább...