Hírek
Százharmincan futottak a vár körül
2022.07.14
Nagy sikerrel zajlott az I. Várrun közösségi futás, a Nádasdy Fesztivál kísérőrendezvénye. A várparkban három kategóriában összesen 130 futó rótta a köröket. A rendezvény Sárvár első közösségi kertjének létrehozását támogatja.
Július 9-én, a Nádasdy Fesztivált megelőző hétvégén tartották meg az I. Várrun közösségi futóversenyt a várparkban. A nevezőket Szabó Krisztián, a Nádasdy Történelmi Hagyományőrző Egyesület elnöke köszöntötte, az eseményt Dr. Máhr Tivadar alpolgármester nyitotta meg, majd ő is lefutotta a Bocskoros versenytávot.
A Nádasdy-vár parkjában három kategóriában összesen 130 futó rótta a köröket. A közös bemelegítések után az apródok 1, a bocskorosok 5, a vitézek 10 kört teljesítettek az idilli, zöld környezetben.
A versenyt a Nádasdy Történelmi Hagyományőrző Egyesület szervezte a Physio Sportegyesülettel közösen. A mozgás és az egészséges életmód népszerűsítése mellett az a céljuk, hogy létrejöjjön Sárvár első közösségi kertje, a Nádasdy Közösségi Kert. A nevezési díj egy részét ennek megvalósítására fordítják.
A közösségi futáson nemcsak a leggyorsabbakat jutalmazták. Minden befutó érmet kapott, a Nádasdy Fesztivál óriás molinója előtt pedig bárki felállhatott a dobogó legfelső fokára egy fénykép erejéig.
A rendezvény sikerét látva a szervezők kijelentették, a jövőben is folytatnák a kezdeményezést.
Az I. VÁRRUN KÖZÖSSÉGI FUTÁS DOBOGÓSAI:
Apród lány
I. Varga Júlia
II. Szeli Liza
III. Nagy Liliána
Apród fiú
I. Pankaczi Krisztofer
II. Czudar Levente
III. Martonfalvi Marcell
Fotó: Nádasdy Fesztivál
Bocskoros női
I. Németh Zsófia
II. Martonfalvi Mária
III. Horváth Nikoletta
Bocskoros férfi
I. Németh Zoltán
II. Sinka Soma
III. Kondor Tamás
Fotó: Nádasdy Fesztivál
Vitézi női
I. Bincze Lili
II. Polgár Tímea
III. Dr. Kapitány Éva
Vitézi férfi
I. Rosta Csaba
II. Sági-Kiss Bálint
III. Sinka László
Fotó: Nádasdy Fesztivál
Képgaléria
Kattintson valamelyik képre a galéria megnyitásához.
További híreink
AZBESZT ÜGY – Beérkeztek a laborvizsgálatok eredményei!
2026.05.22
Beérkeztek a sárvári önkormányzathoz az osztrák azbesztszennyezés ügyében megrendelt akkreditált laborvizsgálatok eredményei.
Tovább...Új bizottsági és FEB-tagokat választott a sárvári testület
2026.05.19
Rendkívüli ülést tartott május 18-án délután a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében, ahol új bizottsági és FEB – tagokat választottak.
Tovább...Fogadóórát tart Gácsi Tibor önkormányzati képviselő
2026.05.19
Fogadóórára várja az érdeklődőket Gácsi Tibor önkormányzati képviselő május 26-án a Sárvári Önkormányzati Hivatalban. A lakosok személyesen tehetik fel kérdéseiket, oszthatják meg észrevételeiket és aktuális témákkal kapcsolatos javaslataikat.
Tovább...Műveltségi vetélkedővel folytatódott a Nádasdy50 jubileumi programsorozat
2026.05.15
Műveltségi vetélkedőn mérhették össze tudásukat a sárvári általános iskolák 7-8. osztályos diákjai a Nádasdy50 jubileumi programsorozat részeként. A Városháza nagytermében megrendezett verseny középpontjában Nádasdy Tamás és kora állt.
Tovább...Tizenhatodik alkalommal ünnepelték a tánc világnapját Sárváron
2026.05.14
Színes és látványos produkciókkal ünnepelték a tánc világnapját a sárvári Hild parkban. A háromórás gálán helyi, megyei és vendégcsoportok mutatkoztak be, a közönség pedig a klasszikus balettől a hip-hopon át az akrobatikus rock and rollig számos műfajjal találkozhatott.
Tovább...Elballagtak a sárvári középiskolások
2026.05.08
Ballagási ünnepségeken búcsúztak el végzős diákjaiktól Sárvár középiskolái. A Sárvári Turisztikai Technikum, a Barabás György Műszaki Szakképző Iskola és a Sárvári Tinódi Gimnázium tanulói megható ünnepségeken köszöntek el tanáraiktól, diáktársaiktól és alma materüktől.
Tovább...












