Hírek
Jelentős forgalomcsökkenésre nem számítanak a sárvári szállodák
2022.04.21
Hogyan hat a szomszédunkban zajló orosz-ukrán háború, a COVID és az egyre növekvő infláció Sárvár turizmusára? A fürdőváros TDM szervezete a helyben működő szállodákat kérdezte a tapasztalatokról. A kapott válaszok alapján mindhárom tényező generált némi változást. A vendégek nemzetiségi összetételében lehet változás, de jelentős forgalomcsökkenés nem valószínű.
Fotó: Sárvári TDM
A Sárvár Tourist és TDM Nonprofit Kft. körképéből kiderült, hogy az orosz-ukrán háború többféle módon van hatással Sárvár vendégforgalmára. Az exkluzív szolgáltatásokat kereső orosz és ukrán vendégek száma például a tizedére csökkent az utóbbi hónapokban. Ehhez azonban hozzá kell tenni, hogy Sárvár esetében ezen országokhoz tartozók aránya sosem volt kimagasló.
Visszajelzésekből látszik az is, hogy a lemorzsolódás nem csak a két hadban álló ország vonatkozásában figyelhető meg. Vannak ugyanis külföldi utazók, akik látnak némi biztonsági kockázatot a magyarországi kikapcsolódásban. Az érintett vendégek aránya azonban nem jelentős. Jellemzően a távolabbi nemzetek tagjai – közülük is a csoportos utazók – azok, akik halasztották a tavaszi kikapcsolódást. A hozzánk közelebb található küldő országok közül Németország és Csehország az, ahol valamivel nagyobb az óvatosság. Ami generált ugyan némi vendégszám csökkenést, de a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos javuló tendencia ezt képes kompenzálni. A fertőzések számának csökkenése, a lazuló korlátozások hatása már látszik a foglalási adatokban. Mind a külföldi, mind a belföldi vendégek körében. A sárvári szállodák többsége úgy nyilatkozott, hogy a COVID nincs különösebb befolyással az utazási kedvre. Legfeljebb annyira, hogy a rugalmas lemondási feltételeket továbbra is keresik a vendégek.
- A sárvári foglalások alapján úgy látni, hogy a járványhelyzet jelenlegi szintje egyáltalán nem számít korlátozó tényezőnek az utazáskor – összegzi Haller Ferenc, a TDM ügyvezetője.
- Ami pedig a drágulást illeti… Az elmúlt időszakban végbemenet jelentős mértékű infláció Sárvár vonatkozásában nincs hatással az utazási kedvre. Jelenleg… – hangsúlyozza ki Haller Ferenc. A helyi szakértők ugyanis a jövőben már számítanak némi megfontoltságra a belföldi vendégek körében. Hosszú távon mindenképpen. Hiszen a nyersanyagok, az energia drágulása, a dolgozói bérek emelkedése miatt a szállodai szolgáltatások ára is emelkedhet. Ezt a többletköltséget pedig nem mindenki tudja vagy szeretné már megfizetni.
A sárvári hotelek abban bíznak, hogy a SZÉP-kártyákon gyűjtött keret továbbra is segíteni fogja a belföldi turizmust. Így, ha be is következik némi drágulás, a béren kívüli juttatásnak hála az utazás legfeljebb rövidebb lesz, de nem marad el.
További híreink
Emelkedett a városunkba látogató vendégek száma
2025.10.20
Sárvár a 2025-ös főszezonban is kedvelt úticél volt. A legfrissebb statisztikai adatok azt mutatják, hogy az idei év első nyolc hónapjában csaknem 5 százalékkal emelkedett a városunkba látogató vendégek száma a 2024-es bázisévhez viszonyítva.
Tovább...Sárvár öt sárvári fotós szemével a Nádasdy-várban!
2025.10.20
„Sárvár Szubjektíven – 2025” címmel nyílt kiállítás Auer Gábor, Benkő Sándor, Dr. Kereszty Gábor, Makrai Tamás és Wieder Sándor sárvári fotósok, fotóművészek Sárvárt bemutató alkotásaiból a Nádasdy-vár Folyosógalériáján.
Tovább...Egy héten át ünnepelték Sárváron az idősek világnapját!
2025.10.20
A Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központ szervezésében több program is várta az időseket az idősek világnapja alkalmából, jártak Budapesten, közös filmnézés és színházi előadás is szerepelt a programban.
Tovább...Klímaelőadást tartott Sárváron Áder János
2025.10.19
A fenntarthatóság témájában tartott klímaelőadást Áder János, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke, volt köztársasági elnök október 8-án a Sárvár Arénában mintegy 600 általános és középiskolás diák számára. Előadásának fő üzenete volt, hogy a „dobd el” kultúra helyett a körforgásos gazdaság felé kell fordulnunk.
Tovább...Megáldották a felújított Kis Szent Teréz kápolnát
2025.10.19
Búcsúi, ünnepi szentmisét tartottak a kertvárosi Kis Szent Teréz kápolnánál október 5-én. A szentmisét Dr. Székely János megyéspüspök celebrálta, megáldotta az 1941-ben felszentelt kápolnát, amely teljes körű felújításon esett át és egy harangtoronnyal is bővült.
Tovább...Ünnepi koncert Pernecker Csilla egykori tanítványaival
2025.10.12
Énekeljünk együtt! címmel ünnepi koncertet adtak Pernecker Csilla tanárnő egykori tanítványai a Tinódi Gimnáziumban. Meglepetésekkel, megható pillanatokkal, szívből jövő öröménekkel telt az este, Csilla néni kitüntetést vehetett át Sárvár zenei életében betöltött több évtizedes meghatározó szerepéért.
Tovább...