Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Ülésezett a sárvári képviselő-testület

2023.10.08

Nyári szünet utáni első rendes ülését tartotta a sárvári képviselő – testület szeptember 28-án, amely a Vas Megyei Kormányhivatal Sárvári Járási Hivatalának működéséről szóló beszámolóval kezdődött.

Ülésezett a sárvári képviselő-testület

A járási hivatal ügyfélszolgálatai a 2022. évben az előző évhez viszonyítva több ügyfelet fogadtak – tájékoztatott Dr. Galántai György hivatalvezető. A Sárvári Kormányablakot 39 571 ügyfél kereste fel, ez 13,9%-kal meghaladja a 2021. évben fogadott ügyfelek számát, a 2022. év során fogadott ügyfelek száma több mint 3000 fővel meghaladta a koronavírus járványt megelőzően fogadott ügyfélszámot.

Sárvár térségére vonatkozóan stagnálás figyelhető meg a munkaerőpiacon, augusztusban az álláskeresési ráta 2,7%volt, a Sárvár városában pedig 2,03 %-os - adott tájékoztatást Németh Zsolt, a Sárvári Járási Hivatal foglalkoztatási osztályának vezetője.

Módosította a testület az önkormányzat 2023. évi költségvetését, átvezetésre kerültek a központi költségvetésből kapott bevételek, a képviselő-testületi és átruházott hatáskörben hozott döntések.

A sárvári képviselő-testület a Mária Rádió adóállomásának működéséhez szükséges területrészt a víztoronyban továbbra is ingyenesen használatba adja. A Magyar Vöröskereszt Vas Vármegyei Szervezete részére szintén ingyenesen biztosítja a Széchenyi utca 31. szám alatt található önkormányzati ingatlanokat.

Pályázatot nyújtott be a sárvári önkormányzat a Magyar Labdarúgó Szövetség Országos Pályaépítési Programja keretében a Sárvár FC sporttelepén lévő 20-szor 40 méteres műfüves pálya felújítására. Az igényelt támogatás 22,8 millió forint, és ehhez 2,5 millió forint önrészt a vállalt az önkormányzat.

További híreink

Klímaelőadást tartott Sárváron Áder János

2025.10.19

A fenntarthatóság témájában tartott klímaelőadást Áder János, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke, volt köztársasági elnök október 8-án a Sárvár Arénában mintegy 600 általános és középiskolás diák számára. Előadásának fő üzenete volt, hogy a „dobd el” kultúra helyett a körforgásos gazdaság felé kell fordulnunk.

Tovább...

Megáldották a felújított Kis Szent Teréz kápolnát

2025.10.19

Búcsúi, ünnepi szentmisét tartottak a kertvárosi Kis Szent Teréz kápolnánál október 5-én. A szentmisét Dr. Székely János megyéspüspök celebrálta, megáldotta az 1941-ben felszentelt kápolnát, amely teljes körű felújításon esett át és egy harangtoronnyal is bővült.

Tovább...

Ünnepi koncert Pernecker Csilla egykori tanítványaival

2025.10.12

Énekeljünk együtt! címmel ünnepi koncertet adtak Pernecker Csilla tanárnő egykori tanítványai a Tinódi Gimnáziumban. Meglepetésekkel, megható pillanatokkal, szívből jövő öröménekkel telt az este, Csilla néni kitüntetést vehetett át Sárvár zenei életében betöltött több évtizedes meghatározó szerepéért.

Tovább...

Felújítási munkálatok kezdődtek a sárvári kórházban

2025.10.12

Elkezdődött a Sárvári Szent László Kórház régi épületszárnyának felújítása, amelynek keretében az Országos Kórházi Főigazgatóság beruházásban homlokzatfelújítás és tetőcsere zajlik. Ágh Péter országgyűlési képviselő Kondora Istvánnal, Sárvár polgármesterével és Dr. Drácz Lajos megbízott főigazgatóval tartott helyszíni bejárást.

Tovább...

Készülnek az elkerülő tervei

2025.10.12

A sárvári iparterületet elkerülő út megépítésével kapcsolatos terveit még Lázár János építési miniszter sárvári látogatásakor fogalmazta meg a városvezetés, aki támogatta a sárváriak kérését, és elindította az útfejlesztés előkészítését, amelyről a szeptemberi testületi ülésen kaptak tájékoztatást a sárváriak.

Tovább...

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosa emlékezett Sárvár

2025.10.09

Október 6-a nemzeti gyásznap, az 1849-ben kivégzett aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajos miniszterelnökre emlékezünk. Sárváron a mártír miniszterelnök szobránál gyűltek össze az emlékezők, annál a köztéri alkotásnál, amelyet a közelmúltban elhunyt Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter támogatásával állítatott Sárvár.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!