Hírek
Idén is a mazsorett fesztivál nyitotta a fesztiválszezont
2022.06.06
Pénteken és szombaton tartották a XII. Sárvári Fúvószenekari és Mazsorett Fesztivált a Sárvár Városi Mazsorett Együttes pedig 30 éves jubileumát show műsorral ünnepelte szombat délután a Nádasdy-vár udvarának szabadtéri színpadán. A mazsorett szó, mint műfaj szorosan összefonódott Sárvár nevével. 30 éve már, hogy az utcákon, tereken, várban megismerhettük ezt a különleges, látványosan szép műfajt.
Pénteken térzenével indult a nagyszabású programsor: a Gyógy- és Wellnessfürdőben a Hajdúböszörményi Mazsorett Együttes és az Újfehértói Fúvószenekar lépett fel. Ezt követően Mazsorett show kezdődött a Hild parkban a Sárvári Mazsorett Együttessel.
Szombaton délután folytatódtak a bemutatók a Nádasdy-vár udvarán a Balatonfüred Ferencsik János Zeneiskola Fúvószenekara, a Csepregi Mazsorett Együttes, a Hajdúböszörményi Mazsorett Együttes, az Újfehértói Fúvószenekar, a Kanona Band, a tatai Menner Bernát Fúvószenekar és a Sárvár Városi Mazsorett Együttes valamennyi csoportjának részvételével.
A jó hangulatot csak fokozta a szombaton este kezdődő show, amelyet a Sárvár Városi Mazsorett Együttes 30 éves jubileuma tiszteletére állított össze a művészeti csoport a Kanona Banddal együttműködve. A showban nem csak a jelenlegi csoportok, hanem az alapító táncosok, az együttesből időközben már kimaradt „szeniorita” csapat, valamint a tamburmajorok csoportja is különleges koreográfiával köszöntötte a jubileumot. Az estet a „Szép Város Kolozsvár” című operettslágerre készített koreográfia zárta, amelynek végén maga az alapító, nívó díjas művészeti vezető koreográfus, Csikós Györgyné is beállt a táncosok közé. Ezzel végződött a jubileumi műsor.
A show végén megható ünnepi pillanatok következtek. Sárvár nevében Kondora István polgármester városi Életmű-díjat adott át Csikós Györgyné, nívó díjas koreográfusnak. Dr. Kondora Bálint, a Vas megyei Közgyűlés alelnöke pedig a közgyűlés oklevelét adományozta a csoportvezetőnek és csapatának. A Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetség részéről Ella Attila alelnök és Futaki Renáta a mazsorett szekció elnökségi tagja a szövetség nevében köszöntötte a jubilálókat és adott át számukra szép ajándékokat.
A Sárvári Mazsorett Együttest működtető alapítvány nevében ajándékkal köszönte meg a táncoktatók, Krajczár Zsanett, Bodorics Kitti és Sebestyén Zsolt munkáját az alapítványi elnök, Bodoricsné Dann Piroska és Csikós Györgyné. Végül Csikós Györgyné az egész mazsorett együttestől egy nagy méretű, a harminc éves múlt sok-sok kedves jelenetéből összeállított fotómontázst kapott.
A nívó díjas művészeti vezető a többi közt szűkebb családjának, férjének és gyermekeinek, valamint tágabb családjának, a Mazsorett Együttes sok sok tagjának, a szülőknek, az önkormányzatnak és a városnak köszönte meg a türelmet, a támogatást, az együttműködést és szeretetet, amely nélkül ez a sikeres harminc év nem jöhetett volna létre.
További híreink
25 májusfa magasodik a jubileumi évben a várparkban
2025.05.04
Sárvár idén programsorozattal ünnepli a századforduló óta eltel 25 év eredményeit, így nem véletlen, hogy május 1-jén 25 fát állítottak az önkormányzat és a civil szervezetek a Várparkban. Az elmúlt 25 év és a 25 fa is a civil közösségek erejét, együvé tartozását jelképezi.
Tovább...Zárszámadás, éjszakai nyitva tartás az ülésen
2025.05.04
A sárvári képviselő-testület április 30-i ülése rövid megemlékezéssel kezdődött. Elhunyt Földi Árpád, a képviselő-testület külsős bizottsági tagja, a Tinódi Lakásszövetkezet elnöke, akire egyperces néma felállással emlékeztek.
Tovább...A város több pontján zajlik út- és járdafelújítás
2025.05.04
A tavasz beköszöntével elindult Sárváron az újabb út-, járda-, és csapadékvíz-elvezető rendszer felújítási program. Áprilisban a város több pontján megkezdődtek az ún. mélyépítési munkálatok, melyeket az önkormányzat önerőből valósít meg. Az idei évben 250 millió forintos keretösszeget biztosít a költségvetés ezekre a felújításokra.
Tovább...Emlékülést tartottak Sárváron a nagy Rába-árvíz 60. évfordulóján
2025.05.02
60 éve történt... címmel, az 1965-ös Rába-árhullám évfordulóján emlékülést szervezett Sárváron, a Nádasdy-várban a Magyar Hidrológiai Társaság Győri és Nyugat-dunántúli Területi Szervezete, az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság és a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. Az emlékülésen felidézték a 65-ös áradás tragikus eseményeit, szakmai előadásokon ismertették az elmúlt 60 év fejlesztéseit.
Tovább...Faültetéssel és kiállításmegnyitóval ünnepelték a Föld napját
2025.04.30
Április 22-én a Föld Napja alkalmából a sárvári várban izgalmas programokkal várták az érdeklődőket a Nádasdy Kulturális Központ munkatársai. A rendezvények a Flex támogatásával valósultak meg. Ünnepélyes keretek között mutatták be a várudvar – Flex támogatásával vásárolt - új fáit.
Tovább...Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda a városi bál adományából
2025.04.29
Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.
Tovább...