Hírek
Két sárvári óvoda kapta a városi bál adományát
2023.06.11
Ismét jótékony célt szolgált a Sárvári Városi Bál. A rendezvényen több mint 1 millió forint bevétel gyűlt össze a bálozók, a támogatók és a tombolatárgyak felajánlói jóvoltából, amelyből idén a Bocskai és a Szatmár utcai óvodák kaptak eszközöket, játékokat.
Az adományokat Savanyú Gábor és Mórocz Zsolt, a városi bál szervezői Kondora István polgármester és Darázsné Horváth Kornélia óvodavezető társaságában adták át a gyerekeknek, óvónőknek.
- Ez most már a tizenötödik városi bál volt, amely – mint minden évben – a jótékonyságról is szólt. Elmondhatom, hogy szerencsére telt ház volt a januári rendezvényen, ez több mint 150 főt jelentett –fogalmazott Savanyú Gábor, kiemelve, hogy több mint 1 millió forintot sikerült összegyűjteniük, amelyből sárvári gyermekintézményeket támogattak.
- Választásunk a Vármelléki Óvodára esett, azon belül is két tagintézményre, a Szatmár és a Bocskai utcai telephelyekre. Szabad kezet adtunk az intézményvezetőknek, ők határozták meg, hogy miket szeretnének ebből az összegből vásárolni – tette hozzá.
A szervezők kül- és beltéri játékokat, eszközöket – így például homokozót, focikaput, mozgásfejlesztő játékokat; ceruzákat, temperákat és hangszórókat – osztottak ki az óvodák között.
- Nagyon szeretnénk megköszönni a bál szervezőinek, illetve a résztvevőknek, hogy a tombolavásárlással hozzájárultak ahhoz, hogy óvodánk két feladatellátási helye, a Bocskai utcai telephely és a Szatmár utcai ovi részünk új eszközökkel bővüljön – mondta az átadáskor Darázsné Horváth Kornélia.
Kondora István kiemelte, a báli hagyományt a jövőben is folytatni kell.
- Szerintem ez egy nagyon nemes gesztus, egy nagyon szép adományozás. Külön öröm számomra, hogy a gyermekek ezeknek az adományozásoknak a haszonélvezői, úgyhogy én támogatom továbbra is, hogy aki a sárvári városi bálban megjelenik, az egyúttal egy karitatív jellegű támogatást is ad az intézményeinknek – fogalmazott.
További híreink
25 májusfa magasodik a jubileumi évben a várparkban
2025.05.04
Sárvár idén programsorozattal ünnepli a századforduló óta eltel 25 év eredményeit, így nem véletlen, hogy május 1-jén 25 fát állítottak az önkormányzat és a civil szervezetek a Várparkban. Az elmúlt 25 év és a 25 fa is a civil közösségek erejét, együvé tartozását jelképezi.
Tovább...Zárszámadás, éjszakai nyitva tartás az ülésen
2025.05.04
A sárvári képviselő-testület április 30-i ülése rövid megemlékezéssel kezdődött. Elhunyt Földi Árpád, a képviselő-testület külsős bizottsági tagja, a Tinódi Lakásszövetkezet elnöke, akire egyperces néma felállással emlékeztek.
Tovább...A város több pontján zajlik út- és járdafelújítás
2025.05.04
A tavasz beköszöntével elindult Sárváron az újabb út-, járda-, és csapadékvíz-elvezető rendszer felújítási program. Áprilisban a város több pontján megkezdődtek az ún. mélyépítési munkálatok, melyeket az önkormányzat önerőből valósít meg. Az idei évben 250 millió forintos keretösszeget biztosít a költségvetés ezekre a felújításokra.
Tovább...Emlékülést tartottak Sárváron a nagy Rába-árvíz 60. évfordulóján
2025.05.02
60 éve történt... címmel, az 1965-ös Rába-árhullám évfordulóján emlékülést szervezett Sárváron, a Nádasdy-várban a Magyar Hidrológiai Társaság Győri és Nyugat-dunántúli Területi Szervezete, az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság és a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. Az emlékülésen felidézték a 65-ös áradás tragikus eseményeit, szakmai előadásokon ismertették az elmúlt 60 év fejlesztéseit.
Tovább...Faültetéssel és kiállításmegnyitóval ünnepelték a Föld napját
2025.04.30
Április 22-én a Föld Napja alkalmából a sárvári várban izgalmas programokkal várták az érdeklődőket a Nádasdy Kulturális Központ munkatársai. A rendezvények a Flex támogatásával valósultak meg. Ünnepélyes keretek között mutatták be a várudvar – Flex támogatásával vásárolt - új fáit.
Tovább...Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda a városi bál adományából
2025.04.29
Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.
Tovább...