2021.10.28
Idén is megrendezésre kerül a Simon-Júdás Napi Országos Kirakodóvásár Sárváron. Már október 29-én 18 órától kinyitnak a vendéglátóegységek a vásár területén, október 30-án pedig több száz árus kínálja portékáit a belvárosban. Az előkészületek már javában zajlanak.
Sárvár Város Önkormányzata ismét megrendezi a hatszáz éves múltra visszatekintő Simon-Júdás Napi Országos Kirakodóvásárt. Az igazi vásári forgatag október 30-án, szombaton érkezik meg a belvárosba, de a hangulatot már pénteken megalapozzák a sárváriak.
A forgalom által nem érintett területeken már október 29-én, pénteken kora délután kinyithatnak a kézművesek, vendéglátósok, majd 18 órakor megkezdődnek az útlezárások, és a vásár többi területét is megnyitják a vendéglátóegységek előtt.
Az előkészületek már javában tartanak, a Posta téri parkolóba megérkeztek a fabódék, és egyre több vásározó kezd hozzá a standja felállításához.
A rendezvény az alábbi helyszíneken kerül megrendezésre: Kossuth tér, Batthyány Lajos utca, Hunyadi János utca, Árpád utca, Ady Endre utca, Deák Ferenc utca, Várkerület utca, Rákóczi Ferenc utca, Posta tér
Tóvári György, a vásár főszervezője elmondta, 190 vásározó regisztrált előzetesen az eseményre, de a helyszínen is lehet majd elárusítóhelyeket váltani a vásár napján.
Idén is lesznek tematikus utcák, terek. A Posta teret és a Hild parkot a kézművesek veszik birtokukba minőségi termékekkel, a Hunyadi utcában pedig játszóházat alakítanak ki a szervezők. Paintball pályával és különféle játékokkal várják a gyerekeket.
A rendezvény során forgalomelterelésre kell számítani, ami természetesen a buszközlekedést is érinti.
Forgalomelterelés útvonala: Sársziget u. – Soproni u. (88. sz. főút) – Selyemgyár u. – Hunyadi u. – Gárdonyi u. – Fekete híd u. – Rákóczi u.
A forgalomelterelés 2021. október 29-én 18.00 órától 2021. október 30-án 24.00 óráig tart.
Buszközlekedés: A Batthyány utcai (Főtér), a Rákóczi utcai (Kórház) és a Hunyadi utcai megállóknál a buszközlekedés 2021. október 29-én 18.00 órától 2021. október 30-án 24.00 óráig szünetel.
Az utasok az Autóbusz állomásnál, a Gyógyfürdőnél (Rákóczi utca), a Vasútállomásnál és a Gárdonyi utcában lévő megállókat vehetik igénybe.
A központi ügyelet megközelítése az Árpád utcán és a Széchenyi utcán történő ki- és behajtással, vagy a Várkerület felől a Népegészségügy udvarán keresztül lehetséges. A belvárosi gyógyszertárak gyalogosan közelíthetők meg a járdán.
Egészségügyi ellátás helyei a vásár területén:
- gyalogőrség 2021. október 29-én (pénteken): Nádasdy-vár parkoló, Belvárosi körforgalom,
- gyalogőrség 2021. október 30-án (szombaton): Rendőrség, Belvárosi körforgalom, Penny-Market parkoló,
- esetkocsi a Városházánál, mentőautó a Penny-Market parkolóban
- Központi ügyelet, Mentőállomás
Idén a járványhelyzet miatt kísérőrendezvények, zenés programok nem lesznek, így a hatályos járványügyi szabályok betartásával, korlátozás nélkül látogatható a vásár!
2022.05.18
A tárlókban sípok, zászlók, mezek, díjak, labdák, régi fotók és szabálykönyvek. Kivételes tárlat, labdarúgó játékvezetők relikviáiból nyílt kiállítás a sárvári könyvtárban.
Tovább...2022.05.17
A sárvári TDM folyamatosan készül a turisztikai szezonra. A szervezet új online kampányokat indít, bővíti nyomdai kiadványait, és egy új piac felé is nyit. A kerékpárbérlésben is új lehetőségek nyílnak, több helyszínen és több eszköz közül választhatnak az érdeklődők.
Tovább...2022.05.10
Tájékoztatjuk a Tisztelt sárvári ebtulajdonosokat és az ebtartókat, hogy az Önkormányzat az idei évben ebösszeírást végez. Az ebösszeírás kizárólag az ebrendészeti feladatok elvégzését, továbbá a veszettség elleni járványvédelmet szolgálja, mely mindannyiunk közös érdeke.
Tovább...2022.05.01
Beköszöntött a május, újra májusfaligetté változott a Nádasdy-vár parkja. Idén 18 fa került felállításra, melyek egy hónapig díszítik a város központját. A májusfaállítás összehozta a helyi közösségeket: egyházi és civil szervezetek, művészeti csoportok, hivatali dolgozók együtt ünnepeltek.
Tovább...2022.04.23
Átvette megbízólevelét Ágh Péter, az április 3-i országgyűlési választás sárvári központú Vas 2-es egyéni választókerületének Fidesz-KDNP színeiben megválasztott képviselője. Ágh Péter a szavazatok 64,38 %-át kapta, így 32 226 vokssal harmadszor is országgyűlési egyéni képviselői mandátumot szerzett az Észak-Vas megyei választókerületben.
Tovább...2022.04.21
Hogyan hat a szomszédunkban zajló orosz-ukrán háború, a COVID és az egyre növekvő infláció Sárvár turizmusára? A fürdőváros TDM szervezete a helyben működő szállodákat kérdezte a tapasztalatokról. A kapott válaszok alapján mindhárom tényező generált némi változást. A vendégek nemzetiségi összetételében lehet változás, de jelentős forgalomcsökkenés nem valószínű.
Tovább...Jelezze nekünk, ha megoldásra váró üggyel találkozott Sárváron!
Bejelentés...