Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Semmelweis-napi kitüntetéseket adtak át Sárváron

2025.07.05

Július 1-je, a magyar egészségügy napja alkalmából az egészségügyben dolgozókat köszöntötték a Városházán. Sárvár Város Önkormányzata hét személyt kitüntetésben részesített magas színvonalú munkája elismeréséül.

Semmelweis-napi kitüntetéseket adtak át Sárváron

A Semmelweis-napi ünnepségen megjelent kollégákat elsőként Dr. Drácz Lajos, a Szent László Kórház megbízott főigazgatója köszöntötte. Megemlékezett az 1818-ban született Semmelweis Ignácról, az „anyák megmentőjéről”, aki kiemelkedő szerepet játszott a gyermekágyi láz leküzdésében.

- Ez a mai nap nem csak történelmi emlékezés, rövid helyzetértékelés napja, ez a nap a kellő emberségű, szakmaiságú, elhivatottságú munkatársaink ünnepe. Köszönöm hivatástudatukat, kitartásukat. Külön köszöntöm a kitüntetett munkatársainkat, kívánom, hogy munkájukban mindig találjanak értelmet, kellő erőt és megbecsülést– fogalmazott a főigazgató.

Az önkormányzat nevében Kondora István polgármester mondott köszönetet az áldozatos munkáért.

- Ebben a köszönetben nem csak az én személyes köszönetem van bent, hanem annak a rengeteg embernek a köszönete, akik az elmúlt hónapban, évben, években vagy évtizedekben keresztülmentek ezen az intézményrendszeren, annak különböző szintjein – emelte ki.

Kondora István bejelentette, hogy a Versenyképes Járások Program keretében Sárvár és a környező települések egy új röntgengép beszerzésére pályáznak a Szent László Kórház számára. Mint mondta, biztató híreket kapott a pályázattal kapcsolatban, így várhatóan év végén megérkezhet az új eszköz a kórházba.

Az önkormányzati kitüntetéseket Kondora István polgármester, Dr. Drácz Lajos megbízott főigazgató és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester nyújtotta át.

Semmelweis-napi kitüntetéseket adtak át Sárváron

Sárvár Város Önkormányzata elismerését és köszönetét fejezte ki, ezzel együtt a

„SZEGEDI KŐRÖS GÁSPÁR ÉRDEMÉREM” kitüntetést adományozta:

NÉMETH FERENCNEK, a Szent László Kórház - Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály – diplomás ápolójának, a betegellátás és az ápolás területén végzett kimagasló szakmai munkájáért és a munkatársakkal való empatikus magatartásáért.

GOMBOR-BALASSA MÁRIÁNAK, a Szent László Kórház - Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály – Terápiás Egység gyógymasszőrének, a rehabilitáció területén végzett lelkiismeretes, kitartó szakmai munkájáért, valamint a gyógymasszőr hallgatók érdekében végzett kiemelkedő gyakorlati és oktatói munkájának elismeréseként.

PATAKI KATALINNAK, a Szent László Kórház – Járóbeteg Szakellátás Fül-orr-gégészeti szakrendelés audiológiai szakasszisztensének és hallásakusztikusának, a fül-orr-gégészeti szakellátás területén végzett szakasszisztensi munkájáért, elhivatottságáért, hivatása magas fokon történő műveléséért.

BÜKINÉ MENYHÁRT MÓNIKÁNAK, a Szent László Kórház - Ápolási Osztály – szakápolójának, a betegellátás és az ápolás területén végzett kimagasló szakmai munkájáért és a munkatársakkal való empatikus magatartásáért.

HORVÁTH HAJNALKÁNAK, a Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központ védőnőjének, magas szakmai hozzáértéssel és lelkiismeretességgel végzett több évtizedes munkájának elismeréseként.

MOLNÁR ISTVÁNNÉ körzeti ápolónak, a felnőtt betegellátásban nyújtott kiemelkedő szakmai elhivatottsága, empatikus, segítőkész hozzáállása elismeréseként.

Sárvár Város Önkormányzata elismerését és köszönetét fejezte ki, ezzel együtt a

„KÖZSZOLGÁLATI ÉRDEMÉREM” kitüntetést adományozta:

HORVÁTH BÉLÁNÉNAK, a Szent László Kórház – konyhai kisegítőjének tartósan magas színvonalú munkájának elismeréseként.

A díjak átadása után közös koccintás, fotózkodás, kötetlen beszélgetés zárta az ünnepséget.

További híreink

A sportban eredményes diákokat is díjazták

2026.06.24

Sárvár Város Önkormányzata elismeréssel díjazta azokat a tanulókat, akik a 2025/2026-os tanév diákolimpiai és egyéb sportversenyein kiválóan teljesítettek, megyei, regionális vagy országos eredményeikkel jelentősen hozzájárultak Sárvár városának jó híréhez.

Tovább...

Jó tanulókat köszöntöttek a Városházán

2026.06.24

Sárvár Város Önkormányzata elismerésben részesítette azokat a tanulókat, akik a 2025/2026-os tanévben kimagasló eredményeket értek el valamilyen vármegyei vagy országos tanulmányi, kulturális, illetve zenei versenyen. A jó tanulók ünnepségét június 10-én rendezték meg a Városházán.

Tovább...

Közmeghallgatás és testületi ülés lesz június 24-én

2026.06.22

Sárvár Város Önkormányzata Képviselő-testülete június 24-én, szerdán 16 órai kezdettel közmeghallgatást tart a Városháza nagytermében. A téma a lakosságot érintő várospolitikai kérdések.

Tovább...

Megnyílt a Sárvár Kincsei Kézműves Bolt

2026.06.21

Megnyílt a Sárvár Kincsei Kézműves Bolt a sárvári Tourinform irodában. A projekt célja a kézművesség népszerűsítése, helyi termelők és kézművesek termékeit vásárolhatják meg a sárváriak és a városba látogató turisták.

Tovább...

Azbeszt - Négy utca felületi zárást kapott a Hegyközségben

2026.06.21

Sárváron több azbeszttel szennyezett területet is feltártak a vizsgálatok. Az önkormányzat első intézkedéseként négy hegyközségi utcában készíttetett felületi zárást, ezzel saját forrásból megkezdte a beavatkozást. Háromrétegű bitumenemulziós felületi zárást kapott a Tölgyfa utca, a Hegytető utca, az Újhegy és az Ostffyasszonyfai utca egy-egy szakasza.

Tovább...

Augusztus 30-án lesz az időközi választás Sárváron

2026.06.10

Augusztus 30-án időközi önkormányzati képviselő-választást tartanak Sárvár 04. számú egyéni választókerületében. A választás kitűzéséről a Sárvári Helyi Választási Bizottság döntött június 2-i ülésén. A testület egyúttal megállapította a választási eljárás legfontosabb határidőit és határnapjait is, amelyek a választás lebonyolítását szabályozzák.

Tovább...