Hírek
Hármas ünnep Sárváron
2025.08.27
Augusztus 20-án az államalapítást, a város születésnapját és az új kenyeret ünnepeltük Sárváron. A programok a 44. Nemzetközi Folklórnapok és 7. Városfesztivál keretében zajlottak – felvonulás, néptáncgála, Boban Marković koncert színesítette a Szent István-napot.
Az ünnepi programokat délután a nemzetek felvonulása nyitotta. A főutcán – a Batthyány utcai körforgalomtól a Nádasdy-várig haladva – négy nemzet táncosai vonultak fel. Színek és hangok kavalkádja, tánc, muzsika és vidámság töltötte meg a belvárost. A közönség előtt meg-megállva ízelítőt adott műsorából a magyar, a szlovák, az angol és a mexikói csoport, valamint a Csűrdöngölő egyesület. A felvonulás élén Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és Takács Zoltán Bálint, a Nádasdy Kulturális Központ igazgatója haladt, akik a Nádasdy-várba invitálták a nézőket.
A nagyszínpadon Kondora István tartott ünnepi beszédet. Köszöntötte a sárváriakat, a magyar és a nemzetközi vendégeket. Elmondta, hogy augusztus 20-a hármas ünnep Sárváron. Nemcsak államalapító királyunkra emlékezünk és megszegjük az új kenyeret, de ekkor ünnepeljük Sárvár újkori várossá avatásának évfordulóját is.
- Szent István király ezeréves államot hozott létre. Egy olyan stabil államot, amelynek alapjait a történelem viharai – sem háborúk, sem betegségek, sem járványok – nem tudták kikezdeni. Mert az alapjai a kereszténységben keresendők – fogalmazott a nemzeti ünnep kapcsán, majd Sárvár városát is felköszöntötte.
- 1968. augusztus 20-án, immáron 57 éve visszanyerte városi rangját és azóta is fejlődik, épül, szépül ez az európai kisváros. Mindenki, aki születésnapot ünnepel, meghívja a legkedvesebb barátait. Így teszünk mi is, amikor a Nemzetközi Folklórnapok vendégeit köszöntjük. Sárváron velük együtt ünnepelünk – hangoztatta a polgármester.
Az új kenyér hagyományáról szólva elmondta, mindig is kiemelkedő szerepet játszott az emberek, a családok életében, „mert ha kenyér van, akkor minden van!”
A történelmi egyházak képviselői megáldották az új kenyeret. A nemzeti színű szalaggal átkötött kenyeret Kondora István szegte meg, majd az ünnepség minden látogatóját megkínálták egy darabbal.
A program néptáncgálával folytatódott, ahol felléptek a folklórnapok nemzetközi vendégei, valamint a sárvári Néptánckör Kulturális Egyesület. A jókedvű gálán a közönséget is megtáncoltatták a néptánccsoportok.
A Szent István-napi ünnepséget és ezzel együtt a 44. Nemzetközi Folklórnapokat a Boban Marković Orkestar nagykoncertje és tűzijáték zárta.
További híreink
Hálaadó szentmisén köszöntötték a Szent Miklós Plébánia új lelkipásztorait
2026.08.12
Hálaadó szentmisén köszöntötték Aigner Géza plébánost és Rákos József káplánt a Szent Miklós-templomban. Az új lelkipásztorok augusztus 1-jén kezdték meg szolgálatukat a plébánián. A szentmisén az egyházközség, a katolikus iskola és Sárvár Város Önkormányzata képviselői is üdvözölték őket.
Tovább...Szlovén példák inspirálják Sárvár turisztikai fejlesztését
2026.08.12
Sárvár Város Önkormányzata, a Nádasdy Kulturális Központ és a Pannon Business Network képviselői szakmai tanulmányúton jártak Szlovéniában. A DanubeCrafts projekt keretében a turisztikai együttműködés, a desztinációmenedzsment, valamint a kulturális örökség digitális és élményszerű bemutatásának jó gyakorlatait ismerték meg.
Tovább...Takarékossági intézkedések Sárváron
2026.08.01
A tartós hőség és a Duna rekord alacsony vízállása miatt energiaellátási krízis alakulhat ki Magyarországon. Sárvár Város Önkormányzata felelősen áll a rendkívüli helyzethez, ezért takarékossági intézkedéseket vezet be mind az áram-, mind a vízfogyasztás vonatkozásában.
Tovább...Időközi választás - Bemutatkoznak a jelöltek!
2026.07.30
Sárváron augusztus 30-án tartják a 4-es számú választókerületben az időközi önkormányzati képviselő-választást. Hét jelöltet vett nyilvántartásba a Helyi Választási Bizottság, akiket a szavazólapon szereplő sorrendben mutatunk be.
Tovább...AZBESZT - Három zúzalékos területen lesz pormentesítés
2026.07.22
Sárvár Város Önkormányzata által a közelmúltban megrendelt újabb szakértői vizsgálat megállapította, hogy több további közterületen is fellelhető azbeszttel szennyezett kőzúzalék.
Az újabb vizsgálatok eredményei alapján az önkormányzat az alábbi területek kalcium klorid oldattal történő pormentesítő kezelését rendelte meg:
A holokauszt emlékmű felállításának 30 évfordulójára emlékeztek
2026.07.22
A sárvári holokauszt emlékmű felállításának 30. évfordulójára emlékeztek a Várparkban. A július 9-i emlékünnepségen felavatták azt az új emléktáblát, amelyen az adományozó, Lichtenstein Alíz és az emlékművet készítő, Gaál Tamás szobrászművész neve is olvasható.
Tovább...











