Hírek
Átadták az első sárvári Babaköszöntő csomagot
2025.01.27
A 2025-ös év első sárvári újszülöttje Burka Barbara és Horváth Gábor negyedik gyermeke, Horváth Simon lett. Az első Sárvári Babaköszöntő csomagot a kisfiú szülei vehették át Kondora István polgármestertől és Dr. Máhr Tivadar alpolgármestertől.
Horváth Simon 2025. január 4-én hajnali 2 órakor született 3180 grammal, 48 cm-rel, három testvére – két kislány és egy nagyobb fiú – várta hazaérkezését. Szülei egy babahordozóban magukkal hozták a Városházára, ahol elsőként vették át az idei esztendőtől bevezetett babaköszöntő csomagot.
Dr. Máhr Tivadar alpolgármester kezdeményezésére a decemberi ülésen határozott egyhangú döntéssel a testület a babaköszöntő csomag bevezetéséről. Dr. Máhr Tivadar elmondta, az önkormányzat kiemelt figyelmet szeretne fordítani a fiatal családok támogatására, a Sárvárhoz való kötődésük erősítésére. Számára legkedvesebb az a logó, amely az ajándékokat tartalmazó vászontáskára került: a Nádasdy – vár előtt álló gólya egy babát tart a csőrében, a grafika mellett egy szlogen is olvasható, „Sárvári baba vagyok. Mert minden gyermek kincs!”
Az ajándékcsomag egy névre szóló köszöntővel ellátott gyermekkönyvet, továbbá babaápolási szereket, a gyermek gondozását segítő termékeket, a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő Well-Nessi plüss sárkányát és egy babaúszáskupont, illetve a Sárvár Aréna Ringató foglalkozására szóló utalványt tartalmaz.
A Babaköszöntő csomagra a Sárváron lakó- vagy tartózkodási hellyel rendelkező újszülöttek jogosultak. A Hatósági Iroda küld tájékoztatást a gyermek lakó- vagy tartózkodási helyére az ajándékcsomagról. A gyermek háromhónapos koráig igényelhető a Babaköszöntő csomag, a nyilatkozat a Hatósági Irodánál igényelhető vagy letölthető a sarvarvaros.hu weboldalról. A csomag átadásáról az iroda munkatársai gondoskodnak.
További híreink
Ütemterv szerint halad a hegyközségi körfogalom építése
2026.03.30
Ütemterv szerint halad a kivitelezés a hegyközségi körforgalomnál, ahol ideiglenes forgalomterelést építettek ki. A kereszteződés Ostffyasszonyfa felé vezető ágát az első 100 méteres szakaszon teljesen lezárták, ez az ág az építkezés befejezéséig nem használható.
Tovább...Elkészült a Flex előtti kerékpárút
2026.03.30
Elkészült a Sárvár és Csénye közé tervezett kerékpárút mintegy 200 méter hosszú szakasza, Kondora István polgármesterrel és Ágh Péter országgyűlési képviselővel jártunk a helyszínen.
Tovább...Ülésezett a sárvári képviselő-testület
2026.03.30
Megtartotta márciusi ülését a sárvári képviselő-testület, ahol a fő napirendi pontok az önkormányzati tulajdonú cégek üzleti tervei voltak, továbbá bejelentették, hogy a Sárvári Városgondnokság Nonprofit Kft. 443 millió forintot nyert a távhőrendszer fejlesztésére.
Tovább...Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester
2026.03.26
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester április 1-jén, szerdán 15:00 – 16:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.
Tovább...Négy sárvári vehetett át állami kitüntetést nemzeti ünnepünkön
2026.03.23
Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adtak át Budapesten. Példaértékű tevékenysége elismeréseként Takács Zoltán Bálint, Talabér Csaba, Szélesi Attila és Horváth Zsolt részesült kitüntetésben.
Tovább...Négy sárvári részesült megyei kitüntetésben a nemzeti ünnepen
2026.03.18
Ünnepi ülést tartott a Vas Vármegyei Közgyűlés Celldömölkön az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulója alkalmából március 13-án. Az eseményen átadták a vármegye által alapított díjakat és elismeréseket, négy sárvári is elismerésben részesült, akiket a város nevében Kondora István polgármester és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyzős köszöntött.
Tovább...






