Hírek
Együtt emlékezett Sárvár a márciusi forradalom hőseire
2025.03.17
A 177 éve 1848. március 15-én kitört forradalom és szabadságharc eseményeire és résztvevőire emlékezett Sárvár a Zeneházában tartott megemlékezésen.
Ünnepi beszédet mondott Kondora István polgármester, aki beszédében kitért a szabadságharc előzményeire, és fontosabb eseményeire.
Kifejtette: "Ahogy a történelem folyamán a forradalmak nem egyik pillanatról a másikra pattannak ki a semmiből, 1848-at is hosszan megelőzték a társadalmi erjedés mozzanatai. Magyarországon ezt a pezsgést elsősorban abban a több mint két évtizedes folyamatban találjuk meg, amelyet a történészek reformkornak neveznek. Az események alapvetően két ágon indultak el: egyrész a társadalmi életben búvó patakként meglévő szabadságvágy, másrészt az ébredő kapitalizmus, amely utat tört magának. Ezek a történések a 40-es években összetalálkoztak a magyar nemzet önállósodási törekvéseivel, és elemi erővel feszítették szét a feudalizmus gazdasági kereteit és az osztrák császárság politikai szerkezetét is."
Beszédében szólt Széchenyi István, Kossuth Lajos, Batthyány Lajos, Petőfi Sándor és Görgei Artúr szerepvállalásáról a forradalom során, akiket egy cél vezérelt, hogy "Magyarország önálló, sikeres ország legyen. Bár ez a céljuk csak évtizedek múlva és buktatókon keresztül, de teljesült, amelyért a nemzet emlékezetébe örökre beírták a nevüket."
Műsort a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola diákjai adtak, felkészítő tanáraik: Mészáros Annamária, Kéthelyi Dóra és Szakályné Pados Edit tanárnők.
A megemlékező műsort követően a a Sárvári Koncertfúvószenekar vezetésével a megemlékezők kisétáltak a Batthyány- és a Petőfi szoborhoz, ahol elhelyezték az emlékezés koszorúit.
Az önkormányzat nevében Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar és dr. Szijártó Valéria főjegyző asszony mellett pártok, a város intézményei, iskolái és civil szervezetek rótták le tiszteletüket.
További híreink
Hulladékgazdálkodási ügyfélszolgálati telefonszám változás
2025.06.11
Tisztelt Lakosok! Tájékoztatjuk Önöket, hogy a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. egységes ügyfélkezelési rendszerének megfelelően a településünkön a hulladékgazdálkodási közszolgáltatást biztosító STKH Sopron és Térsége Nonprofit Kft. ügyfélszolgálatnak telefonszáma 2025. június 5-től megváltozott.
Tovább...Pedagógusnapi kitüntetéseket adtak át a Városházán
2025.06.02
Az idei évben június első vasárnapjára esett a pedagógusnap, ebből az alkalomból Sárvár Város Önkormányzata vendégül látta a város oktatási és nevelési intézményeinek munkatársait. Május 30-án a Városháza nagytermében köszöntötték a pedagógusokat, nevelőket, a támogatói munkakörökben dolgozókat.
Tovább...Tavaszi munkák a városban: virágosítás, csapadékcsatorna-tisztítás, útfelújítás
2025.06.02
Folytatódtak a tavaszi munkálatok Sárváron. Megkezdődött az egynyári virágok beültetése a város közterein, kitisztították a csapadékcsatornát a Szatmár utcában, az önkormányzat útfelújítási programja keretében megvalósult az aszfaltozás a Székely utcában.
Tovább...A Kertvárosban kezdődtek a Várostörténeti Séták
2025.06.02
Kertvárosi sétát szervezett a Nádasdy Kulturális Központ a SÁRVÁR 2025 – A jelenné vált jövő program részeként Takács Zoltán Bálint történész vezetésével. A sétán szép számmal jelentek meg nemcsak a kertvárosi lakosok, hanem a város más részéről érkezők is.
Tovább...A várban és a Kertvárosban is programok várták a gyerekeket
2025.06.01
Fantasztikus hangulatban telt a gyereknap Sárváron, több száz gyerkőc tölthette vidáman és önfeledten május utolsó vasárnapját. Két helyszínen – a Nádasdy-várban és a Kertvárosban – várták élménydús programok a sárvári családokat.
Tovább...Ülésezett a testület
2025.05.26
A közbiztonság, az önkormányzati cégek mérlegbeszámolói és a költségvetés is napirendre került a sárvári képviselő-testület májusi ülésén.
Tovább...