Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Négyszer öt csillagot kapott a sárvári gyógyfürdő

2021.09.28

A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő négy kategóriában - gyógyfürdő, élményfürdő, medical wellness és strand - szerezte meg a legmagasabb ötcsillagos besorolást tanúsító nemzeti védjegyet. Erről az örömhírről Kántás Zoltán igazgató számolt be Kondora István polgármesternek, aki ahhoz is gratulálhatott, hogy a Sárvárfürdő igazgatója lett a Magyar Fürdőszövetség elnöke.

Négyszer öt csillagot kapott a sárvári gyógyfürdő

A Nemzetgazdasági Minisztérium által létrehozott minősítési rendszer célja, hogy garanciát nyújtson a fürdőszolgáltatás minőségére és a szakmai elvárásoknak megfelelő színvonalára.

– Öröm, hogy az ötcsillagos város gyógyfürdője is újabb öt esztendőre ötcsillagos lett. Kántás Zoltán elnökké választása is jelzi a Sárvárfürdőn folyó színvonalas és eredményes munkát. Az önkormányzat által elfogadott hosszú távú fürdőfejlesztések szempontjából sem hátrányos Sárvár újabb szakmai elismerése – mondta Kondora István.

Kántás Zoltánt tölti be a Magyar Fürdőszövetség elnöki tisztségét, miután elődje, a büki gyógyfürdő vezetője lemondott posztjáról. A szövetség közgyűlésén jövő év közepéig, a korábbi vezetőség mandátumának lejártáig, kapott megbízást az új elnökség. – A turisztikai térségünkben magas színvonalú szakmai munka folyik, amit jelez, hogy továbbra is egy Vas megyei fürdő vezetője kapott megbízást a több mint félezer hazai fürdő szövetségének irányírására – mondta Kántás Zoltán, aki szerint sok fontos feladatot kell a vezetésével megoldani. Ezek közt szerepel, a szállás- és vendéglátáshoz hasonlóan, a fürdők esetében is a 27%-os ÁFA csökkentése, a fürdők által nyújtott gyógyszolgáltatások társadalombiztosítási finanszírozása. Továbbá a világjárvány okozta károk mérséklésére, a fürdők likviditási alapjának létrehozása. Ez komoly kormányzati lobbitevékenységet is jelent.

Kántás Zoltán arról is szólt, hogy az ötcsillagos minősítések még színvonalasabb munkára ösztönzik a kollégáit.

További híreink

Még több nyugdíjas kaphat ajándékutalványt

2025.10.25

A sárvári képviselő-testület október 22-én tartotta soron következő ülését a Városháza nagytermében, amelyen Strompová Viktória, a Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselője nem volt jelen.

Tovább...

Október a sárvári hősök hónapja!

2025.10.25

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 69. évfordulója alkalmából szervezett városi ünnepségen először az 1956-os hősök emléktáblájánál helyezte el az emlékezés koszorúit Ágh Péter országgyűlési képviselő, Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és dr. Bankits László aljegyző a Sárvári Koncertfúvószenekar közreműködésével.

Tovább...

Az újraélesztést ünnepeltük Sárváron

2025.10.20

Október 16-án, az újraélesztés világnapján három sárvári iskolában tartottak oktatást a mentőszolgálat munkatársai, közel 150 diákkal ismertették meg az újraélesztés helyes folyamatát. A rendezvény a Szent László Katolikus Általános Iskolában kezdődött, ahol egy adományozási ünnepségre is sor került.

Tovább...

Emelkedett a városunkba látogató vendégek száma

2025.10.20

Sárvár a 2025-ös főszezonban is kedvelt úticél volt. A legfrissebb statisztikai adatok azt mutatják, hogy az idei év első nyolc hónapjában csaknem 5 százalékkal emelkedett a városunkba látogató vendégek száma a 2024-es bázisévhez viszonyítva.

Tovább...

Sárvár öt sárvári fotós szemével a Nádasdy-várban!

2025.10.20

„Sárvár Szubjektíven – 2025” címmel nyílt kiállítás Auer Gábor, Benkő Sándor, Dr. Kereszty Gábor, Makrai Tamás és Wieder Sándor sárvári fotósok, fotóművészek Sárvárt bemutató alkotásaiból a Nádasdy-vár Folyosógalériáján.

Tovább...

Egy héten át ünnepelték Sárváron az idősek világnapját!

2025.10.20

A Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központ szervezésében több program is várta az időseket az idősek világnapja alkalmából, jártak Budapesten, közös filmnézés és színházi előadás is szerepelt a programban.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!