Hírek
Kinyitott a Sárvárfürdő strandja!
2022.05.31
A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő strandja május 27-én kinyitott, és vidám gyermeknapi programokkal is készültek a nyitásra. A június 3-i hétvégén a hullámmedencét és a hátsó óriáscsúszdákat is birtokba vehetik a vendégek.
Az időjárás ugyan nem fogadta kegyeibe a strandnyitást, de nem kellett sokat várni a jó időre. A vendégek, a családok fürdőzhetnek már a strandmedencében, igénybe vehetik a négysávos versenycsúszdát, a dézsás gyermek élménymedencét, a bébi pancsolót, a gyermek kalandmedencét a kalózhajóval, a sárkányvárat, a fejes ugró öblöt.
A június 3-i, pünkösdi hétvégére a hullámmedencét és a hátsó óriáscsúszdákat is megnyitják már a vendégek előtt.
A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő igazgatója, Kántás Zoltán lett a Magyar Fürdőszövetség régi - új igazgatója, ugyanis a napokban ismét őt választotta meg a közgyűlés. Elnöki beszámolójában vázolta a fürdők nehéz helyzetét. A Covid-járvány első évében, 2020-ban 23 százalékkal csökkent az alkalmazottak száma, s az ágazat azóta is létszámhiánnyal küzd, miközben bérfejlesztési kényszer is terheli a fürdőket. A gyógykezelések támogatásának emelésével kapcsolatban a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő nyitottnak látszik, s kért egy írásos, elemző anyagot, amelyet a szövetség vezetése az orvosi szakbizottság tagjaival közösen készít el a közeljövőben.
Szinte megoldhatatlan feladat elé állítja a fürdőket az energiaárak drasztikus emelkedése. A villamos energia ára ötszörösére, a földgázé pedig a duplájára emelkedett alig több mint egy év alatt. Azt viszont jó hírként mondhatta el az elnök, hogy a fürdők hozzáférnek a TOP Plusz turisztikai fejlesztési pályázatokhoz, sőt, azon belül létezik egy kizárólag a gyógyfürdőknek kínált energetikai pályázat. Bizakodva tekintenek a nyári szezonra, hiszen végre korlátozásoktól mentesen élvezhetik a vendégek a nyarat és a fürdőzést.
További híreink
Miniszteri elismerés a Magyar Kultúra Napján
2026.01.27
A Magyar Kultúra Napja alkalmából a Vas Vármegyei Kormányhivatal megszervezte a Vas Vármegyei Gála és Díjátadó ünnepséget a Weöres Sándor Színházban. Két sárvári kulturális szakember kapott miniszteri elismerést: Bődi Piroska, a Nádasdy Kulturális Központ könyvtárvezetője és Takács Zoltán Bálint, a Nádasdy Kulturális Központ intézményvezető történésze.
Tovább...Erkel Ferencre emlékezett Sárvár a Magyar Kultúra Napján
2026.01.27
A mi Erkelünk című dokumentumfilm megtekintésével és kvízjátékkal ünnepelték a sárvári iskolások a Magyar Kultúra Napját. A programot a Sárvári Oratórikus Kórus, Sárvár Város Önkormányzata és a Sárvár Aréna szervezte. Az ünnepség díszvendége Somogyváry Ákos karmester volt, aki az Erkel Ferenc Társaság elnöke és Erkel Ferenc szépunokája.
Tovább...Energiamenedzsment és digitális megújulás Sárváron
2026.01.26
Sárvári intézmények és cégek számára nyílik meg egy újfajta energiamegtakarítási lehetőség. Január 21-én a Városházán jelentették be, hogy az Energiaügyi Minisztérium döntése értelmében Sárvár Város Önkormányzata közel 116 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a DIMOP Plusz program keretében.
Tovább...Beszámolók, pályázatok a testületi ülésen
2026.01.26
Megtartotta idei első ülését a sárvári képviselő-testület január 21-én, ahol beszámolót fogadtak el a városi főépítész munkájáról és több pályázattal kapcsolatban is határoztak a képviselők.
Tovább...Görög hangulatban köszöntött be a sárvári báli szezon
2026.01.26
A 18. Sárvár Városi Bállal kezdődött el a báli szezon a Park Inn Hotelben január 17-én, amelyet Dr. Máhr Tivadar alpolgármester nyitott meg Savanyú Gábor és Mórocz Zsolt szervezőkkel együtt. A bált megtisztelte jelenlétével dr. Kondora Bálint, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke, valamint Kampelné Kozlovszki Marianna és Varga Károly önkormányzati képviselők is.
Tovább...52. Újévi koncertjüket tartották a sárvári fúvósok
2026.01.04
A Sárvári Koncertfúvószenekart telt ház várta a Sárvár Arénában 52. újévi koncertjükön január 3-án este, amikor a hangversenyük nyitányaként a japán Soichi Konagaya Grand March című ünnepélyes hangvételű koncertindulója csendült fel.
Tovább...






