Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Új külsőt kap a Gárdonyi iskola

2021.04.21

Megkezdődött a Gárdonyi Géza Általános Iskola külső homlokzatának felújítása. A mintegy 6 millió forintos felújítás eredményeképpen esztétikusabb környezetben várják a diákokat. A munkálatok várhatóan 2021. május 30-ig tartanak.

Új külsőt kap a sárvári Gárdonyi iskola

Már dolgoznak a szakemberek az állványokon, zajlik a Gárdonyi iskola épületének külső színezése és javítása. Németh Ernő igazgató elmondta, a belső homlokzat még 2019-ben, az épület energetikai korszerűsítésekor újult meg, most – az önkormányzat által finanszírozott, mintegy 6 millió forintos felújításnak köszönhetően – felfrissül a külső homlokzat is.

- 2019-ben Sárvár Város Önkormányzata TOP-os pályázatból, illetve önrészből elkészítette az energetikai felújítást. Megvalósult az intézmény belső homlokzatának felújítása, a radiátoroknak a cseréje, az új tornateremnek hőszivattyúval való ellátása, a padlásszigetelés, a nyílászárók cseréje. Amikor befejeződött a felújítás, Kondora István polgármester úr megígérte, hogy az utcafrontot is meg fogja csinálni az önkormányzat saját költségvetéséből. Most elérkezett az idő, a Gyöngyös utcai és a Deák Ferenc utcai homlokzat meg fog újulni, teljesen új külsőt kap az iskola, összhangba kerül a 2005-ben átadott új tornacsarnok-, illetve tanteremrésszel – fogalmazott Németh Ernő.

A kivitelezést Varga Szabolcs egyéni vállalkozó végzi, a munkálatok legfeljebb két hónapot vesznek igénybe. Németh Ernő a környéken lakók és közlekedők türelmét kérte, egyes napokon áramszünet lesz, valamint a gyalogos forgalom részleges korlátozása várható.

- Egyeztetni kellett az E.ON-nal, bizonyos ideig nem lesz áram, erre fel is hívták a lakók figyelmét. A Deák Ferenc utcán csak a járdát fogjuk lezárni, a másik oldalon még van lehetőség a gyalogosoknak az átkelésre. Az ALDI felőli részen a járdát is meg fogja újíttatni az önkormányzat, egy kicsit el volt már használódva a burkolat – tette hozzá.

Új külsőt kap a sárvári Gárdonyi iskola

Nem csak az utcafronton zajlanak munkálatok, az intézmény udvarában a játszóeszközök és a padok újulnak meg a diákönkormányzat és a szülők jóvoltából.

 - Csúszdát vásároltunk a diákönkormányzat támogatásával, megújul a libikóka, a mászóka, Varga Jenő szülő elkészítette a hintát, és az udvari ülőpadokat is megújítottuk, kicseréltük, illetve lefestettük – sorolta az igazgató.

Az iskolapadba visszatérő gyerekeket már egy megújult játszótér várja. A homlokzatfelújítás azonban május végéig tart, ezért a szülőktől és a gyerekektől odafigyelést, körültekintést kér az iskola az épület megközelítésekor.

További híreink

Miniszteri elismerés a Magyar Kultúra Napján

2026.01.27

A Magyar Kultúra Napja alkalmából a Vas Vármegyei Kormányhivatal megszervezte a Vas Vármegyei Gála és Díjátadó ünnepséget a Weöres Sándor Színházban. Két sárvári kulturális szakember kapott miniszteri elismerést: Bődi Piroska, a Nádasdy Kulturális Központ könyvtárvezetője és Takács Zoltán Bálint, a Nádasdy Kulturális Központ intézményvezető történésze.

Tovább...

Erkel Ferencre emlékezett Sárvár a Magyar Kultúra Napján

2026.01.27

A mi Erkelünk című dokumentumfilm megtekintésével és kvízjátékkal ünnepelték a sárvári iskolások a Magyar Kultúra Napját. A programot a Sárvári Oratórikus Kórus, Sárvár Város Önkormányzata és a Sárvár Aréna szervezte. Az ünnepség díszvendége Somogyváry Ákos karmester volt, aki az Erkel Ferenc Társaság elnöke és Erkel Ferenc szépunokája.

Tovább...

Energiamenedzsment és digitális megújulás Sárváron

2026.01.26

Sárvári intézmények és cégek számára nyílik meg egy újfajta energiamegtakarítási lehetőség. Január 21-én a Városházán jelentették be, hogy az Energiaügyi Minisztérium döntése értelmében Sárvár Város Önkormányzata közel 116 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a DIMOP Plusz program keretében.

Tovább...

Beszámolók, pályázatok a testületi ülésen

2026.01.26

Megtartotta idei első ülését a sárvári képviselő-testület január 21-én, ahol beszámolót fogadtak el a városi főépítész munkájáról és több pályázattal kapcsolatban is határoztak a képviselők.

Tovább...

Görög hangulatban köszöntött be a sárvári báli szezon

2026.01.26

A 18. Sárvár Városi Bállal kezdődött el a báli szezon a Park Inn Hotelben január 17-én, amelyet Dr. Máhr Tivadar alpolgármester nyitott meg Savanyú Gábor és Mórocz Zsolt szervezőkkel együtt. A bált megtisztelte jelenlétével dr. Kondora Bálint, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke, valamint Kampelné Kozlovszki Marianna és Varga Károly önkormányzati képviselők is.

Tovább...

52. Újévi koncertjüket tartották a sárvári fúvósok

2026.01.04

A Sárvári Koncertfúvószenekart telt ház várta a Sárvár Arénában 52. újévi koncertjükön január 3-án este, amikor a hangversenyük nyitányaként a japán Soichi Konagaya Grand March című ünnepélyes hangvételű koncertindulója csendült fel.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!