Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Egyházi épületekkel gazdagodott Sárvár

2021.09.15

A Szent László - templomban zajlott hálaadó szentmise után tartott ünnepségen áldotta meg Dr. Székely János megyéspüspök az újra birtokba vett és felújított plébániaépületet, valamint az annuciáta nővérek új szerzetes rendházát a Széchenyi utcában. Ezzel a város szívében létrejött egy egyházi központ.

Egyházi épületekkel gazdagodott Sárvár

A sárvári katolikus iskola kétmilliárd forintos iskolabővítése és a Szent László - templom teljes belső felújítása után sor került a plébániaépület és a nővérek zárdájának szentelésére.

 

A szentmisére zsúfolásig megtelt templomban Dr. Székely János külön köszöntötte a kolostorszentelésre Sárvárra érkezett női szerzetesrendek képviselőit, és ismertette a magyar alapítású annunciáta rend történetét. A kommunista hatalom 1950-ben tiltotta be őket, így került központjuk Brazíliába, ahová először lepramisszióra indultak a rend önkéntesei az 1930-as években. A rend feloszlatásáig leányotthont tartott fenn Szombathelyen és Celldömölkön.

Egyházi épületekkel gazdagodott Sárvár

Az annunciáták sajátos célja szolgálni az egyházat az apostoli élet különféle tevékenységeiben, korunk adottságai és szükségletei szerint. A Vas megyéből elüldözött női szerzetesrend sárvári visszatérése az egyház fontos eseménye. A szerzetesrend Mikes János szombathelyi megyéspüspök kezdeményezésére alakult meg. A rendszerváltást követően érkeztek vissza a nővérek Szombathelyre. Alapításuk századik évfordulóját már a sárvári Szent László - templomban ünnepelte az Annunciáta Nővérek Kongregációja.

 

– Nagy ritkaság egy plébánia, de az egyházmegye életében is, hogy együtt áldhatunk meg egy új kolostort és egy megújított plébániaépületet. A mai világban, amikor sokszor felejtjük és veszítjük el a legalapvetőbb értékeinket, a hitet, a hazánk iráni szeretetet, a család értékét, a plébánia és a kolostor olyan hely, ahol ezeket a kincseket őrizzük és továbbadjuk – jelentette ki Dr. Székely János megyéspüspök a város szívében létrejött egyházi központról.

Egyházi épületekkel gazdagodott Sárvár

A szertartás után az egyház képviselői és a hívek a Széchenyi utcai épületek elé vonultak, ahol a megyéspüspök megáldotta a plébániát és a rendházat. A felújított épület korábban mindig is a katolikus egyház tulajdona volt, amíg az állam annak idején ki nem sajátította. Ezúttal két másik ingatlant adott az egyház cserébe a városnak a plébániaépületért. A munkálatok költségeit az egyházmegye, a sárvári hívek adományai és az önkormányzat támogatása fedezte.

 

– Sárvár együttműködésének az egyházzal lelki alapja van, hiszen egy város fejlődésében fontos a pénz, de legalább ennyire fontos a lelki fejlődés és megújulás is. A város lelki élete kiteljesedik azzal, hogy az egyházi iskola után elindult az egyházi óvoda, és növekszik az igény az egyházi lelki szolgáltatások iránt is – mondta el Kondora István polgármester utalva arra, hogy szeptembertől a katolikus egyház működtetésébe került a Petőfi utcai Csicsergő óvoda, amely Szent Piroska Katolikus Óvoda néven folytatja működését.

 

– A kolostor az imádság háza, a plébánia a közösségek háza. Nem a papoké és a kedvesnővéreké mindez, ami körülvesz bennünket, hanem a sárvári katolikus népé. Aki ezekre az épületekre tekint, akár a templommal vagy a kolostorral, a plébániaházzal együtt, az ezt jóérzéssel teheti, mert Sárvár gazdagodott ezáltal – mondta el Wimmer Roland városi plébános az ünnepségen, amely a plébánia udvarán adott szerény vendégséggel zárult.

További híreink

Miniszteri elismerés a Magyar Kultúra Napján

2026.01.27

A Magyar Kultúra Napja alkalmából a Vas Vármegyei Kormányhivatal megszervezte a Vas Vármegyei Gála és Díjátadó ünnepséget a Weöres Sándor Színházban. Két sárvári kulturális szakember kapott miniszteri elismerést: Bődi Piroska, a Nádasdy Kulturális Központ könyvtárvezetője és Takács Zoltán Bálint, a Nádasdy Kulturális Központ intézményvezető történésze.

Tovább...

Erkel Ferencre emlékezett Sárvár a Magyar Kultúra Napján

2026.01.27

A mi Erkelünk című dokumentumfilm megtekintésével és kvízjátékkal ünnepelték a sárvári iskolások a Magyar Kultúra Napját. A programot a Sárvári Oratórikus Kórus, Sárvár Város Önkormányzata és a Sárvár Aréna szervezte. Az ünnepség díszvendége Somogyváry Ákos karmester volt, aki az Erkel Ferenc Társaság elnöke és Erkel Ferenc szépunokája.

Tovább...

Energiamenedzsment és digitális megújulás Sárváron

2026.01.26

Sárvári intézmények és cégek számára nyílik meg egy újfajta energiamegtakarítási lehetőség. Január 21-én a Városházán jelentették be, hogy az Energiaügyi Minisztérium döntése értelmében Sárvár Város Önkormányzata közel 116 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a DIMOP Plusz program keretében.

Tovább...

Beszámolók, pályázatok a testületi ülésen

2026.01.26

Megtartotta idei első ülését a sárvári képviselő-testület január 21-én, ahol beszámolót fogadtak el a városi főépítész munkájáról és több pályázattal kapcsolatban is határoztak a képviselők.

Tovább...

Görög hangulatban köszöntött be a sárvári báli szezon

2026.01.26

A 18. Sárvár Városi Bállal kezdődött el a báli szezon a Park Inn Hotelben január 17-én, amelyet Dr. Máhr Tivadar alpolgármester nyitott meg Savanyú Gábor és Mórocz Zsolt szervezőkkel együtt. A bált megtisztelte jelenlétével dr. Kondora Bálint, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke, valamint Kampelné Kozlovszki Marianna és Varga Károly önkormányzati képviselők is.

Tovább...

52. Újévi koncertjüket tartották a sárvári fúvósok

2026.01.04

A Sárvári Koncertfúvószenekart telt ház várta a Sárvár Arénában 52. újévi koncertjükön január 3-án este, amikor a hangversenyük nyitányaként a japán Soichi Konagaya Grand March című ünnepélyes hangvételű koncertindulója csendült fel.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!