Hírek
Kész a szennyvízcsatorna az Almáskerti utcában
2021.10.25
Elkészült a Hegyközségben, az Almáskerti utcában a szennyvízelvezető rendszer. Az önkormányzat saját forrásból finanszírozta a több mint hatvanmillió forintos beruházást. A közel ötven lakóház életminőségét javító fejlesztés után, a földgáz bevezetését követően kap majd végleges burkolatot.
Az elkészült beruházás bejárásán részt vett Ágh Péter, Sárvár országgyűlési képviselője, Kondora István polgármester, dr. Máhr Tivadar alpolgármester és Varga Jenő, a körzet önkormányzati képviselője.
Az Almáskerti utcában megvalósult projekt során az utca teljes, 548 folyóméter hosszában gravitációs szennyvíz-gerincvezetéket fektettek le, melyhez 11 darab beton tisztítóaknát és 46 darab lakossági bekötővezetéket építettek ki. A kivitelezést a Szabadics Építőipari Zrt. végezte, a beruházás költsége 63 millió forint, amelyet önerőből biztosított a sárvári önkormányzat.
– Régi vágya teljesült az almáskertieknek, a Hegyközségben már hét utcában elkészült a szennyvízcsatorna. A folytatás akár a Tölgyfa utcában, akár a hegy nyugati oldalán lehet – mondta el Varga Jenő önkormányzati képviselő
Tíz éve tartanak önkormányzati programként a hegyközségi városrészen az életkörülményeket jelentősen javító kommunális beruházások. – Sokan, köztük fiatalok is költöznek ebbe a fejlődő városrészbe, így az itt élők jogos igénye a környék fokozatos fejlesztése – fogalmazott Kondora István polgármester.
– Sárvár jelentős kormányzati támogatása teszi lehetővé, hogy a település saját forrásaiból is beruházásokat végezhessen. Nagyon komoly fejlesztések történtek az elmúlt időszakban városszerte az összefogás révén, de az önkormányzat saját erőből is fejleszt. Olyan célokra költ, amelyeket a sárváriak is szeretnének – hangsúlyozta Ágh Péter országgyűlési képviselő.
Ha az Almáskerti utcában elkészül a földgáz bevezetése, a végleges, új útburkolat kivitelezésére már az önkormányzat kész pályázati tervvel rendelkezik.
További híreink
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester
2026.03.26
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester április 1-jén, szerdán 15:00 – 16:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.
Tovább...Négy sárvári vehetett át állami kitüntetést nemzeti ünnepünkön
2026.03.23
Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adtak át Budapesten. Példaértékű tevékenysége elismeréseként Takács Zoltán Bálint, Talabér Csaba, Szélesi Attila és Horváth Zsolt részesült kitüntetésben.
Tovább...Négy sárvári részesült megyei kitüntetésben a nemzeti ünnepen
2026.03.18
Ünnepi ülést tartott a Vas Vármegyei Közgyűlés Celldömölkön az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulója alkalmából március 13-án. Az eseményen átadták a vármegye által alapított díjakat és elismeréseket, négy sárvári is elismerésben részesült, akiket a város nevében Kondora István polgármester és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyzős köszöntött.
Tovább...Fogadóórát tart Klimits István önkormányzati képviselő
2026.03.18
Klimits István önkormányzati képviselő fogadóórát tart március 23-án, hétfőn 15:30 és 16:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...A nemzeti ünnepen azt kell keresni, ami összeköt!
2026.03.16
Több százan gyűltek a Nádasdy-vár udvarán március 14-én délelőtt, hogy együtt ünnepeljenek az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulóján a tavaszi napsütésben. A Himnuszt a Sárvári Koncertfúvószenekar előadásában hallhatták az ünneplők, majd az emlékező beszédet Ágh Péter országgyűlési képviselő mondta.
Tovább...Péntek Róbert lett a sárvári polgárőrök új elnöke
2026.03.16
Sárvár Város Polgárőr Egyesülete a Sárvári Rendőrkapitányság nagytermében tartotta meg éves beszámoló közgyűlését, amelyen új egyesületi elnököt is választottak.
Tovább...






