Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Babaköszöntő csomagot kapnak jövő évtől a sárvári újszülöttek

Mert minden gyermek kincs!

2024.12.16

A sárvári képviselő-testület decemberi ülésén Dr. Máhr Tivadar alpolgármester, örömmel jelentette be, hogy Babaköszöntő csomaggal szeretné a jövőben a sárvári újszülötteket üdvözölni Sárvár Város Önkormányzata. Az ehhez szüksége rendeletet egyhangú döntéssel támogatta a képviselő-testület.

Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Babaköszöntő-csomagot mutatja
Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Babaköszöntő-csomagot mutatja

Az ajándékcsomag egy névre szóló köszöntővel ellátott gyermekkönyvet, továbbá babaápolási szereket és a gyermek gondozását segítő termékeket, szolgáltatásokat tartalmaz.

Egy mintacsomagot be is mutatott az alpolgármester az ülésen, aki ötletgazdája volt a Babaköszöntő-csomagnak, és szólt arról, hogy az ajándékokat tartalmazó vászontáskára egy logó is készült: a Nádasdy – vár előtt álló gólya egy babát tart a csőrében, a grafika mellett egy szlogen is olvasható, „Sárvári baba vagyok. Mert minden gyermek kincs!”.

Az önkormányzati ajándékok mellett a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő Well-Nessi plüss sárkánya és egy babaúszás kupon, illetve a Sárvár Aréna Ringató foglalkozására szóló utalvány is megtalálható a Babaköszöntő – csomagban, hogy a gyermekek minél fiatalabb korban megismerkedhessenek ezeknek a komplexumoknak a szolgáltatásaival.

Dr. Máhr Tivadar alpolgármester elmondta: az önkormányzat kiemelt figyelmet szeretne fordítani a fiatal családok támogatására, a Sárvárhoz való kötődésük erősítésére, ezt szolgálja a novemberben elfogadott első lakáshoz jutók támogatása, a babacsomag és természetesen a gyermekek gondozását, nevelését szolgáló intézmények folyamatos megújítása is.

További híreink

Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester

2026.03.26

Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester április 1-jén, szerdán 15:00 – 16:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.

Tovább...

Négy sárvári vehetett át állami kitüntetést nemzeti ünnepünkön

2026.03.23

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adtak át Budapesten. Példaértékű tevékenysége elismeréseként Takács Zoltán Bálint, Talabér Csaba, Szélesi Attila és Horváth Zsolt részesült kitüntetésben.

Tovább...

Négy sárvári részesült megyei kitüntetésben a nemzeti ünnepen

2026.03.18

Ünnepi ülést tartott a Vas Vármegyei Közgyűlés Celldömölkön az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulója alkalmából március 13-án. Az eseményen átadták a vármegye által alapított díjakat és elismeréseket, négy sárvári is elismerésben részesült, akiket a város nevében Kondora István polgármester és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyzős köszöntött.

Tovább...

Fogadóórát tart Klimits István önkormányzati képviselő

2026.03.18

Klimits István önkormányzati képviselő fogadóórát tart március 23-án, hétfőn 15:30 és 16:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.

Tovább...

A nemzeti ünnepen azt kell keresni, ami összeköt!

2026.03.16

Több százan gyűltek a Nádasdy-vár udvarán március 14-én délelőtt, hogy együtt ünnepeljenek az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulóján a tavaszi napsütésben. A Himnuszt a Sárvári Koncertfúvószenekar előadásában hallhatták az ünneplők, majd az emlékező beszédet Ágh Péter országgyűlési képviselő mondta.

Tovább...

Péntek Róbert lett a sárvári polgárőrök új elnöke

2026.03.16

Sárvár Város Polgárőr Egyesülete a Sárvári Rendőrkapitányság nagytermében tartotta meg éves beszámoló közgyűlését, amelyen új egyesületi elnököt is választottak.

Tovább...