Hírek
Hétfőn földi szúnyoggyérítés, csütörtökön légi irtás lesz Sárváron
2024.07.12
Sárváron a katasztrófavédelem és a sárvári önkormányzat is végeztetett már földi kémiai szúnyoggyérítést. Az elmúlt hetek csapadékos időjárása és a Rába áradása miatt a szúnyogok továbbra is sok problémát okoznak városunkban, ezért az irtást folytatni kell.
Közben a magyarországi folyók áradása miatt elszaporodott szúnyogok irtása érdekében Müller Cecília tisztifőorvos 2024. november 1-ig engedélyezte a légi, kémiai szúnyoggyérítést egyes településeken, így Sárváron is. Erről értesülve Sárvár Város Önkormányzata engedélyt kért a légi, kémiai szúnyoggyérítésre, és saját forrásból elvégezteti a légi irtást is, amelyet azonban egyeztetnie kellett a katasztrófavédelemmel is.
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint Sárvár területén a földi kémiai védekezés július 15-én, hétfőn, a napnyugta utáni időszakban kerül elvégzésre. Tartaléknapok július 16-a és 17-e lesznek.
Sitke község területén is ugyanezen a napon – július 15-én - végez földi kémiai szúnyoggyérítést a katasztrófavédelem, ugyanazokkal a pótnapokkal.
Ezt követően tudja Sárvár Város Önkormányzata elvégeztetni a légi kémiai szúnyoggyérítést, azonban a tavalyi évhez hasonlóan csak korlátozott területen.
A légi szúnyoggyérítésre július 18-án, csütörtökön kerül sor. A pótnap július 19-én, pénteken lesz.
A Natura 2000 területen fekvő Rába partvonalától 1000 méter védőtávolság megtartását írta elő a hatóság. A kezelés nem érintheti a Sárvári Arborétum természetvédelmi területét és a Hegyközséget sem. Kizárólag a Deák Ferenc utcától és a Sárvári Arborétumtól nyugatra fekvő városrész és Rábasömjén kezelhető. Ezért kiemelten fontos a földi gyérítés is, amelyet jövő héten végez a katasztrófavédelem. Ha szükséges, akkor a légi írtással nem érintett területekre, a sárvári önkormányzat is végeztet majd újabb földi kémiai szúnyoggyérítést.
További híreink
52. Újévi koncertjüket tartották a sárvári fúvósok
2026.01.04
A Sárvári Koncertfúvószenekart telt ház várta a Sárvár Arénában 52. újévi koncertjükön január 3-án este, amikor a hangversenyük nyitányaként a japán Soichi Konagaya Grand March című ünnepélyes hangvételű koncertindulója csendült fel.
Tovább...Fellobbant a negyedik adventi gyertyaláng
2025.12.24
December 20-án a város adventi koszorúján Kondora István polgármester gyújtotta meg a szeretet lángját a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola diákjainak közreműködésével. A Kertvárosban is fellobbant a szeretet gyertyája.
Tovább...Megtartotta idei utolsó ülését a sárvári képviselő-testület
2025.12.19
December 17-én tartotta idei utolsó ülését a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében, ahol napirendre került az önkormányzat 2026. évi átmeneti gazdálkodásról szóló rendelet elfogadása. A rendelet biztosítja, hogy a 2026. évi költségvetés elfogadásáig is teljesíthetőek legyenek a kifizetések a kiemelt működési és fejlesztési célokra.
Tovább...2026. évi hulladéknaptárak
2025.12.18
Megjelentek a 2026. évi hulladéknaptárak, hulladékszállítási időpontok. A kommunális, a szelektív és a zöldhulladék elszállításáról oldalunkon és az stkh.hu weboldalon is tájékozódhatnak.
Tovább...Sylvester János Érdemérmet kapott Dr. Illés Gábor
2025.12.09
A Sárvári Páneurópa Unió november 28-i összejövetele ünnepélyes pillanatokkal kezdődött. A hagyományokhoz hűen Kondora István polgármester érkezett a tagsághoz, hogy megtartsa vetítettképes évértékelőjét, de nemcsak fotókat hozott magával, hanem egy elismerést is.
Tovább...Többen igényelhetnek szociális támogatást
2025.12.09
A sárvári képviselő-testület novemberi ülésén módosították a szociális rendeletet figyelemmel arra, hogy az idén emelkedtek a nyugdíjak és a bérjövedelmek, illetve januártól további nyugdíj- és béremelés várható.
Tovább...






