Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Hatalmas győzelmet arattunk! Köszönjük Sárvár!

2022.04.04

Ágh Péter, a Fidesz-KDNP jelöltjeként harmadszor szerzett egyéni országgyűlési képviselői mandátumot a Vas 2-es körzetben 65,25 %-os eredménnyel, a szavazatok közel 100 %-os feldolgozottságánál. A Fidesz-KDNP nemcsak hatalmas győzelmet aratott, de 135 mandátummal megvan az újabb kétharmada is.

Győztünk! Folytatjuk Sárvár közös építést – Kondora István, Ágh Péter és Németh Róbert
Győztünk! Folytatjuk Sárvár közös építést – Kondora István, Ágh Péter és Németh Róbert

– Köszönetet mondok mindenkinek, aki április 3-án részt vett az országgyűlési választáson és szavazott. Hálás vagyok azoknak, akik a Fideszre és személyemre adták le a voksukat. Ez a hatalmas támogatás arra ösztönzi politikai közösségünket, hogy a jövőben is hazánkért, Észak-Vas megyéért és Sárvárért dolgozzunk – mondta el Ágh Péter, aki köszönetet mondott segítőinek és a családjának is a támogatásért.

Hencz Kornél, az ellenzék közös jelöltje 25,22 %-ot, a Giczy József, a Mi Hazánk jelöltje 5,85 %-ot, Zakota Tamás, a Kétfarkú Kutyapárt jelöltje 2,22 %-ot ért el választókerületünkben 99,19 %-os feldolgozottságánál, Horváth Sándor, MEMO 0,88 %-ot, Rutkai Zoltán, Normális Párt 0,58%-ot kapott.

- Hatalmas győzelmet arattunk – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Bálna rendezvényközpontban tartott eredményváró eseményen vasárnap. A miniszterelnök úgy fogalmazott, még a Holdról is látszik a győzelem mértéke, de Brüsszelből egészen biztosan. Majd arról beszélt, hogy mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy megszolgálják a bizalmat. A kormányfő köszönetet mondott a több mint százezer önkéntesnek is.

Parlamenti patkó - Kétharmadon a Fidesz
Parlamenti patkó - Kétharmadon a Fidesz
Fotó: valasztas.hu

A Fidesz-KDNP 135, a DK-Jobbik-LMP-MSZP- Momentum-Párbeszéd 56, és új pártként, a Mi Hazánk 7 helyet szerzett a parlamentben a nem hivatalos eredmények szerint, 1 mandátum pedig a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatáé.

További híreink

30 éves jubileumot ünnepelt a Páneurópa Klub

2026.02.18

Megalakulásának 30. évfordulóját ünnepelte a Magyar Páneurópa Unió Sárvári Regionális Szervezete február 13-án a volt zárda épületében. Az eseményen Dr. Illés Gábort is köszöntötték, aki csaknem 20 éven át vezette a klubot.

Tovább...

Elfogadták Sárvár idei költségvetését

2026.02.16

A sárvári képviselő-testület február 11-én tartotta soron következő ülését a Városháza nagytermében, ahol a fő napirendi pont Sárvár Város Önkormányzatának 2026. évi költségvetése volt.

Tovább...

Az elmúlt évtizedek legnagyobb útfelújítási programja indul Sárváron

2026.02.12

A TOP-Plusz program keretében nyert hét belterületi út fejlesztésére összesen közel egymilliárd forint támogatást a sárvári önkormányzat két pályázata. A jó hírt Ágh Péter országgyűlési képviselő, dr. Kondora Bálint, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Városháza Széchenyi-termében jelentette be február 6-án.

Tovább...

Újabb támogatásban részesült a sárvári kórház

2026.02.12

A Versenyképes Járások Program keretében közel 30 millió forintos támogatásban részesült Sárvár a Szent László Kórház tetőszerkezetének felújítására. A támogatói okiratot Ágh Péter országgyűlési képviselő adta ár Dr. Máhr Tivadar alpolgármesternek február 6-án.

Tovább...

Elkezdődött az ikervári kerékpárút építése

2026.02.12

Elkezdődött január utolsó hetében a Sárvár és Csénye közé tervezett kerékpárút mintegy 200 méter hosszú és 3 méter széles szakaszának az építése, amely az egykori HUKE-teleptől a Flex parkoló végéig tart. Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester tartott bejárást a helyszínen.

Tovább...

Szupermenza működik mindhárom sárvári általános iskolában

2026.02.11

A Hungast cégcsoport Sárvár Város Önkormányzatával együttműködve mára bevezette mindhárom általános iskolában a Szupermenzát, amelynek célja, hogy nemzetközi gyakorlatokra építve csökkentse az élelmiszer-pazarlást, miközben egészségesebb, vonzóbb és rugalmasabb étkezési lehetőséget kínál a diákok számára.

Tovább...