Hírek
Az Eperjes után újabb utcák is megújulhatnak
2021.05.12
Bejárást tartott a közelmúltban elkészült Eperjes utcában Ágh Péter országgyűlési képvisel, Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterek. Az útburkolat, a járda, a kapubejárók 88 millió forintból újultak meg.
- A sárváriak elvárásai alapján évről évre azon vagyunk, hogy az útfelújításokat sikerrel tudjuk elvégezni, így az elmúlt időszakban számos komoly eredményt sikerült elérnünk - mondta Ágh Péter országgyűlési képviselő. Aki hozzátette, ha visszatekintünk, akkor láthatjuk, hogy a városon átvezető főút komoly állami szerepvállalással meg tudott újulni, ez önmagában városképi és közlekedésbiztonsági szempontból is egy nagyon jelentős felújítás. - Az Eperjes utca már a tizenötödik utca, amelyet itt a Kertvárosban korszerűsíteni tudtunk. Azt gondolom, ha az itt élők rátekintenek az eredményre, akkor joggal lehetnek elégedettek – szólt Ágh Péter.
Az Eperjes utca felújításához 40 millió forintos támogatást biztosított a Belügyminisztérium.
- A csapadékvíz – elvezetés ebben a projektben nem szerepelt, azért, mert egy utca vízelvezetését önállóan nem lehet kezelni – húzta alá Szabó Zoltán alpolgármester. Az önkormányzatnak az a terve, hogy egy átfogó pályázattal az egész Kertváros csapadékvíz – elvezetését oldja meg, ennek a műszaki előkészítése, terveztetése már zajlik. - A lakók azonban jelezték, hogy nagyobb esőzések esetén az Eperjes és az Ungvár utcák sarkán összegyűlik az esővíz. Ezt átmeneti megoldásként a másik oldalra fogjuk átvezetni egy szikasztó árokba. Azon dolgozunk, hogy ne csak az Eperjes utca nézzen így ki, hanem az egész Kertváros megújuljon – mondta Szabó Zoltán.
További híreink
30 éves jubileumot ünnepelt a Páneurópa Klub
2026.02.18
Megalakulásának 30. évfordulóját ünnepelte a Magyar Páneurópa Unió Sárvári Regionális Szervezete február 13-án a volt zárda épületében. Az eseményen Dr. Illés Gábort is köszöntötték, aki csaknem 20 éven át vezette a klubot.
Tovább...Elfogadták Sárvár idei költségvetését
2026.02.16
A sárvári képviselő-testület február 11-én tartotta soron következő ülését a Városháza nagytermében, ahol a fő napirendi pont Sárvár Város Önkormányzatának 2026. évi költségvetése volt.
Tovább...Az elmúlt évtizedek legnagyobb útfelújítási programja indul Sárváron
2026.02.12
A TOP-Plusz program keretében nyert hét belterületi út fejlesztésére összesen közel egymilliárd forint támogatást a sárvári önkormányzat két pályázata. A jó hírt Ágh Péter országgyűlési képviselő, dr. Kondora Bálint, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Városháza Széchenyi-termében jelentette be február 6-án.
Tovább...Újabb támogatásban részesült a sárvári kórház
2026.02.12
A Versenyképes Járások Program keretében közel 30 millió forintos támogatásban részesült Sárvár a Szent László Kórház tetőszerkezetének felújítására. A támogatói okiratot Ágh Péter országgyűlési képviselő adta ár Dr. Máhr Tivadar alpolgármesternek február 6-án.
Tovább...Elkezdődött az ikervári kerékpárút építése
2026.02.12
Elkezdődött január utolsó hetében a Sárvár és Csénye közé tervezett kerékpárút mintegy 200 méter hosszú és 3 méter széles szakaszának az építése, amely az egykori HUKE-teleptől a Flex parkoló végéig tart. Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester tartott bejárást a helyszínen.
Tovább...Szupermenza működik mindhárom sárvári általános iskolában
2026.02.11
A Hungast cégcsoport Sárvár Város Önkormányzatával együttműködve mára bevezette mindhárom általános iskolában a Szupermenzát, amelynek célja, hogy nemzetközi gyakorlatokra építve csökkentse az élelmiszer-pazarlást, miközben egészségesebb, vonzóbb és rugalmasabb étkezési lehetőséget kínál a diákok számára.
Tovább...







