Hírek
Energiamenedzsment és digitális megújulás Sárváron
2026.01.26
Sárvári intézmények és cégek számára nyílik meg egy újfajta energiamegtakarítási lehetőség. Január 21-én a Városházán jelentették be, hogy az Energiaügyi Minisztérium döntése értelmében Sárvár Város Önkormányzata közel 116 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a DIMOP Plusz program keretében.
Energiamenedzsment rendszerek fejlesztésére és bevezetésére nyert támogatást Sárvár Város Önkormányzata a Sárvári Városgondnokság Nonprofit Kft.-vel, a Sárvári Sportfólió és Kulturális Kft.-vel. és a Sárvári Gyógyfürdő Kft.-vel közös konzorciumban. A hírt Ágh Péter országgyűlési képviselő, Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és Kántás Zoltán, a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezető igazgatója jelentette be.
A projekt keretében a város több önkormányzati épületében korszerű mérő-, érzékelő- és adattovábbító eszközök kerülnek felszerelésre, amelyek folyamatosan és pontosan mérik és naplózzák az aktuális energiafelhasználást. Az önkormányzat a fejlesztés által monitorozni tudja az energiafogyasztást, így képessé válik szabályozni és optimalizálni azt, ami közvetlen energia- és költségmegtakarítást eredményez.
- Magyarország Kormánya évek óta biztosítja a rezsicsökkentésnek a fenntartását. Ez fontos a magyar embereknek! Ugyanakkor meg kell ragadni minden lehetőséget, amely az önkormányzatok, intézmények számára biztosít olyan forrást, amely mérsékelni tudja az energiakiadásokat. Most Sárvár egy ilyen támogatást nyert el, a sárvári rezsicsökkentéshez járul hozzá ez a pályázati döntés. Ennek révén később olyan források szabadulhatnak fel, amelyeket a város javára lehet hasznosítani - emelte ki Ágh Péter a sajtótájékoztatón.
A projekt hat önkormányzati épületre terjed ki: a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatal, a Sárvári Járási Hivatal Népegészségügyi Osztálya, a Sárvár Járási Hivatal, a Sárvár Aréna, a ZeneHáza és a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő épületeire.
Dr. Máhr Tivadar kiemelte, hogy ez a pályázat lehetőséget ad a még gazdaságosabb, környezetkímélőbb és korszerűbb önkormányzati működésre.
Kántás Zoltán fürdőigazgató rámutatott, hogy a fejlesztés a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő esetében nemcsak a fürdőszolgáltatási területeket, hanem a szállodát, a kempinget és a gyógyászatot is érinteni fogja.
További híreink
30 éves jubileumot ünnepelt a Páneurópa Klub
2026.02.18
Megalakulásának 30. évfordulóját ünnepelte a Magyar Páneurópa Unió Sárvári Regionális Szervezete február 13-án a volt zárda épületében. Az eseményen Dr. Illés Gábort is köszöntötték, aki csaknem 20 éven át vezette a klubot.
Tovább...Elfogadták Sárvár idei költségvetését
2026.02.16
A sárvári képviselő-testület február 11-én tartotta soron következő ülését a Városháza nagytermében, ahol a fő napirendi pont Sárvár Város Önkormányzatának 2026. évi költségvetése volt.
Tovább...Az elmúlt évtizedek legnagyobb útfelújítási programja indul Sárváron
2026.02.12
A TOP-Plusz program keretében nyert hét belterületi út fejlesztésére összesen közel egymilliárd forint támogatást a sárvári önkormányzat két pályázata. A jó hírt Ágh Péter országgyűlési képviselő, dr. Kondora Bálint, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Városháza Széchenyi-termében jelentette be február 6-án.
Tovább...Újabb támogatásban részesült a sárvári kórház
2026.02.12
A Versenyképes Járások Program keretében közel 30 millió forintos támogatásban részesült Sárvár a Szent László Kórház tetőszerkezetének felújítására. A támogatói okiratot Ágh Péter országgyűlési képviselő adta ár Dr. Máhr Tivadar alpolgármesternek február 6-án.
Tovább...Elkezdődött az ikervári kerékpárút építése
2026.02.12
Elkezdődött január utolsó hetében a Sárvár és Csénye közé tervezett kerékpárút mintegy 200 méter hosszú és 3 méter széles szakaszának az építése, amely az egykori HUKE-teleptől a Flex parkoló végéig tart. Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester tartott bejárást a helyszínen.
Tovább...Szupermenza működik mindhárom sárvári általános iskolában
2026.02.11
A Hungast cégcsoport Sárvár Város Önkormányzatával együttműködve mára bevezette mindhárom általános iskolában a Szupermenzát, amelynek célja, hogy nemzetközi gyakorlatokra építve csökkentse az élelmiszer-pazarlást, miközben egészségesebb, vonzóbb és rugalmasabb étkezési lehetőséget kínál a diákok számára.
Tovább...






