Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Aszfaltburkolatot kapott az Almáskerti utca

2025.05.19

Több helyszínen zajlik a tavaszi út-, járda- és csapadékcsatorna felújítási program városunkban. Az Almáskerti utca útburkolatának és az Esze Tamás utca páratlan oldali járdájának aszfaltozása már el is készült.

Elkészült a program egyik legnagyobb eleme, az Almáskerti utca leaszfaltozása.
Elkészült a program egyik legnagyobb eleme, az Almáskerti utca leaszfaltozása.

Jó ütemben halad az önkormányzat út-, járda- és csapadékcsatorna felújítási programja. Dr. Máhr Tivadar alpolgármester május 13-án adott tájékoztatást a munkálatokról, elmondta, hogy a tavasz során a város 29 pontján történik felújítás. Az elmúlt hetekben jelentős előrelépést értek el a kivitelezők, az alpolgármester kiemelte, hogy a tavaszra tervezett munkálatoknak a fele már megvalósult. Megtörtént az Almáskerti utca leaszfaltozása 470 méter hosszan és 3-3,5 méter szélességben. Az Esze Tamás utca páratlan oldalán – az Esze Tamás utca 1. és az Arad utca közötti szakaszon – új aszfaltburkolatot kapott a járda. A Székely utcában az aszfalt felmarását és az úttest újraaszfaltozását a május 19-i hétre tervezték be a szakemberek. Az új aszfaltburkolat terramixes technológiával készül. A csapadékvíz-elvezetés terén kisebb javításokat eszközöltek a Komárom és Ungvár utcák sarkán, a Mátyás Király utcában, az Esze Tamás és a Baross Gábor utca találkozásánál, a Fekete-híd utca két pontján. Az alpolgármester elmondta, a munkálatok városszerte folytatódnak, és a tervek szerint június végéig mindenhol befejeződnek.

További híreink

Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester

2026.03.26

Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester április 1-jén, szerdán 15:00 – 16:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.

Tovább...

Négy sárvári vehetett át állami kitüntetést nemzeti ünnepünkön

2026.03.23

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adtak át Budapesten. Példaértékű tevékenysége elismeréseként Takács Zoltán Bálint, Talabér Csaba, Szélesi Attila és Horváth Zsolt részesült kitüntetésben.

Tovább...

Négy sárvári részesült megyei kitüntetésben a nemzeti ünnepen

2026.03.18

Ünnepi ülést tartott a Vas Vármegyei Közgyűlés Celldömölkön az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulója alkalmából március 13-án. Az eseményen átadták a vármegye által alapított díjakat és elismeréseket, négy sárvári is elismerésben részesült, akiket a város nevében Kondora István polgármester és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyzős köszöntött.

Tovább...

Fogadóórát tart Klimits István önkormányzati képviselő

2026.03.18

Klimits István önkormányzati képviselő fogadóórát tart március 23-án, hétfőn 15:30 és 16:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.

Tovább...

A nemzeti ünnepen azt kell keresni, ami összeköt!

2026.03.16

Több százan gyűltek a Nádasdy-vár udvarán március 14-én délelőtt, hogy együtt ünnepeljenek az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulóján a tavaszi napsütésben. A Himnuszt a Sárvári Koncertfúvószenekar előadásában hallhatták az ünneplők, majd az emlékező beszédet Ágh Péter országgyűlési képviselő mondta.

Tovább...

Péntek Róbert lett a sárvári polgárőrök új elnöke

2026.03.16

Sárvár Város Polgárőr Egyesülete a Sárvári Rendőrkapitányság nagytermében tartotta meg éves beszámoló közgyűlését, amelyen új egyesületi elnököt is választottak.

Tovább...