Hírek
A város több pontján valósulnak meg pályázati forrásból fejlesztések
2023.05.23
Sárvár Város Önkormányzata a Vas Vármegyei Önkormányzati Hivatallal közösen nyújtott be pályázatot az „Élhető települések” című pályázati felhívásra. A komplex fejlesztési elképzelések megvalósítására a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében 600 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert a konzorcium.
Az „Élhető Sárvár - Komplex településfejlesztés Sárváron” című városi és megyei konzorciumban megvalósuló projekt nyitórendezvényét május 19-én tartották. Majthényi László, a Vas Vármegyei Önkormányzat elnöke a rendezvényen kiemelte, hogy a sárvári önkormányzatnak az előző uniós fejlesztési ciklusban 11 sikeres TOP pályázata volt, a TOP Plusz programban eddig 5 sikeres projektet tudhat a magáénak, de ezekkel már 10 %-kal több támogatásban részesült, mint az előző ciklusban.
Dr. Kondora Bálint, a vármegyei közgyűlés alelnöke örömének adott hangot, hogy egy 600 millió forintos projekt valósulhat meg Sárváron, amely a térségi szerepkört erősíti, élhetőbbé és vonzóbbá teszi a települést, erősíti a versenyképességet. – Várhatóak még újabb pályázati felhívások. Sárvár mindig előre gondolkodik, vannak kész tervei. Ha megjelenik egy pályázati felhívás, akkor mindig az elsők között pályázik, és élen jár a megválósításban is. A vármegye nagyon jó partnerként tekint Sárvárra – húzta alá dr. Kondora Bálint.
Kondora István polgármester szerint nagyon fontos ez a vármegyei önkormányzattal konzorciumban megvalósuló pályázat is, hiszen ennek keretében a város több pontján valósulhatnak meg beruházások.
- A pályázat részeként már elkészült a Dózsa György utcában, a volt kispiac területén, a 142 gépjármű elhelyezésére szolgáló parkoló és az Alkotmány utcában, a Nádasdy iskola mellett újabb 45 parkoló létesült. A Gárdonyi iskola mellett található, Deák Ferenc utcai gyalogátkelőhelynél és a Rákóczi Ferenc utca Alkotmány utcai útcsatlakozásánál található gyalogátkelőhelynél 1-1 „okos zebrát” építettünk ki. A Dévai Bíró Mátyás utcában felújítottuk a játszóteret. A Kertváros nyugati és délnyugati részeinek csapadékvizének elvezetésére az Újmajori-árok területén zsilip és szivattyú-telep épül. A fejlesztés ezen túlmenően két kertvárosi utcában - az Ungvár utcában és Tüskési utcában - a nyílt vízelvezető árok felújítását is jelenti összesen 566 méter hosszan -mondta el Kondora István.
A pályázat céljaként meghatározott „tudatos városfejlesztés” keretén belül kidolgozták Sárvár Okos Város Stratégiáját és Cselekvési Tervét, mely a későbbi okos város fejlesztések megalapozását szolgálja. A stratégiát Dr. Vaszócsik Vilja, az ITI Magyarország Kft. területi tervezője és Kulcsár Sándor okos város szakértő mutatta be, akik a dokumentum elkészítői voltak.
Az okos város stratégia kidolgozásakor az önkormányzati munkacsoportot Dr. Máhr Tivadar alpolgármester vezette. - Az okos város élhető, versenyképes és fenntartható várost jelent. Akkor működik jól egy város, ha gazdasági, társadalmi és környezeti értelemben is fenntartható, e három összetevő harmonikus összhatásán nyugszik. Az okos városok fejlesztése nem egyszeri program, hanem egy folyamatos korrekciót és együttműködéseket feltételező folyamat, amely a kormányzati, gazdasági, tudományos és civil szereplők közös munkájára épül – összegezte a stratégiát Dr. Máhr Tivadar.
További híreink
Ütemterv szerint halad a hegyközségi körfogalom építése
2026.03.30
Ütemterv szerint halad a kivitelezés a hegyközségi körforgalomnál, ahol ideiglenes forgalomterelést építettek ki. A kereszteződés Ostffyasszonyfa felé vezető ágát az első 100 méteres szakaszon teljesen lezárták, ez az ág az építkezés befejezéséig nem használható.
Tovább...Elkészült a Flex előtti kerékpárút
2026.03.30
Elkészült a Sárvár és Csénye közé tervezett kerékpárút mintegy 200 méter hosszú szakasza, Kondora István polgármesterrel és Ágh Péter országgyűlési képviselővel jártunk a helyszínen.
Tovább...Ülésezett a sárvári képviselő-testület
2026.03.30
Megtartotta márciusi ülését a sárvári képviselő-testület, ahol a fő napirendi pontok az önkormányzati tulajdonú cégek üzleti tervei voltak, továbbá bejelentették, hogy a Sárvári Városgondnokság Nonprofit Kft. 443 millió forintot nyert a távhőrendszer fejlesztésére.
Tovább...Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester
2026.03.26
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester április 1-jén, szerdán 15:00 – 16:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.
Tovább...Négy sárvári vehetett át állami kitüntetést nemzeti ünnepünkön
2026.03.23
Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adtak át Budapesten. Példaértékű tevékenysége elismeréseként Takács Zoltán Bálint, Talabér Csaba, Szélesi Attila és Horváth Zsolt részesült kitüntetésben.
Tovább...Négy sárvári részesült megyei kitüntetésben a nemzeti ünnepen
2026.03.18
Ünnepi ülést tartott a Vas Vármegyei Közgyűlés Celldömölkön az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulója alkalmából március 13-án. Az eseményen átadták a vármegye által alapított díjakat és elismeréseket, négy sárvári is elismerésben részesült, akiket a város nevében Kondora István polgármester és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyzős köszöntött.
Tovább...









