Hírek
Díjazták a legvirágosabb ingatlanokat
2021.09.23
Sárvár Város Önkormányzata szeptember 18-án tartotta a "Virágos Sárvárért!" környezetszépítő verseny díjátadóját. A 2021-es esztendőben is három kategóriában adtak át elismerést, díjazták a legvirágosabb vállalkozásokat, a legvirágosabb erkélyeket és a legvirágosabb házakat. Emellett több különdíj és egy közönségdíj is kiosztásra került.
A Hild parkban Dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyző, a virágosítási mozgalom ötletgazdája üdvözölte a díjazottakat. Köszönetet mondott minden sárvári polgárnak, aki a saját lakókörnyezetét gondozva támogatja a városszépítő munkát. Elmondta, hogy 2021-ben 30 ingatlan nevezett a versenyre, a Sárvár Lendületben oldalon indított közönségszavazásra pedig több mint 5000 szavazat érkezett.
A zsűri a hagyományokhoz híven értékes díjakkal jutalmazta a lakosság városépítő munkáját. A díjátadón a zsűri tagjai mellett közreműködtek az önkormányzati képviselők és a díjakat felajánló cégek, szervezetek képviselői.
A legvirágosabb vállalkozás díját 2021-ben Szele Csabáné és Szele Csaba vehette át, apartmanházukat 20 éves muskátlik díszítik.
A legvirágosabb ház díját Mórocz Gáborné és Mórocz Gábor nyerte el, a házaspárnak 101 rózsa virágzik az udvarában.
A legvirágosabb erkély címét 2021-ben Pócza Imréné vihette haza, akinek petúniák teszik még otthonosabbá harmadik emeleti lakását. 2021-ben a zsűri és a közönség véleménye megegyezett, a közönségszavazás nyertese is Pócza Imréné lett, 460 szavazatot kapott a Sárvár Lendületben oldalon.
- Én azt látom, hogy ez a megmérettetés nagyon szépen beleépült a város életébe. Szerintem egy jó évadot zártunk, és készek vagyunk arra, hogy a következő évben is folytassuk – szögezte le az ünnepségen Dr. Máhr Tivadar alpolgármester, a zsűri elnöke.
Több vállalkozás is jelezte, hogy felajánlásával támogatná a rendezvényt, így a zsűri az idei évben hét különdíjat is kioszthatott.
- Jó azt látni, hogy a felajánlások száma is növekszik. Nagyon jó érzékelni, hogy vannak olyan sárvári vállalkozók, akik ezt fontosnak gondolják, és így tud egyre inkább terjedni ez a mozgalom – mondta ennek kapcsán az alpolgármester.
Dr. Máhr Tivadar a rendezvényen megköszönte dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyző szervezőmunkáját és a város szépítéséért tett erőfeszítéseit.
Az ünnepség végén csoportkép készült a díjazottakról, majd a meghívott vendégeket az önkormányzat egy kis fogadásra várta.
A Virágos Sárvárért környezetszépítő verseny 2021-es díjazottjai
Legvirágosabb vállalkozás
I. Csallóköz u. 16/A. Szele Csabáné és Szele Csaba
II. Tizenháromváros u. 1. Várpark Panzió - Kovács Andrásné
III. Világos u. 20. Judit Masszázs - Nagy Judit
Legvirágosabb erkély
I. Dévai B. M. u. 9. 3/2. Pócza Imréné
II. Alkotmány u. 67. 4/12. Horváth Szilvia
III. Petőfi u. 28. fsz. 2. Fehér Istvánné
Legvirágosabb ház
I. Szatmár u. 12. Mórocz Gáborné és Mórocz Gábor
II. Március 15. u. 1. Gacs Alexandra
II. Rábasömjéni u. 91/B. Tamics Ibolya
III. Fekete-híd u. 11. Biró Andrásné és Biró András
Legvirágosabb ház különdíj
Szatmár u. 56. Németh Judit és Czinege Róbert
Kazinczy u. 50. Mentes Károlyné
Kiss J. atb. U. 22. Lantos Attiláné és Lantos Attila
Tölgyfa u. 76. Horváth Zsuzsanna és Takács Ferenc
Hársfa u. 21. Fülöp-Barta Katalin és Fülöp Árpád
Kertekalja u. 31. Károlyi Ferencné és Károlyi Ferenc
Szatmár u. 25. 3. ajtó Husz Anita és Németh Zsolt
Közönségdíj
Dévai B. M. u. 9. 3/2. Pócza Imréné
További híreink
25 májusfa magasodik a jubileumi évben a várparkban
2025.05.04
Sárvár idén programsorozattal ünnepli a századforduló óta eltel 25 év eredményeit, így nem véletlen, hogy május 1-jén 25 fát állítottak az önkormányzat és a civil szervezetek a Várparkban. Az elmúlt 25 év és a 25 fa is a civil közösségek erejét, együvé tartozását jelképezi.
Tovább...Zárszámadás, éjszakai nyitva tartás az ülésen
2025.05.04
A sárvári képviselő-testület április 30-i ülése rövid megemlékezéssel kezdődött. Elhunyt Földi Árpád, a képviselő-testület külsős bizottsági tagja, a Tinódi Lakásszövetkezet elnöke, akire egyperces néma felállással emlékeztek.
Tovább...A város több pontján zajlik út- és járdafelújítás
2025.05.04
A tavasz beköszöntével elindult Sárváron az újabb út-, járda-, és csapadékvíz-elvezető rendszer felújítási program. Áprilisban a város több pontján megkezdődtek az ún. mélyépítési munkálatok, melyeket az önkormányzat önerőből valósít meg. Az idei évben 250 millió forintos keretösszeget biztosít a költségvetés ezekre a felújításokra.
Tovább...Emlékülést tartottak Sárváron a nagy Rába-árvíz 60. évfordulóján
2025.05.02
60 éve történt... címmel, az 1965-ös Rába-árhullám évfordulóján emlékülést szervezett Sárváron, a Nádasdy-várban a Magyar Hidrológiai Társaság Győri és Nyugat-dunántúli Területi Szervezete, az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság és a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. Az emlékülésen felidézték a 65-ös áradás tragikus eseményeit, szakmai előadásokon ismertették az elmúlt 60 év fejlesztéseit.
Tovább...Faültetéssel és kiállításmegnyitóval ünnepelték a Föld napját
2025.04.30
Április 22-én a Föld Napja alkalmából a sárvári várban izgalmas programokkal várták az érdeklődőket a Nádasdy Kulturális Központ munkatársai. A rendezvények a Flex támogatásával valósultak meg. Ünnepélyes keretek között mutatták be a várudvar – Flex támogatásával vásárolt - új fáit.
Tovább...Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda a városi bál adományából
2025.04.29
Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.
Tovább...