Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Választás aktuális hírei - Részvételi adatok II.

2022.04.03

Rendben zajlik a voksolás Sárváron. Az országos részvételnél magasabb városunkban a részvétel. 19 óráig adhatják le voksaikat a választópolgárok.

Választás aktuális hírei - Részvételi adatok II.

Összegfoglaló a délelőtt eseményeiről:

Sárvár 18 szavazókörében rendben zajlik a voksolás, az egyesült ellenzék szavazókörönként 2-2 tagot delegált, a Fidesz – KDNP 1-1 bizottsági tagot.

13 óráig 4603 szavazópolgár adta le a voksát, ez a szavazásra jogosultak 40,28 %-a. A részvétel még alatta van a 2018-as országgyűlési képviselő választásnak, de magasabb, mint az országos részvétel.

Korábbi híreinket itt olvashatja!

 

Sárváron az országos átlagnál magasabb a részvétel

Választás aktuális hírei - Részvételi adatok II.

A 15 órás adatok szerint már több mint 6200 sárvári választópolgár adta le szavazatát a 2022. évi országgyűlési választáson. Ez a szavazásra jogosultak 54,75 százalékát jelenti. A választókerületben is hasonlóan alakul a választási hajlandóság, a szavazók 54,11 százaléka jelent meg a szavazóhelyiségeknél.

Sárváron és a választókerületben az országos átlagnál magasabb a részvétel. Az NVI közlése szerint 15 órakor a választópolgárok 52,75 százaléka jelent meg az urnáknál.

 

A választás 15 órás részvételi adatai:

Országgyűlési választás:

Országos részvétel: 52,75 %

Sárvári részvétel: 54,75 %

A Vas 2-es OEVK részvétel: 54,11 %

Népszavazás:

Országos részvétel: 52,18 %

Sárvári részvétel: 54,05 %

45 ezer választópolgár szavazott már a választókerületben

Választás aktuális hírei - Részvételi adatok II.

A részvételi arányokat tekintve Sárváron és a választókerületben 17 óráig csaknem ugyanannyian mentek el szavazni, mint a négy évvel ezelőtti országgyűlési választáson. Sárváron már 7633 választópolgár járult az urnákhoz, ami 66,79 százalékos részvételt jelent. A Vas 02-es választókerületben 45 090 választópolgár szavazott, ami 66,68 százalékos arány. Az országos részvételi adat 62,92 százalék volt 17 órakor.

 

A választás 17 órás részvételi adatai

Országgyűlési választás:

Országos részvétel: 62,92%

Sárvári részvétel: 66,79 %

A Vas 2-es OEVK részvétel: 66,68 %

Népszavazás:

Országos részvétel: 62,23%

Sárvári részvétel: 66,07 %

 

Az országgyűlési választás és gyermekvédelmi népszavazás továbbra is zajlik, a szavazóhelyiségek 19 órakor zárnak.

Lezárult a szavazás - Sárváron többen voksoltak, mint négy éve

Választás aktuális hírei - Részvételi adatok II.

Vasárnap este 7 órakor bezártak a szavazóhelyiségek, hivatalosan is befejeződött a szavazás a 2022. évi országgyűlési választáson és a gyermekvédelmi népszavazáson.

A szavazatszámláló bizottságok tagjai a következő órákban összesítik mind a listás, mind az egyéni szavazatokat, valamint a népszavazásra érkezett voksokat is.

 

A 18.30 órai részvételi eredmények alapján a sárvári választópolgárok 72,48 százaléka járult a szavazóurnákhoz, míg a Vas megye 02-es számú országos egyéni választókerületben a szavazók 72,40 százaléka adta le voksát. Mind városunkban, mind a választókerületben magasabb volt a részvételi arány, mint a 2018. évi országgyűlési választáson.

Az országos részvételi adat 67,8 százalék volt 18.30-kor az NVI közlése szerint.

 

A választás 18:30 órai részvételi adatai

Országgyűlési választás:

Országos részvétel: 67,8 %

Sárvári részvétel: 72,48 %

A Vas 2-es OEVK részvétel: 72,4 %

Népszavazás:

Országos részvétel: 67,06 %

Sárvári részvétel: 71,74 %

Ágh Péter 64,71 százalékon áll

Választás aktuális hírei - Részvételi adatok II.

A Sárvári Televízió stúdiójában járt Dr. Szijártó Valéria, a választási iroda vezetője, és tájékoztatást adott a választókerületi választási eredményekről.

A szavazatok 81,3 százalékos feldolgozottságánál Ágh Péter, a Fidesz-KDNP jelöltje áll az első helyen, a voksok 64,71 százalékával. Hencz Kornél, a DK-Jobbik-Momentum-MSZP-LMP-Párbeszéd jelöltje a második, 25,69 százalékkal. Giczy József, a Mi Hazánk jelöltje 5,87 százalékot, Zakota Tamás az MKKP jelöltje 2,28 százalékot, Horváth Sándor a MEMO jelöltje 0,91 százalékot, Rutkai Zoltán a NÉP jelöltje 0,6 százalékot kapott.

A Vas 02-es országos egyéni választókerületben 74,32 százalékos volt a részvételi arány.

További híreink

Takarékossági intézkedések Sárváron

2026.08.01

A tartós hőség és a Duna rekord alacsony vízállása miatt energiaellátási krízis alakulhat ki Magyarországon. Sárvár Város Önkormányzata felelősen áll a rendkívüli helyzethez, ezért takarékossági intézkedéseket vezet be mind az áram-, mind a vízfogyasztás vonatkozásában.

Tovább...

Időközi választás - Bemutatkoznak a jelöltek!

2026.07.30

Sárváron augusztus 30-án tartják a 4-es számú választókerületben az időközi önkormányzati képviselő-választást. Hét jelöltet vett nyilvántartásba a Helyi Választási Bizottság, akiket a szavazólapon szereplő sorrendben mutatunk be.

Tovább...

AZBESZT - Három zúzalékos területen lesz pormentesítés

2026.07.22

Sárvár Város Önkormányzata által a közelmúltban megrendelt újabb szakértői vizsgálat megállapította, hogy több további közterületen is fellelhető azbeszttel szennyezett kőzúzalék.
Az újabb vizsgálatok eredményei alapján az önkormányzat az alábbi területek kalcium klorid oldattal történő pormentesítő kezelését rendelte meg:

Tovább...

A holokauszt emlékmű felállításának 30 évfordulójára emlékeztek

2026.07.22

A sárvári holokauszt emlékmű felállításának 30. évfordulójára emlékeztek a Várparkban. A július 9-i emlékünnepségen felavatták azt az új emléktáblát, amelyen az adományozó, Lichtenstein Alíz és az emlékművet készítő, Gaál Tamás szobrászművész neve is olvasható.

Tovább...

Felavatták a Németh Mihály parkot

2026.07.20

Németh Mihály szobrász születésének 100. évfordulóján Sárvár Város Önkormányzata úgy határozott, hogy parkot nevez el a város díszpolgáráról a Dévai utca elején. A parkavatót július 8-án tartották meg.

Tovább...

Közlemény a sárvári képviselő-testület rendkívüli üléseiről

2026.07.20

A sárvári képviselő-testület július 13-án és 16-án is rendkívüli ülést tartott. Zárt ülésen tárgyalta a Sárvári Gyógyfürdő Kft. Felügyelő Bizottsága által elrendelt vizsgálat eredményét, amely többek között – a sajtóban is nagy visszhangot kapott - megbízási jogviszony tisztázására irányult.

Tovább...