Hírek
Az Ocho Macho felforrósította a hangulatot az eső után
2022.08.14
Hello, Sárvár elnevezéssel nyári fesztivál várta a sárváriakat és a turistákat a Posta téren augusztus 13-án. A nyári, családi rendezvény igyekezett minden korosztályt megszólítani.
Délután Joós Tamás énekmondó zenés játszóháza várta a gyerekeket, majd Pál Kriszti slágerparádéja és a Pair o’ Dice koncertje szórakoztatta a közönséget. Aztán egy hirtelen jött zápor kicsit módosította a fellépők sorát.
Az Ocho Macho a meghirdetett időpontban lépett a színpadra. Kirchknopf Gergő énekes zenekara lassan 20 éve meghatározó és egyben hiánypótló szerepet tölt be a hazai zenei szcénában. A szombathelyi gyökerekkel rendelkező „nyolc macsó” az ország elsőszámú hangulatfelelőse, a fesztivál- és klubélet megkerülhetetlen szereplője, a városi rendezvények népszerű fellépője. Nagyszabású, élő koncertjeik rendszerint hatalmas tömegeket mozgatnak meg, ahol az önfeledt szórakozásé és a magával ragadó zenei élményé a főszerep. Így volt ez ezen az estén is, senkit nem riasztott el egy kis zápor, és a tömeg megtöltötte a Posta teret.
Egyedi hangzásviláguknak köszönhetően minden Ocho szám igazi unikum, melynek titka a különböző műfajok fúziójában rejlik: a reggae, a ska, a punk és a latin zene találkozása felejthetetlen összhatást alkotnak. Nagysikerű slágereik, így a „Jó nekem”, a szintén közönségkedvenc „El Mundo Fantástico”, a Kowalsky közreműködésével készült „Képzeld el másképp” is felcsendültek a sárvári koncerten.
Az eső miatt, amely technikai nehézségeket okozott a Retro Partyból az Ocho Macho előtt és után is kapott ízelítőt a közönség. A nyári fesztivált a KösziZíben koncertje zárta.
További híreink
Pedagógusnapi kitüntetéseket adtak át a Városházán
2025.06.02
Az idei évben június első vasárnapjára esett a pedagógusnap, ebből az alkalomból Sárvár Város Önkormányzata vendégül látta a város oktatási és nevelési intézményeinek munkatársait. Május 30-án a Városháza nagytermében köszöntötték a pedagógusokat, nevelőket, a támogatói munkakörökben dolgozókat.
Tovább...Tavaszi munkák a városban: virágosítás, csapadékcsatorna-tisztítás, útfelújítás
2025.06.02
Folytatódtak a tavaszi munkálatok Sárváron. Megkezdődött az egynyári virágok beültetése a város közterein, kitisztították a csapadékcsatornát a Szatmár utcában, az önkormányzat útfelújítási programja keretében megvalósult az aszfaltozás a Székely utcában.
Tovább...A Kertvárosban kezdődtek a Várostörténeti Séták
2025.06.02
Kertvárosi sétát szervezett a Nádasdy Kulturális Központ a SÁRVÁR 2025 – A jelenné vált jövő program részeként Takács Zoltán Bálint történész vezetésével. A sétán szép számmal jelentek meg nemcsak a kertvárosi lakosok, hanem a város más részéről érkezők is.
Tovább...A várban és a Kertvárosban is programok várták a gyerekeket
2025.06.01
Fantasztikus hangulatban telt a gyereknap Sárváron, több száz gyerkőc tölthette vidáman és önfeledten május utolsó vasárnapját. Két helyszínen – a Nádasdy-várban és a Kertvárosban – várták élménydús programok a sárvári családokat.
Tovább...Ülésezett a testület
2025.05.26
A közbiztonság, az önkormányzati cégek mérlegbeszámolói és a költségvetés is napirendre került a sárvári képviselő-testület májusi ülésén.
Tovább...Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester
2025.05.22
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester május 29-én, csütörtökön 14:00 – 15:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.
Tovább...