Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Egészségügyi dolgozókat köszöntöttek Semmelweis-nap alkalmából

2023.07.08

Idén június 27-én került megrendezésre a hagyományos Semmelweis-napi ünnepség a Városháza nagytermében. Sárvár Város Önkormányzata nevében Kondora István polgármester köszöntötte a város egészségügyi dolgozóit, majd Dr. Niklai Erzsébet, a Sárvári Szent László Kórház főigazgatója és Dr. Wächter Walter vármegyei tisztifőorvos osztotta meg ünnepi gondolatait a kollégákkal.

A Semmelweis-napi kitüntetettek a város és egészségügyi szervek vezetőivel

A magyar egészségügy napja alkalmából hat személyt részesített kitüntetésben az önkormányzat. A kitüntetéseket Kondora István polgármester, Dr. Niklai Erzsébet főigazgató, Szabó Zoltán és Dr. Máhr Tivadar alpolgármesterek nyújtották át.

Sárvár Város Önkormányzata elismerését és köszönetét fejezi ki, ezzel együtt a „Szegedi Kőrös Gáspár Érdemérem” kitüntetést adományozta:

Dr. Horváth Mariannának, a Szent László Kórház – Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály – reumatológus szakorvosának, az emberek gyógyulása érdekében végzett magas szakmai színvonalú, segítőkész és humánus orvosi, valamint az egészségügy területén kifejtett több éves etikus, korrekt és következetes szakmai munkájáért.

Nagy Tímeának, a Szent László Kórház - Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály - szakápolójának, a betegellátás területén végzett 32 éves szakmai tevékenységéért, elhivatottságáért, a magas fokú, áldozatos szakápolói munkájáért.

Kondoráné Gombos Évának, a Szent László Kórház orvosi laboratóriumi diagnosztika laboratóriumi asszisztensének, a labordiagnosztikai ellátás területén végzett 40 éves asszisztensi munkájáért, elhivatottságáért, hivatása magas fokon történő műveléséért.

Kovács Zsanettnek, a Szent László Kórház – nappali ellátás – fizioterápiás szakasszisztensének, kiemelkedő szakasszisztensi munkájáért, a betegek fizioterápiás kezelése során nyújtott, az egészségügyi dolgozóhoz méltó magatartásáért.

Kondics Tamás Istvánné gyermekápolónak, kiemelkedő gyermekápolói szakmai elhivatottsága, empatikus, segítőkész hozzáállása elismeréseként.

Hérincsné Illés Anikónak, a Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központ védőnőjének, magas szakmai hozzáértéssel és lelkiismeretességgel végzett több évtizedes munkájának elismeréseként.

A sárvári védőnők a város, egészségügyi szervek és a gondozási központ vezetőjével

Az ünnepség keretében Kondora István polgármester a védőnőktől is elköszönt. Júliustól ugyanis átalakul a védőnői szolgálat. Az egészségügyi törvény módosításával a területi védőnőket a vármegyei irányító intézményekhez, Sárvár esetében a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórházhoz rendelik.

Az önkormányzat virágcsokorral köszönte meg Hérincsné Illés Anikó, Soós Szilvia, Szemánné Lénárt Judit, Tölgyesi Krisztina, Horváth-Gömöri Éva, Herczeg Kitti és Horváth-Giczinger Dóra munkáját.

További híreink

Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester

2025.05.22

Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester május 29-én, csütörtökön 14:00 – 15:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.

Tovább...

Fogadóórát tart Gácsi Tibor önkormányzati képviselő

2025.05.22

Gácsi Tibor önkormányzati képviselő május 26-án 16:30-17:30-ig fogadóórát tart az önkormányzati hivatal 218-as irodájában.

Tovább...

Szenzációs kiállítás - Munkácsy két gyermekportréját mutatták be a Nádasdy múzeumban

2025.05.19

"Két ismeretlen ismerős - Munkácsy Mihály két gyermekportréja" címmel nyílt kiállítás a múzeumok világnapján a Nádasdy Ferenc Múzeumban, amelynek dísztermét megtöltötték az érdeklődők vasárnap délelőtt. Kövi Alfonz és Kövi Etelka portréját 1866-ban festette meg Munkácsy Mihály. A képeket Rampacher Anikó hagyományozta végrendeletében a sárvári múzeumra, ahova 2023-ban kerültek az alkotások.

Tovább...

Újításokkal készül a Sárvárfürdő a nyári szezonra

2025.05.19

Befejezéséhez közeledik a strandmedence felújítása a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdőben. A komplexumban már nagy erőkkel készülnek a nyári szezonra, bővültek a lehetőségek a kültéri csapatsportra is. Tengó- és padelpálya várja a vendégeket a strandon.

Tovább...

Nyugdíjazása alkalmából köszöntötték dr. Niklai Erzsébetet

2025.05.19

Dr. Niklai Erzsébet 2025. április 22-ig töltötte be a Sárvári Szent László Kórház főigazgatói posztját. A jövőben a kórház Rehabilitációs Osztályának osztályvezető főorvosaként folytatja munkáját, míg az intézmény irányítását dr. Drácz Lajos orvosigazgató látja el megbízott főigazgatóként.

Tovább...

Aszfaltburkolatot kapott az Almáskerti utca

2025.05.19

Több helyszínen zajlik a tavaszi út-, járda- és csapadékcsatorna felújítási program városunkban. Az Almáskerti utca útburkolatának és az Esze Tamás utca páratlan oldali járdájának aszfaltozása már el is készült.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!