Hírek
Több százan ünnepeltek együtt Sárváron március 15-én
2023.03.19
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 175. évfordulóján a városi ünnepséget a bizonytalan időjárási viszonyok miatt a Sárvár Arénában tartották meg. A megemlékezésen Szabó Zoltán társadalmi megbízatású alpolgármester mondott beszédet.
Az ünneplők megtöltötték a Sárvár Aréna lelátóját, többszázan ünnepeltek együtt március 15-én. A rendezvény kezdetén a Sárvár Koncertfúvószenekar előadásában hallhatta a közönség a Himnuszt. A megemlékezésen Szabó Zoltán társadalmi megbízatású alpolgármester mondott beszédet. Szabó Zoltán beszédében felvázolta az 1848-49-es forradalom történeti háttérét, és kihatását napjainkra.
Az ünneplők megtöltötték a Sárvár Aréna lelátóját, többszázan ünnepeltek együtt március 15-én. A rendezvény kezdetén a Sárvár Koncertfúvószenekar előadásában hallhatta a közönség a Himnuszt. A megemlékezésen Szabó Zoltán társadalmi megbízatású alpolgármester mondott beszédet. Szabó Zoltán beszédében felvázolta az 1848-49-es forradalom történeti háttérét, és kihatását napjainkra.
„Amikor 1848-ra és 1849-re emlékezünk, ne csak a külsőségeket említsük, a látható és jól felfogható jelképeket. Azok is fontos szerepet játszanak és elengedhetetlenek. Ugyanakkor ne feledkezzünk meg a reformkor és 1848/49 kapcsán azokról a folyamatokról, eszmékről, melyek máig meghatározzák gondolkodásunkat, cselekvéseinket, politikánkat. Ne tegyük zárójelbe történelmünk legmeghatározóbb eseményét.
Lehet arról vitázni, hogy jó-e itt élni, vagy jobb lenne másutt. Ma napi cseng a fülünkben egy magyar miniszterelnök felszólítása, ha nem tetszik, el lehet költözni. Többen az érvényesülés vitathatatlan anyagi, egzisztenciális oldalának csábító szirén hangjaira hallgatnak. Az én válaszom más: itt jó élni, mert – és itt hadd adjam át a szót gróf Széchenyi Istvánnak, akinek jól ismert szavai valóban eligazítással szolgálnak: „nehogy hátrafelé nyomattassunk, lépjünk inkább előre”. És a folytatás: „A múlt elesett hatalmunkból, a jövendőnek urai vagyunk… Sokan azt gondolják: Magyarország – volt; – én azt szeretem hinni: lesz!”
Mindezt másfél évszázaddal ezelőtt a reformnemzedék együtt hitte Széchenyivel. A mi felelősségünk, hogy megfeleljünk reményeiknek. Mert ahogy a legnagyobb magyar hozzátette „az erős ellenáll, a gyenge kétségbeesik”.” – mondta Szabó Zoltán.
Nagy formátumú, az ünnephez méltó műsort adott a Sárvári Oratórikus Kórus. A világnak szívében című előadásukban az 1848-as forradalom és szabadságharc eseményeit dolgozták fel zenés és prózai elemekkel. Az előadás a 2020-as március 15-ei ünnepi műsoruk felújított változata, melyet a sárváriak csak a televízió képernyőjén keresztül láthattak, a covid-járvány miatt. A műsor művészeti vezetője dr. Szalai Ferencné volt.
Az ünnepséget követően a sárvári és megyei önkormányzat, a járási hivatal, a pártok és civil szervezetek képviselői koszorút helyeztek el Petőfi Sándor és gróf Batthyány Lajos szobrainál.
További híreink
Ünnepi koncert Pernecker Csilla egykori tanítványaival
2025.10.12
Énekeljünk együtt! címmel ünnepi koncertet adtak Pernecker Csilla tanárnő egykori tanítványai a Tinódi Gimnáziumban. Meglepetésekkel, megható pillanatokkal, szívből jövő öröménekkel telt az este, Csilla néni kitüntetést vehetett át Sárvár zenei életében betöltött több évtizedes meghatározó szerepéért.
Tovább...Felújítási munkálatok kezdődtek a sárvári kórházban
2025.10.12
Elkezdődött a Sárvári Szent László Kórház régi épületszárnyának felújítása, amelynek keretében az Országos Kórházi Főigazgatóság beruházásban homlokzatfelújítás és tetőcsere zajlik. Ágh Péter országgyűlési képviselő Kondora Istvánnal, Sárvár polgármesterével és Dr. Drácz Lajos megbízott főigazgatóval tartott helyszíni bejárást.
Tovább...Készülnek az elkerülő tervei
2025.10.12
A sárvári iparterületet elkerülő út megépítésével kapcsolatos terveit még Lázár János építési miniszter sárvári látogatásakor fogalmazta meg a városvezetés, aki támogatta a sárváriak kérését, és elindította az útfejlesztés előkészítését, amelyről a szeptemberi testületi ülésen kaptak tájékoztatást a sárváriak.
Tovább...Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosa emlékezett Sárvár
2025.10.09
Október 6-a nemzeti gyásznap, az 1849-ben kivégzett aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajos miniszterelnökre emlékezünk. Sárváron a mártír miniszterelnök szobránál gyűltek össze az emlékezők, annál a köztéri alkotásnál, amelyet a közelmúltban elhunyt Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter támogatásával állítatott Sárvár.
Tovább...Közösségi ünneppé vált a Szent Mihály-napi fesztivál
2025.10.05
A „Sárvár 2025 – A jelenné vált jövő” elnevezésű jubileumi programsorozat kiemelkedő állomása volt a szeptember 26-án és 27-én megrendezett Szent Mihály Civil Fesztivál. Egy valódi közösségi ünnep lett a programból, a helyi civil szervezetek, iskolák, óvodák, kulturális csoportok, valamint helyi termelők, kézművesek és vendéglátók részvételével.
Tovább...Tájékoztatás a kerti hulladék égetéséről
2025.10.05
Október 20-tól november 30-ig lehet az avart és a kerti hulladékot égetni Sárváron az önkormányzat környezetvédelemről szóló rendelete értelmében. Hétfőtől péntekig 8 órától 18 óráig lehet végezni az égetést a tűzvédelmi előírások betartásával, szélcsendes, csapadékmentes időben.
Tovább...