Hírek
Elballagtak a sárvári végzős középiskolások
2023.05.22
A Sárvári Tinódi Gimnázium, a Sárvári Turisztikai Technikum és a Barabás György Műszaki Szakképző Iskola végzős diákjai május 5-én ballagtak, és bízunk abban, hogy sikerrel teljesítettek az írásbeli vizsgákon.
A gimnázium és a technikum végzős osztályai az utolsó csengőszó elhangzásakor elindultak az osztálytermekből, és végigballagtak a gimnázium folyosóin osztályfőnökeik, Vígh Viktor, Kovács Beáta, és Csuporné Horváth Mária vezetésével.
A feldíszített tornacsarnokban először a 12.A osztályból Haraszti Kincső, Horváth Csongor és Pipics Jázmin szavalatát hallgathatták meg az ünneplők, majd Schubert duettek következtek az iskola énekkarának előadásában, Pernecker Csilla vezényletével.
A maradó diákok nevében Majerhoffer Noémi 11.B osztályos tanuló emlékezett az együtt töltött évekre. A búcsúzó osztályok képviseletében Vocelka Virág és Balogh Ádám 12.B osztályos tanulók köszöntek el az iskolától, a tanároktól és a diáktársaktól.
A hagyományok szerint a gimnáziumi ballagáson adták át az iskola egykori igazgatójának, Medvegy Antalnak a nevét viselő díjat a legkiválóbb végzős diáknak. Az elismerést a Tinódi Gimnáziumért Alapítvány adományozza a nevelőtestület által kiválasztott tanulónak. A 2022/2023-as tanévben a Medvegy Antal díjat Vocelka Virág 12.B osztályos tanuló vehette át kiváló tanulmányi eredményéért, magas szintű nyelvtudásáért.
Némethné Rádl Krisztina, a Sárvári Tinódi Gimnázium igazgatója búcsúztatta el a végzősöket. - Én úgy látom, hogy közületek sokan felelősségteljesen, a jövőtök felé határozott elképzelésekkel indultok, az újra fogékony, nyitott, céltudatos ifjú emberek vagytok. Kívánom, hogy mindannyian megtaláljátok a boldogsághoz, a sikeres élethez vezető utat! – szólt az igazgatónő.
A Sárvári Tinódi Gimnázium és a Sárvári Turisztikai Technikum három végzős osztálya az intézmény tornacsarnokában tartott ünnepség után átballagott a Nádasdy-vár udvarára, ahol Kondora István polgármester köszöntötte a végzősöket. - Az út, amely előtt álltok, nehéz és rögös lesz, de tehetséggel és szorgalommal, a fiatalság lendületével megoldjátok az előttetek tornyosuló feladatokat – mondta a polgármester.
Ajándékul a ballagóknak elénekelték a „Legyetek Jók, ha tudtok” című dalt, majd Hevér Mihályné, a Sárvári Turisztikai Technikum igazgatójának ünnepi gondolatait hallgathatták meg a ballagók. A televízióban a közelmúltban látható a Boldog Brenner János életéről szóló sorozat „Legyetek szeretettel” címére utalt beszédében az igazgatónő. - A legfontosabb: Legyetek tisztelettel, és szeretettel embertársaitok iránt, figyelemmel, segítőkészséggel forduljatok egymás felé. Az ember társaslény, közösségben érzi jól magát igazán – mondta Hevér Mihályné.
A technikumi 12.C osztály tagjainak szavazata alapján a közösségért végzett munkája elismeréseként emlékplakettet vehetett át Magyar Blanka Ilona.
Az ünnepelt osztályok a zászló után haladva a Tinódi Emlékműhöz vonultak, hogy még egyszer utoljára tisztelegjenek az iskola névadójának emléke előtt is.
A Barabás György Műszaki Szakképző Iskolában május 5-én délután került sor a ballagási ünnepségre. Az intézményben 5 osztály 71 tanulója ballagott el, így automatikai technikusok, informatikai rendszer üzemeltetők, villanyszerelők és kereskedelmi értékesítők. A hagyományokhoz hűen a Várparkban került sor az ünnepségre.
Talabér Csaba, a Barabás iskola igazgatója ünnepi beszédében arról szólt, hogy a szülők gondoskodása, szeretete végig kísérte a diákokat a megkezdett úton. - Tanáraitok rengeteg energiát, tudást, empátiát fektettek a közös munkába. A duális képzők óriási szakértelemmel, 21. századi munkakörülményekkel járultak hozzá, hogy sikeresek lehessetek, és ne feledkezzetek meg a barátaitokról sem, akikre mindig számíthattatok! – szólt Talabér Csaba igazgató.
Majd Sárvár város nevében Dr. Máhr Tivadar alpolgármester köszöntötte a ballagó diákokat, aki sikeres vizsgákat kívánt minden végzősnek. – Versenyképes tudást kaptatok az iskolában, használjátok jól a munkátok során – mondta az alpolgármester.
A jutalomkönyvek átadása előtt egy kiemelkedően sikeres diákot, Pécz Patrikot köszöntötték és jutalmazták. Patrik, a 13. AB osztály automatikai technikus tanulója a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen kimagasló eredményt ért el, országosharmadik helyezett lett. A tanuló duális képzőhelye a Schaeffler Savaria Kft, iskolai felkészítője pedig Mészáros Péter tanár úr volt.
További híreink
Ünnepi koncert Pernecker Csilla egykori tanítványaival
2025.10.12
Énekeljünk együtt! címmel ünnepi koncertet adtak Pernecker Csilla tanárnő egykori tanítványai a Tinódi Gimnáziumban. Meglepetésekkel, megható pillanatokkal, szívből jövő öröménekkel telt az este, Csilla néni kitüntetést vehetett át Sárvár zenei életében betöltött több évtizedes meghatározó szerepéért.
Tovább...Felújítási munkálatok kezdődtek a sárvári kórházban
2025.10.12
Elkezdődött a Sárvári Szent László Kórház régi épületszárnyának felújítása, amelynek keretében az Országos Kórházi Főigazgatóság beruházásban homlokzatfelújítás és tetőcsere zajlik. Ágh Péter országgyűlési képviselő Kondora Istvánnal, Sárvár polgármesterével és Dr. Drácz Lajos megbízott főigazgatóval tartott helyszíni bejárást.
Tovább...Készülnek az elkerülő tervei
2025.10.12
A sárvári iparterületet elkerülő út megépítésével kapcsolatos terveit még Lázár János építési miniszter sárvári látogatásakor fogalmazta meg a városvezetés, aki támogatta a sárváriak kérését, és elindította az útfejlesztés előkészítését, amelyről a szeptemberi testületi ülésen kaptak tájékoztatást a sárváriak.
Tovább...Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosa emlékezett Sárvár
2025.10.09
Október 6-a nemzeti gyásznap, az 1849-ben kivégzett aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajos miniszterelnökre emlékezünk. Sárváron a mártír miniszterelnök szobránál gyűltek össze az emlékezők, annál a köztéri alkotásnál, amelyet a közelmúltban elhunyt Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter támogatásával állítatott Sárvár.
Tovább...Közösségi ünneppé vált a Szent Mihály-napi fesztivál
2025.10.05
A „Sárvár 2025 – A jelenné vált jövő” elnevezésű jubileumi programsorozat kiemelkedő állomása volt a szeptember 26-án és 27-én megrendezett Szent Mihály Civil Fesztivál. Egy valódi közösségi ünnep lett a programból, a helyi civil szervezetek, iskolák, óvodák, kulturális csoportok, valamint helyi termelők, kézművesek és vendéglátók részvételével.
Tovább...Tájékoztatás a kerti hulladék égetéséről
2025.10.05
Október 20-tól november 30-ig lehet az avart és a kerti hulladékot égetni Sárváron az önkormányzat környezetvédelemről szóló rendelete értelmében. Hétfőtől péntekig 8 órától 18 óráig lehet végezni az égetést a tűzvédelmi előírások betartásával, szélcsendes, csapadékmentes időben.
Tovább...