Hírek
Nagycsoportos óvodások gyakorolták a biztonságos közlekedést
2023.05.22
A „Biztonságosan az iskolába” rendezvénysorozat keretében a KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet – az Építési és Közlekedési Minisztérium támogatásával – nagycsoportos óvodások számára szervez országos közlekedésbiztonsági programot. A rendezvénysorozat második állomása a Sárvári Tinódi Gimnázium tornacsarnoka volt.
A sárvári nagycsoportos gyerekek közlekedésbiztonsági ügyességi feladatokban vehettek részt, amit közlekedésbiztonsági ajándékcsomagok kiosztása követett. A sajtó képviselőit Ágh Péter, az Építési és Közlekedési Minisztérium állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkára, Dr. Máhr Tivadar, Sárvár alpolgármestere valamint Berta Tamás, a KTI közlekedésbiztonsági igazgatóhelyettese köszöntötte.
A KTI adatai szerint, országos átlagban, évente mintegy 600, hét év alatti gyermeket ér valamilyen közlekedési baleset, ezért a biztonságos közlekedésre nevelést már az óvodában kell kezdeni. Ez a program is ebben segít, hiszen a gyermekek játékos formában tanulhatják meg a közlekedés alapvető biztonsági szabályait, ismerkedhetnek a táblákkal, a járművekkel.
A tízezer darab közlekedésbiztonsági csomag átadása 10 várost érintő roadshow keretében valósul meg május 16. és június 15. között Budapest XII. kerületében, Sárváron, Debrecenben, Békéscsabán, Pécsett, Szolnokon, Makón, Kaposváron, Kecskeméten és Szekszárdon. A Nemzeti Óvodai Alapprogramban megfogalmazottak szerint a gyermekeknek az óvoda végére ismerniük és a gyakorlatban alkalmazniuk kell a gyalogos közlekedés alapvető szabályait. Az egységcsomag ezt a célkitűzést hivatott támogatni, hogy az iskolába készülő gyermekek tudása elméletben és a gyakorlatban is elmélyüljön.
A nagycsoportos óvodások számára szervezett sárvári közlekedésbiztonsági program után Ágh Péter államtitkár bizakodásának adott hangot. - Abban bízunk, hogy sikerül hatékonyan átadni a felnövekvő nemzedéknek a közlekedésbiztonsági tudásanyagot, az a csomag pedig, amelyet a nagycsoportosok hazavisznek, a szülők számára is figyelmeztetés lehet, hogy használják a védőeszközöket, és megfelelő viselkedésmintára ösztönözzék a gyermekeket – szólt Ágh Péter.
- Örülök, hogy Sárvár is helyszínt adhatott a programnak, mert nagyon sokat tettünk azért, hogy a közlekedésbiztonság fejlődjön a városban. Gondoljunk a megújult KRESZ - parkra, a kerékpárutakra, amelyek bővítették és biztonságosabbá tették a kerékpáros közlekedési lehetőségeket a városban és környékén - vette át a szót Dr. Máhr Tivadar alpolgármester.
- Ott vagyunk, ahol a közlekedésbiztonság kezdődik, az óvodások között, akik az évek alatt megtanulnak közlekedni, és az evolúciós folyamaton lassan végighaladva előbb-utóbb gépjárművezetőkké válnak – tette hozzá Berta Tamás, a KTI közlekedésbiztonsági igazgatóhelyettese.
További híreink
Forgalmi rend változás a Posta téren és a Hild parkban
2025.11.21
A 2025. évi adventi és karácsonyi rendezvények időszakára a Posta tér és a Hild park forgalmi rendje 2025. november 19-étől (szerdától) – várhatóan 2026. január 7-ig (szerdáig) módosult.
Tovább...Elkezdődött a hegyközségi körforgalom építése
2025.11.21
Biztonságosabbá válik a közlekedés Sárvár-Hegyközségben, földmunkákkal kezdődött meg a körforgalom építése a Sótonyi, Celli és Kútszerhegyi utcák kereszteződésében. November 14-én Ágh Péter, Észak-Vas országgyűlési képviselője, Kondora István polgármester és Böröcz Miklós, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vas vármegyei igazgatója tartott helyszíni bejárást a munkaterületen.
Tovább...A szociális területen dolgozókat köszöntötték
2025.11.17
A szociális munka napja alkalmából ünnepséget rendeztek a Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központban november 11-én. Egy elismerés átadására is sor került, Szegedi Kőrös Gáspár Érdemérem kitüntetést vehetett át Illés Krisztina intézményvezető-helyettes.
Tovább...Bemutatták a „Sárvári Városerdő” fejlesztési eredményeit
2025.11.16
A „Sárvári Városerdő” fejlesztési munkáinak 2025. évi eredményeit mutatták be egy sajtótájékoztatóval egybekötött faültetés keretében november 4-én. Sárvár belterületén, a Vadkert körút és a Csónakázó-tó által határolt 4 hektáros erdőterület fél hektáros erdőfoltját érintette a Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézete által végrehajtott fejlesztés.
Tovább...Junior csúszdaparkkal bővül a Sárvárfürdő kínálata
2025.11.09
Látványos fejlesztéssel készül a 2026-os szezonra a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő: egy vadonatúj csúszdaparkkal bővül a strand kínálata. A tervezett csúszdák különlegessége, hogy magasságkorlátozás nélkül is használhatók, így akár már hároméves kortól kipróbálhatók lesznek. A junior csúszdapark alapkőletételére november 4-én került sor.
Tovább...Vásári portékák, ízek, illatok, muzsikaszó töltötte meg a belváros utcáit
2025.11.07
Október utolsó hétvégéjén ismét benépesültek Sárvár utcái, megrendezésre került a Simon-Júdás Napi Országos Kirakodóvásár. Több száz árus, több tízezer látogató jött el Sárvár nagy hagyományú vásárára.
Tovább...








