Hírek
Megnyílt a Sárvár Kincsei Kézműves Bolt
2026.06.21
Megnyílt a Sárvár Kincsei Kézműves Bolt a sárvári Tourinform irodában. A projekt célja a kézművesség népszerűsítése, helyi termelők és kézművesek termékeit vásárolhatják meg a sárváriak és a városba látogató turisták.
A kézműves sarok a Pannon Gazdasági Hálózat Egyesület (PBN) koordinálásával, az Interreg Duna Régió Program keretében valósult meg, Sárvár egy teszthelyszíne a projektnek.
A megnyitón jelen volt Joós-Csabai Renáta projektkoordinátor, Magyar Péter projektmenedzser, Dr. Máhr Tivadar, Sárvár város alpolgármestere, Hámoriné Németh Edit kézműves, Haller Ferenc, a Sárvár Tourist & TDM Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója és Molnár Andrea, a Nádasdy Kulturális Központ igazgatóhelyettese.
- Nagyon örülünk, hogy ma itt lehetünk, és eljutottunk eddig a pontig, hogy meg tudtuk nyitni a Sárvár Kincsei kézműves sarkot. Az Interreg Duna programban fut egy projektünk, DanubeCrafts a neve, ami azt célozza meg, hogy a Duna régióban a hagyományos mesterségeket, a kézműveseket támogassa, segítsen nekik nagyobb láthatóságot kapni, illetve promotálja azt az értékes munkát, amit ők nap mint nap végeznek – tájékoztatott Joós-Csabai Renáta. Haller Ferenc elmondta, hogy a TDM nagy örömmel adott helyet a boltnak.
- Ez egy nagyszerű lehetőség! Jó a helyieknek, akik meg szeretnék mutatni magukat, a munkájukat, a termékeiket; a hozzánk látogató vendégek pedig a sárvári érzésből haza tudnak vinni egy kis darabot – hangoztatta Dr. Máhr Tivadar a város nevében.
A megnyitón a kézművesek részéről Hámoriné Németh Edit volt jelen.
- Megtiszteltetés volt, hogy megkerestek, és szívesen álltam a feladat elébe. Én most levendulás termékekkel jelentem meg, egy kis Sárvár logóval, kékfestő és magyaros mintás táskával. Amikor majd szezonális lesz, akkor angyalokkal készülök, húsvét előtt hímestojásokkal fogok itt jelentkezni – fogalmazott.
A kézművesekkel a Nádasdy Kulturális Központ vette fel a kapcsolatot. Molnár Andrea elmondta, hogy a Sárvár Kincsei Boltban egyelőre 10 helyi kézműves mutatkozik be, de reményeik szerint a jövőben tovább bővül a kínálat.
További híreink
Szeptemberben lesz az éves eboltás
2026.08.26
Szeptember 12-én lesz az éves eboltás Sárváron. Dr. Szerémi Zoltán állatorvos tájékoztatása szerint az eboltást a korábbi évekhez hasonlóan a város négy pontján tartják meg.
Augusztus 20. - Államalapításunk és városunk ünnepe
2026.08.25
Az idei évben augusztus 20-21-én Sárvári Folk- és Várfesztiválra hívták az érdeklődőket a Nádasdy Kulturális Központ munkatársai.
Tovább...Hálaadó szentmisén köszöntötték a Szent Miklós Plébánia új lelkipásztorait
2026.08.12
Hálaadó szentmisén köszöntötték Aigner Géza plébánost és Rákos József káplánt a Szent Miklós-templomban. Az új lelkipásztorok augusztus 1-jén kezdték meg szolgálatukat a plébánián. A szentmisén az egyházközség, a katolikus iskola és Sárvár Város Önkormányzata képviselői is üdvözölték őket.
Tovább...Szlovén példák inspirálják Sárvár turisztikai fejlesztését
2026.08.12
Sárvár Város Önkormányzata, a Nádasdy Kulturális Központ és a Pannon Business Network képviselői szakmai tanulmányúton jártak Szlovéniában. A DanubeCrafts projekt keretében a turisztikai együttműködés, a desztinációmenedzsment, valamint a kulturális örökség digitális és élményszerű bemutatásának jó gyakorlatait ismerték meg.
Tovább...Takarékossági intézkedések Sárváron
2026.08.01
A tartós hőség és a Duna rekord alacsony vízállása miatt energiaellátási krízis alakulhat ki Magyarországon. Sárvár Város Önkormányzata felelősen áll a rendkívüli helyzethez, ezért takarékossági intézkedéseket vezet be mind az áram-, mind a vízfogyasztás vonatkozásában.
Tovább...Időközi választás - Bemutatkoznak a jelöltek!
2026.07.30
Sárváron augusztus 30-án tartják a 4-es számú választókerületben az időközi önkormányzati képviselő-választást. Hét jelöltet vett nyilvántartásba a Helyi Választási Bizottság, akiket a szavazólapon szereplő sorrendben mutatunk be.
Tovább...






