Hírek
HétfÅ‘n szúnyoggyérÃtés lesz Sárváron
2022.07.01
2022. július 4-én, hétfőn Sárvár város területén földi úton történő szúnyoggyérítés kerül elvégzésre. A gyérítést földi járműről ULV vagy melegködös technológiával végzik a kifejlett szúnyogok elleni védekezésként.
Fotó: BM Országos Katasztrófavédelmi FÅ‘igazgatóság
A kijuttatott csekély mennyiségű készítmény kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga lebomlik. A kezelt területen termő zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztás vagy feldolgozás előtt ajánlott megmosni.
A kezelést végző gépkocsi közvetlen közelében tartózkodni nem szabad. Nem jelent kockázatot a nyitott ablak, mivel azonban a készítmény zárt térben lassabban bomlik le, mint a szabadban, a permetszer leérkezéséig érdemes bezárni az ajtókat, ablakokat. A kezelés után pár perccel a permetköd eloszlik, ekkor nyugodtan folytatni lehet a szabadtéri tevékenységet.
A szúnyoggyérítésre Sárváron július 4-én, hétfőn a napnyugta utáni órákban kerül sor.
További híreink
Szeptemberben lesz az éves eboltás
2026.08.26
Szeptember 12-én lesz az éves eboltás Sárváron. Dr. Szerémi Zoltán állatorvos tájékoztatása szerint az eboltást a korábbi évekhez hasonlóan a város négy pontján tartják meg.
Augusztus 20. - Államalapításunk és városunk ünnepe
2026.08.25
Az idei évben augusztus 20-21-én Sárvári Folk- és Várfesztiválra hívták az érdeklődőket a Nádasdy Kulturális Központ munkatársai.
Tovább...Hálaadó szentmisén köszöntötték a Szent Miklós Plébánia új lelkipásztorait
2026.08.12
Hálaadó szentmisén köszöntötték Aigner Géza plébánost és Rákos József káplánt a Szent Miklós-templomban. Az új lelkipásztorok augusztus 1-jén kezdték meg szolgálatukat a plébánián. A szentmisén az egyházközség, a katolikus iskola és Sárvár Város Önkormányzata képviselői is üdvözölték őket.
Tovább...Szlovén példák inspirálják Sárvár turisztikai fejlesztését
2026.08.12
Sárvár Város Önkormányzata, a Nádasdy Kulturális Központ és a Pannon Business Network képviselői szakmai tanulmányúton jártak Szlovéniában. A DanubeCrafts projekt keretében a turisztikai együttműködés, a desztinációmenedzsment, valamint a kulturális örökség digitális és élményszerű bemutatásának jó gyakorlatait ismerték meg.
Tovább...Takarékossági intézkedések Sárváron
2026.08.01
A tartós hőség és a Duna rekord alacsony vízállása miatt energiaellátási krízis alakulhat ki Magyarországon. Sárvár Város Önkormányzata felelősen áll a rendkívüli helyzethez, ezért takarékossági intézkedéseket vezet be mind az áram-, mind a vízfogyasztás vonatkozásában.
Tovább...Időközi választás - Bemutatkoznak a jelöltek!
2026.07.30
Sárváron augusztus 30-án tartják a 4-es számú választókerületben az időközi önkormányzati képviselő-választást. Hét jelöltet vett nyilvántartásba a Helyi Választási Bizottság, akiket a szavazólapon szereplő sorrendben mutatunk be.
Tovább...






