Hírek
December 1-jén elindult az új ügyeleti rendszer
Sárvár kiemelt ügyeleti központ maradt!
2023.12.04
December 1-jén elindult az Országos Mentőszolgálat által működtetett új orvosi ügyeleti rendszer Vas vármegyében is. Győrfi Pál, az OMSZ sajtószóvivője Szombathelyen tartott sajtótájékoztatót, amelyen Sárvár képviseletében Szabó Zoltán alpolgármester is részt vett.
- Bárhol lakik is valaki, színvonalas ügyeleti ellátást kap és egységesen fér hozzá, december 1-jétől Vasban is minden településen a 1830-as telefonszámon érhető el az orvosi ügyelet. Vészhelyzetben, balesetnél vagy ha valakit újra kell éleszteni, továbbra is a 112-es hívószámot kell „tárcsázni” – hangsúlyozta Győrfi Pál, aki hozzátette: 15 megyében működik már az új ügyelet, több mint 200 ezer embert láttak el eddig, így kellő tapasztalatot is szereztek már.
Hétköznapokon 16.00-22.00 óra között és hétvégén, illetve ünnepnapokon 8.00-14.00 óráig hét telephelyen - Szombathely, Sárvár, Celldömölk, Kőszeg, Körmend, Vasvár és Szentgotthárd - háziorvosi ügyelet működik.
Hétköznapokon 22.00 és 8.00 óra között, illetve hétvégén, valamint ünnepnapokon 14.00 óra után az Országos Mentőszolgálat működtet sürgősségi ügyeletet a kijelölt telephelyeken, így Sárváron, Szombathelyen és Körmenden.
- Sárváron új ügyeleti autó is segíti a betegellátást! Arra kérjük Önöket, hogy panasz esetén először mindig telefonáljanak! - mondta Szabó Zoltán alpolgármester.
SÁRVÁRON AZ ÜGYELETI KÖZPONT ÚJ HELYSZÍNEN LESZ ELÉRHETŐ DECEMBER 1-TŐL: AZ SZTK-ÉPÜLETÉBEN (9600 Sárvár, Alkotmány u. 6.)
ÜGYELETI IDŐBEN ELLÁTANDÓ PANASZ ESETÉN – GYERMEK ÉS FELNŐTT ESETÉBEN IS – A 1830-AS TELEFONSZÁMOT KELL HÍVNI!
További híreink
Szeptemberben lesz az éves eboltás
2026.08.26
Szeptember 12-én lesz az éves eboltás Sárváron. Dr. Szerémi Zoltán állatorvos tájékoztatása szerint az eboltást a korábbi évekhez hasonlóan a város négy pontján tartják meg.
Augusztus 20. - Államalapításunk és városunk ünnepe
2026.08.25
Az idei évben augusztus 20-21-én Sárvári Folk- és Várfesztiválra hívták az érdeklődőket a Nádasdy Kulturális Központ munkatársai.
Tovább...Hálaadó szentmisén köszöntötték a Szent Miklós Plébánia új lelkipásztorait
2026.08.12
Hálaadó szentmisén köszöntötték Aigner Géza plébánost és Rákos József káplánt a Szent Miklós-templomban. Az új lelkipásztorok augusztus 1-jén kezdték meg szolgálatukat a plébánián. A szentmisén az egyházközség, a katolikus iskola és Sárvár Város Önkormányzata képviselői is üdvözölték őket.
Tovább...Szlovén példák inspirálják Sárvár turisztikai fejlesztését
2026.08.12
Sárvár Város Önkormányzata, a Nádasdy Kulturális Központ és a Pannon Business Network képviselői szakmai tanulmányúton jártak Szlovéniában. A DanubeCrafts projekt keretében a turisztikai együttműködés, a desztinációmenedzsment, valamint a kulturális örökség digitális és élményszerű bemutatásának jó gyakorlatait ismerték meg.
Tovább...Takarékossági intézkedések Sárváron
2026.08.01
A tartós hőség és a Duna rekord alacsony vízállása miatt energiaellátási krízis alakulhat ki Magyarországon. Sárvár Város Önkormányzata felelősen áll a rendkívüli helyzethez, ezért takarékossági intézkedéseket vezet be mind az áram-, mind a vízfogyasztás vonatkozásában.
Tovább...Időközi választás - Bemutatkoznak a jelöltek!
2026.07.30
Sárváron augusztus 30-án tartják a 4-es számú választókerületben az időközi önkormányzati képviselő-választást. Hét jelöltet vett nyilvántartásba a Helyi Választási Bizottság, akiket a szavazólapon szereplő sorrendben mutatunk be.
Tovább...








