Hírek
Egyházi épületekkel gazdagodott Sárvár
2021.09.15
A Szent László - templomban zajlott hálaadó szentmise után tartott ünnepségen áldotta meg Dr. Székely János megyéspüspök az újra birtokba vett és felújított plébániaépületet, valamint az annuciáta nővérek új szerzetes rendházát a Széchenyi utcában. Ezzel a város szívében létrejött egy egyházi központ.
A sárvári katolikus iskola kétmilliárd forintos iskolabővítése és a Szent László - templom teljes belső felújítása után sor került a plébániaépület és a nővérek zárdájának szentelésére.
A szentmisére zsúfolásig megtelt templomban Dr. Székely János külön köszöntötte a kolostorszentelésre Sárvárra érkezett női szerzetesrendek képviselőit, és ismertette a magyar alapítású annunciáta rend történetét. A kommunista hatalom 1950-ben tiltotta be őket, így került központjuk Brazíliába, ahová először lepramisszióra indultak a rend önkéntesei az 1930-as években. A rend feloszlatásáig leányotthont tartott fenn Szombathelyen és Celldömölkön.
Az annunciáták sajátos célja szolgálni az egyházat az apostoli élet különféle tevékenységeiben, korunk adottságai és szükségletei szerint. A Vas megyéből elüldözött női szerzetesrend sárvári visszatérése az egyház fontos eseménye. A szerzetesrend Mikes János szombathelyi megyéspüspök kezdeményezésére alakult meg. A rendszerváltást követően érkeztek vissza a nővérek Szombathelyre. Alapításuk századik évfordulóját már a sárvári Szent László - templomban ünnepelte az Annunciáta Nővérek Kongregációja.
– Nagy ritkaság egy plébánia, de az egyházmegye életében is, hogy együtt áldhatunk meg egy új kolostort és egy megújított plébániaépületet. A mai világban, amikor sokszor felejtjük és veszítjük el a legalapvetőbb értékeinket, a hitet, a hazánk iráni szeretetet, a család értékét, a plébánia és a kolostor olyan hely, ahol ezeket a kincseket őrizzük és továbbadjuk – jelentette ki Dr. Székely János megyéspüspök a város szívében létrejött egyházi központról.
A szertartás után az egyház képviselői és a hívek a Széchenyi utcai épületek elé vonultak, ahol a megyéspüspök megáldotta a plébániát és a rendházat. A felújított épület korábban mindig is a katolikus egyház tulajdona volt, amíg az állam annak idején ki nem sajátította. Ezúttal két másik ingatlant adott az egyház cserébe a városnak a plébániaépületért. A munkálatok költségeit az egyházmegye, a sárvári hívek adományai és az önkormányzat támogatása fedezte.
– Sárvár együttműködésének az egyházzal lelki alapja van, hiszen egy város fejlődésében fontos a pénz, de legalább ennyire fontos a lelki fejlődés és megújulás is. A város lelki élete kiteljesedik azzal, hogy az egyházi iskola után elindult az egyházi óvoda, és növekszik az igény az egyházi lelki szolgáltatások iránt is – mondta el Kondora István polgármester utalva arra, hogy szeptembertől a katolikus egyház működtetésébe került a Petőfi utcai Csicsergő óvoda, amely Szent Piroska Katolikus Óvoda néven folytatja működését.
– A kolostor az imádság háza, a plébánia a közösségek háza. Nem a papoké és a kedvesnővéreké mindez, ami körülvesz bennünket, hanem a sárvári katolikus népé. Aki ezekre az épületekre tekint, akár a templommal vagy a kolostorral, a plébániaházzal együtt, az ezt jóérzéssel teheti, mert Sárvár gazdagodott ezáltal – mondta el Wimmer Roland városi plébános az ünnepségen, amely a plébánia udvarán adott szerény vendégséggel zárult.
További híreink
Szenzációs kiállítás - Munkácsy két gyermekportréját mutatták be a Nádasdy múzeumban
2025.05.19
"Két ismeretlen ismerős - Munkácsy Mihály két gyermekportréja" címmel nyílt kiállítás a múzeumok világnapján a Nádasdy Ferenc Múzeumban, amelynek dísztermét megtöltötték az érdeklődők vasárnap délelőtt. Kövi Alfonz és Kövi Etelka portréját 1866-ban festette meg Munkácsy Mihály. A képeket Rampacher Anikó hagyományozta végrendeletében a sárvári múzeumra, ahova 2023-ban kerültek az alkotások.
Tovább...Újításokkal készül a Sárvárfürdő a nyári szezonra
2025.05.19
Befejezéséhez közeledik a strandmedence felújítása a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdőben. A komplexumban már nagy erőkkel készülnek a nyári szezonra, bővültek a lehetőségek a kültéri csapatsportra is. Tengó- és padelpálya várja a vendégeket a strandon.
Tovább...Nyugdíjazása alkalmából köszöntötték dr. Niklai Erzsébetet
2025.05.19
Dr. Niklai Erzsébet 2025. április 22-ig töltötte be a Sárvári Szent László Kórház főigazgatói posztját. A jövőben a kórház Rehabilitációs Osztályának osztályvezető főorvosaként folytatja munkáját, míg az intézmény irányítását dr. Drácz Lajos orvosigazgató látja el megbízott főigazgatóként.
Tovább...Aszfaltburkolatot kapott az Almáskerti utca
2025.05.19
Több helyszínen zajlik a tavaszi út-, járda- és csapadékcsatorna felújítási program városunkban. Az Almáskerti utca útburkolatának és az Esze Tamás utca páratlan oldali járdájának aszfaltozása már el is készült.
Tovább...A Futókörök Napján rekord részvétellel a 7. helyen végzett Sárvár
2025.05.19
Fantasztikus részvétel mellett – a korábbi versenyekhez hasonlóan – idén is a TOP10-ben, a 7. helyen végzett Sárvár az 5. Futókörök Napján. A rajt előtt avatta fel a város új futókapuját Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és Gömbös Gyula, a versenyt szervező, Sárvári Kinizsi SE Tájfutó Szakosztályának edzője.
Tovább...25 májusfa magasodik a jubileumi évben a várparkban
2025.05.04
Sárvár idén programsorozattal ünnepli a századforduló óta eltel 25 év eredményeit, így nem véletlen, hogy május 1-jén 25 fát állítottak az önkormányzat és a civil szervezetek a Várparkban. Az elmúlt 25 év és a 25 fa is a civil közösségek erejét, együvé tartozását jelképezi.
Tovább...