Hírek
Az államalapításra és Sárvár várossá avatására emlékeztek
2022.08.30
A hagyományokhoz hűen a Nemzetközi Folklórnapok keretében, augusztus 20-án a Nádasdy-vár udvarán került sor a Szent István napi ünnepségre. Ezen nemcsak az államalapító királyunkra emlékeztek, de megszegték az új kenyeret és ekkor ünnepelték Sárvár újkori várossá avatásának 54. évfordulóját is.
A színpadon a fellépő együttesek képviselői mellett jelen volt Kondora István Sárvár polgármestere, Takács Zoltán Bálint, a Nádasdy Kulturális Központ igazgatója, Molnár Andrea programigazgató és Ódor Viktória, fesztiváligazgatója is.
– Azokat az értékeket, amelyeket a kereszténység vallott és a magyar állam alapjait képezték, azokat az értékeket folyamatosan, minden évszázadban, mindenféle vihar és háborúskodás ellenére képesek voltunk eddig megőrizni. Ugyanis számtalan veszély leselkedik most Magyarországra és az általunk képviselt keresztény európai értékrendre is. Ideológiai alapon próbálják meggyengíteni és támadni ezt az értékrendet – figyelmeztetett ünnepi beszédében Kondora István Sárvár polgármestere.
Ezt követően a város első embere megszegte az új kenyeret egy nagy szeletet vágva, hogy jusson belőle mindenkinek egész éven át. Végül egy pohár borral koccintva jó egészséget és boldog időszakot kívánt Sárvár minden lakójának és az ide érkező vendégeknek.
Az ünnepség után kezdődött el a folklórtalálkozó zárógálája.
További híreink
Forgalmi rend változás a Posta téren és a Hild parkban
2025.11.21
A 2025. évi adventi és karácsonyi rendezvények időszakára a Posta tér és a Hild park forgalmi rendje 2025. november 19-étől (szerdától) – várhatóan 2026. január 7-ig (szerdáig) módosult.
Tovább...Elkezdődött a hegyközségi körforgalom építése
2025.11.21
Biztonságosabbá válik a közlekedés Sárvár-Hegyközségben, földmunkákkal kezdődött meg a körforgalom építése a Sótonyi, Celli és Kútszerhegyi utcák kereszteződésében. November 14-én Ágh Péter, Észak-Vas országgyűlési képviselője, Kondora István polgármester és Böröcz Miklós, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vas vármegyei igazgatója tartott helyszíni bejárást a munkaterületen.
Tovább...A szociális területen dolgozókat köszöntötték
2025.11.17
A szociális munka napja alkalmából ünnepséget rendeztek a Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központban november 11-én. Egy elismerés átadására is sor került, Szegedi Kőrös Gáspár Érdemérem kitüntetést vehetett át Illés Krisztina intézményvezető-helyettes.
Tovább...Bemutatták a „Sárvári Városerdő” fejlesztési eredményeit
2025.11.16
A „Sárvári Városerdő” fejlesztési munkáinak 2025. évi eredményeit mutatták be egy sajtótájékoztatóval egybekötött faültetés keretében november 4-én. Sárvár belterületén, a Vadkert körút és a Csónakázó-tó által határolt 4 hektáros erdőterület fél hektáros erdőfoltját érintette a Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézete által végrehajtott fejlesztés.
Tovább...Junior csúszdaparkkal bővül a Sárvárfürdő kínálata
2025.11.09
Látványos fejlesztéssel készül a 2026-os szezonra a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő: egy vadonatúj csúszdaparkkal bővül a strand kínálata. A tervezett csúszdák különlegessége, hogy magasságkorlátozás nélkül is használhatók, így akár már hároméves kortól kipróbálhatók lesznek. A junior csúszdapark alapkőletételére november 4-én került sor.
Tovább...Vásári portékák, ízek, illatok, muzsikaszó töltötte meg a belváros utcáit
2025.11.07
Október utolsó hétvégéjén ismét benépesültek Sárvár utcái, megrendezésre került a Simon-Júdás Napi Országos Kirakodóvásár. Több száz árus, több tízezer látogató jött el Sárvár nagy hagyományú vásárára.
Tovább...









