Hírek
Polgármesteri bejárás a Sárvárfürdőn
2022.06.13
A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdőben tett bejárást a nyári részleg megnyitása után Kondora István polgármester Kántás Zoltán fürdőigazgatóval és a gyógyfürdő vezetőivel. A Sárvárfürdőben a strand megnyitásával a fürdő minden szolgáltatása elérhető. Az elmúlt időszak a teljes nyitásra való felkészüléssel telt.
A fürdő jó szezonra, a pandémia előtti rekordévhez hasonló látogatószámra számít, amelynek gerincét a hazai vendégek adják. Kondora István polgármester és Kántás Zoltán, a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezetője, Zelles Zsolt stratégiai és Tőzsér Zoltán műszaki és szolgáltatási igazgató társaságában járta be a gyógyfürdő részlegeit a teljes főszezoni nyitás napjaiban.
A kalandparkot már birtokba vették a fiatalok, a csúszdák és a hullámmedence, a vendéglátóegységek is működnek, a fürdőzők pedig a jó időnek köszönhetően elfoglalták a fás-füves kültéri medencék környékét. Az idei évben két évfordulót is ünnepel a fürdő, 10 éves a kalandpark és 20 éve jött létre a Sárvárfürdő.
– A fürdőkomplexum biztos működésének egyik alapvető feltétele a 2019-es évhez hasonló vendéglétszám visszatérése volna. Az első néhány havi adatot ismerjük, és remélem az időjárás is segíteni fog bennünket, hogy újra fel tudjuk építeni magunkról azt a képet, amelyet a vendégeink megszoktak. A sárvári és a belföldi látogatókra is számítunk, hisz a háborús helyzet nem segíti a fürdő munkáját – jelentette ki Kondora István polgármester.
– Az elmúlt hónapokban azon dolgoztunk, hogy a műszaki és szolgáltatási feltételeink adottak legyenek a teljes újranyitásra – számolt be Kántás Zoltán. Hozzátéve, hogy a fürdő kifejezte munkatársai felé büszkeségét, hogy a pandémia utáni újranyitásban minden készen áll a főszezon kezdetére.
Kántás Zoltánt ismét a Magyar Fürdőszövetség elnökének választották. Ez azok révén volt lehetséges, akik az elmúlt évtizedekben Sárvárt a magyar turisztika térképére helyezték – mondta el a fürdőigazgató. Az újraválasztott elnöknek a pandémia után új kihívásokkal kell szembe néznie. Az elszabaduló energiaárak, az inflációs környezet és a stabil munkaerő megtartása is feladatot jelent a magyar fürdőknek.
A fürdő középtávú fejlesztéseinek megalapozásához a város önkormányzata tulajdonosként az infrastrukturális és energia-hatékonyság növelő beruházások előkészületeit teszi meg elsőként.
További híreink
Közmeghallgatás és képviselő-testületi ülés lesz február 13-án
2025.02.11
Sárvár Város Önkormányzata Képviselő-testülete február 13-án, csütörtökön 16 órai kezdettel a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatal nagytermében közmeghallgatást tart. A téma a lakosságot érintő várospolitikai kérdések.
Tovább...Felállították az új csényeújmajori útszéli keresztet
2025.02.11
Egy új gránitkereszt került a csényeújmajori útelágazáshoz. A 130 éves kereszt közösségi összefogás eredményeként újulhatott meg. A Csényei Római Katolikus Egyházközség, Csénye Község Önkormányzata, Sárvár Város Önkormányzata és a Szele család is támogatást nyújtott az elkészítéséhez, helyi vállalkozók térítésmentesen vállalták a kereszt felállítását.
Tovább...Fogadóórát tartanak a Sárváriakért Egyesület képviselői
2025.02.11
A Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselői, Strompová Viktória, Klimits István, Toldi Tamás és Gácsi Tibor fogadóórát tartanak február 24-én 15:30 és 17:00 között az önkormányzati hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...Félmilliárd forintos fejlesztés kezdődik a Gárdonyi iskolában
2025.02.10
A Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola épületének korszerűsítését érintő fél milliárd forintos fejlesztést jelentett be Ágh Péter országgyűlési képviselő, Kondora István polgármester és Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke február 7-én. A projekt megvalósítására a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében nyert támogatást a Sárvári Tankerületi Központ.
Tovább...Megemlékezés a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapján
2025.02.09
1945. január 27-én szabadult fel az auschwitzi haláltábor, ennek emlékére 2005-ben az ENSZ Közgyűlése január 27-ét a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapjává nyilvánította. A felszabadulás 80. évfordulóján hazánkban és szerte a világban megemlékezéseket tartottak. Sárváron is fejet hajtottak az elhurcolt zsidók emlékére,
Tovább...Átadták az ingyenes LED csomagokat
2025.02.09
Megérkeztek és január végén kiosztásra kerültek az ingyenes lakossági LED-csereprogramban igényelt izzók. A program második körében 172 sárvári háztartás igényelt energiatakarékos, hosszú élettartamú LED fényforrásokat. Az izzókat január 27-30. között lehetett átvenni a Sárvár Aréna sportolói bejáratánál.
Tovább...