Hírek
Honvédelmi táborokat tartottak Sárváron
2021.08.04
A Magyar Honvédség 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred győri székhelyű 19. Szalontai Ferenc Területvédelmi Zászlóalja tartott honvédelmi táborokat a Vas megyei Sárváron. A fürdőváros két éve már fogadott nyári honvédelmi tábort hagyományőrző tematikában a Nádasdy Történelmi Fesztiválhoz csatlakozva.
A tavalyi terveket a koronavírus-járvány elsöpörte, de idén két tábornak adott otthont a vasi település.
A hagyományőrző tematikájú táborban többek közt a Nádasdy Bandérium segítségével ismerték meg a középkor harcait. Betekintést nyertek a régi fegyverek világába, hogyan öntötték az ólomgolyót. A vállalkozó szelleműek páncélba is öltözhettek. A felderítő táborban a katonai alapismeretek elsajátítása után igazi feladat-végrehajtás történt, ahol a védőknek minden, a táborban megtanult ismereteket használva kellett megoldani küldetéseiket.
A bokrok közt egy-egy megvillanó szempár jelezte csupán, hogy zajlik a város tórendszerét övező erdős területen a felderítő tematikájú honvédelmi tábor Sárváron. A Magyar Honvédség által szervezett egyhetes táborban 32 fiatal öltött magára álcaruhát és katonai ismereteket, hogy belekóstolhasson a katonaéletbe.
- Az előző héten egy hagyományőrző tábort szerveztünk, a mostani tematikája pedig a katonai alapismeretek mellett a felderítő tematika köré csoportosul. Két éve már hagyományőrző tábort tartottunk Sárváron. Azért választottuk helyszínül, mert itt kerül megrendezésre a Nádasdy Történelmi Fesztivál. Ez adta az ötletet, hogy idén egy másik fajta tábort is itt tartsunk. Az itteni nagy erdős terület alkalmas a felderítéssel kapcsolatos feladatok végrehajtására – számolt be Lenkovics Nikolett törzsőrmester, a tábor parancsnoka.
A tábor lakói közül többen fontolgatják, hogy hosszabb távon is a katonai hivatást szeretnék választani. A Győrből érkezett Münnich Attila szüleivel nézegette a honvédelmi táborok weboldalát és rátalálva a felderítő tematikájúra, döntött úgy, hogy ez fogta meg és ez is érdekli a legjobban. – A jövőben is ilyen területen szeretnék elhelyezkedni majd, úgyhogy ez volt a biztos választás – tette hozzá Attila. Szintén a táborban hadi élményeket gyűjtő Szücs Gergő Csanád is arról számolt be, hogy jól teltek a tábor napjai és összetartó volt a közösség, amit több program is elősegített.
- A célunk az volt, hogy a táborban a részt vevők között erősítsük a hazaszeretetet, a bajtársiasságot és a csapatszellemet. A legfontosabb azonban, hogy a fiatalok jó élményekkel térhessenek haza a táborból – mondta el dr. Horváth Zoltán alezredes, 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred parancsnokhelyettese.
További híreink
Évet értékelt Kondora István polgármester
2025.02.17
Megtartotta hagyományos évértékelőjét Kondora István polgármester február 14-én a Zeneházában. Az eseményre ezúttal is a helyi cégek, egyházak, önkormányzati intézmények és civil szervezetek vezetőit hívta meg továbbá a helyi képviselő-testület tagjait, az önkormányzati hivatal munkatársait.
Tovább...Elfogadták a város költségvetését
2025.02.17
A február 13-i képviselő-testületi ülés fő napirendi pontja Sárvár Város Önkormányzata 2025. évi költségvetése volt, amelyet a polgári koalíció tagja támogattak igen szavazatukkal, a Sárváriakért Egyesület képviselői nemet mondtak az idei büdzsére.
Tovább...Közmeghallgatás és képviselő-testületi ülés lesz február 13-án
2025.02.11
Sárvár Város Önkormányzata Képviselő-testülete február 13-án, csütörtökön 16 órai kezdettel a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatal nagytermében közmeghallgatást tart. A téma a lakosságot érintő várospolitikai kérdések.
Tovább...Felállították az új csényeújmajori útszéli keresztet
2025.02.11
Egy új gránitkereszt került a csényeújmajori útelágazáshoz. A 130 éves kereszt közösségi összefogás eredményeként újulhatott meg. A Csényei Római Katolikus Egyházközség, Csénye Község Önkormányzata, Sárvár Város Önkormányzata és a Szele család is támogatást nyújtott az elkészítéséhez, helyi vállalkozók térítésmentesen vállalták a kereszt felállítását.
Tovább...Fogadóórát tartanak a Sárváriakért Egyesület képviselői
2025.02.11
A Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselői, Strompová Viktória, Klimits István, Toldi Tamás és Gácsi Tibor fogadóórát tartanak február 24-én 15:30 és 17:00 között az önkormányzati hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...Félmilliárd forintos fejlesztés kezdődik a Gárdonyi iskolában
2025.02.10
A Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola épületének korszerűsítését érintő fél milliárd forintos fejlesztést jelentett be Ágh Péter országgyűlési képviselő, Kondora István polgármester és Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke február 7-én. A projekt megvalósítására a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében nyert támogatást a Sárvári Tankerületi Központ.
Tovább...