Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Babaköszöntő csomagot kapnak jövő évtől a sárvári újszülöttek

Mert minden gyermek kincs!

2024.12.16

A sárvári képviselő-testület decemberi ülésén Dr. Máhr Tivadar alpolgármester, örömmel jelentette be, hogy Babaköszöntő csomaggal szeretné a jövőben a sárvári újszülötteket üdvözölni Sárvár Város Önkormányzata. Az ehhez szüksége rendeletet egyhangú döntéssel támogatta a képviselő-testület.

Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Babaköszöntő-csomagot mutatja
Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Babaköszöntő-csomagot mutatja

Az ajándékcsomag egy névre szóló köszöntővel ellátott gyermekkönyvet, továbbá babaápolási szereket és a gyermek gondozását segítő termékeket, szolgáltatásokat tartalmaz.

Egy mintacsomagot be is mutatott az alpolgármester az ülésen, aki ötletgazdája volt a Babaköszöntő-csomagnak, és szólt arról, hogy az ajándékokat tartalmazó vászontáskára egy logó is készült: a Nádasdy – vár előtt álló gólya egy babát tart a csőrében, a grafika mellett egy szlogen is olvasható, „Sárvári baba vagyok. Mert minden gyermek kincs!”.

Az önkormányzati ajándékok mellett a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő Well-Nessi plüss sárkánya és egy babaúszás kupon, illetve a Sárvár Aréna Ringató foglalkozására szóló utalvány is megtalálható a Babaköszöntő – csomagban, hogy a gyermekek minél fiatalabb korban megismerkedhessenek ezeknek a komplexumoknak a szolgáltatásaival.

Dr. Máhr Tivadar alpolgármester elmondta: az önkormányzat kiemelt figyelmet szeretne fordítani a fiatal családok támogatására, a Sárvárhoz való kötődésük erősítésére, ezt szolgálja a novemberben elfogadott első lakáshoz jutók támogatása, a babacsomag és természetesen a gyermekek gondozását, nevelését szolgáló intézmények folyamatos megújítása is.

További híreink

Kezdődik a sárvári iparterületi elkerülő út tervezése

2025.03.09

Tervzsűri elé került a sárvári iparterületi elkerülő út ügye, amelynek keretében döntés született az elkerülő út nyomvonaláról.

Tovább...

Sárvár is csatlakozott az országos faültetési akcióhoz

2025.03.09

A Nemzeti Faültetés Napján, március 1-jén, szombaton faültetésre hívta Sárvár lakosságát a Sárvári Városszépítő Egyesület, Sárvár Város Önkormányzata és a Sárvár Jövőjéért Civil Kerekasztal Egyesület a Laktanya utcai játszótérre. Az egyesületek tagjai és az önkormányzat képviselői három darab ezüst hársfát ültettek el a játszótéren, amelyek néhány éven belül árnyékot biztosítanak a gyerekeknek.

Tovább...

Képviselői fogadóóra

2025.03.09

Képviselői fogadóórát tart Toldi Tamás önkormányzati képviselő 2025.03.24-én, hétfőn 16:30 és 17:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.

Tovább...

Fogadóórát tart Varga Károly önkormányzati képviselő

2025.03.04

Varga Károly, az 1. számú választókerület önkormányzati képviselője március 6-án, csütörtökön 17.00 - 18.00 óráig a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as irodájában, 18.00 – 19.00 óráig a Rábasömjéni Közösségi Házban fogadóórát tart. Varga Károly várja a lakosság megkeresését ezen időtartamban.

Tovább...

Medencefelújítás, városerdő - Ülésezett a képviselő-testület

2025.02.28

Rendkívüli ülést tartott pénteken reggel a sárvári képviselő-testület a Városházán.

Tovább...

Megvalósulhat a Kertvárosi Szabadidőpark

2025.02.28

A Sárvár Aréna mögötti beépítetlen ingatlan mellett még csak az épülő közút jelzi, hogy hamarosan fejlesztés kezdődik. Ágh Péter országgyűlési képviselő, dr. Kondora Bálint, a Vas Vármegyei Közgyűlés alelnöke és Dr. Máhr Tivadar, Sárvár alpolgármestere tartott bejárást a területen, és adott tájékoztatást a készülő beruházásról, amelynek központi eleme a mozgáskoordinációt fejlesztő játszótér lesz.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!