Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Megyei elismerésben részesült Farkas Johanna és Farkas Júlia

2022.10.25

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 66. évfordulója alkalmából rendezett megyei ünnepségen Farkas Johanna és Farkas Júlia Európa-bajnok kézilabdázók a kortársaik számára mutatott példaértékű sikeres szakmai tevékenységük elismeréséül "Békássy Ferenc Díj” kitüntetésben részesültek.

Az elismerést a testvérpár nevében Farkas Júlia vette át.
Az elismerést a testvérpár nevében Farkas Júlia vette át.

Az elismerést a testvérpár nevében Farkas Júlia vette át, akinek Kondora István, Sárvár polgármestere és Dr. Máhr Tivadar, Sárvár alpolgármestere és dr. Kondora Bálint, a vas Megyei Közgyűlés alelnöke is gratulált.

Farkas Johanna és Farkas Júlia Ikerváron kezdték a kézilabdázást. Általános Iskolai tanulmányaikat a Szent László Katolikus Általános Iskolában végezték. Már az ikervári játékoséveiket is komoly eredmények jellemezték, a sok közül rögtön az elején egy országos bajnoki cím. Ezt követően az ikervári csapat a Győri Audi ETO KC utánpótláscsapata lett. A lányok nyolcadik osztályos korukig Ikerváron, Horváth János műhelyében nevelkedtek a Győr színeiben, mindketten 2021 nyarán Európa-bajnokok lettek.

Johanna júliusban a junior U19-es válogatott irányítójaként állhatott fel a dobogó legfelső fokára, ezzel immár kétszeres Európa-bajnok. 2022. júliusában a junior kézilabda-válogatottal ezüstérmet nyert a szlovéniai világbajnokságon.

Farkas Johanna a Dunaújváros csapatát erősíti
Farkas Johanna a Dunaújváros csapatát erősíti

Júlia nyakába 2021-ben Montenegróban került aranyérem, ahol az U17es magyar válogatott hibátlan mérleggel jutott túl ellenfelein, egyúttal az U17-es torna legértékesebb játékosának is megválasztották. Júlia 2022-ben tagja volt a magyar női U18-as kézilabda-válogatottnak a Szkopjéban zajló korosztályos világbajnokságon, ahol bronzérmet nyert a csapat. Mindkét lány kiváló teljesítményt nyújtott, és meghatározó szerepet töltött be az ifjúsági, illetve junior korosztályos válogatottban.

Johanna 16 évesen profi szerződést kötött a nagy múltú Győri Audi ETO KC csapatával. A 2020/2021-es szezonban kölcsönben szerepelt a Szent István Nemzeti Kézilabda Akadémia együttesében. A 2021/22-es idényt Dunaújvárosban töltötte, ahol szintén kölcsönjátékosként szerepelt, az idei szezonba végleges átigazolt.

Júlia a Győri Audi ETO KC keretének tagja.

További híreink

Megemlékezés a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapján

2025.02.09

1945. január 27-én szabadult fel az auschwitzi haláltábor, ennek emlékére 2005-ben az ENSZ Közgyűlése január 27-ét a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapjává nyilvánította. A felszabadulás 80. évfordulóján hazánkban és szerte a világban megemlékezéseket tartottak. Sárváron is fejet hajtottak az elhurcolt zsidók emlékére,

Tovább...

Átadták az ingyenes LED csomagokat

2025.02.09

Megérkeztek és január végén kiosztásra kerültek az ingyenes lakossági LED-csereprogramban igényelt izzók. A program második körében 172 sárvári háztartás igényelt energiatakarékos, hosszú élettartamú LED fényforrásokat. Az izzókat január 27-30. között lehetett átvenni a Sárvár Aréna sportolói bejáratánál.

Tovább...

Sportszervásárlási támogatást nyert a Nádasdy iskola és a katolikus iskola

2025.02.09

A sárvári iskolák ismét eredményesen szerepeltek a Millió lépés az iskoládért programban. Azon intézményeket, amelyek az őszi fordulóban legalább 7-szer teljesítették az Országos Kékkör távját, és 2000 zöldpontot gyűjtöttek, Sárvár Város Önkormányzata 100-100 ezer forint sportszervásárlási támogatásban részesítette. A támogatást az iskolák intézményvezetői, tanulói vették át.

Tovább...

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

2025.01.31

Sárvár Város Önkormányzata versenyeztetés útján, nyílt pályázati eljárás keretében értékesít kettő belvárosi, társasházi üzlethelyiséget.

Tovább...

Beszámolók ülése volt a januári

2025.01.28

A sárvári képviselő-testület januári ülése Kondora István polgármester két ülés között történt jelentősebb eseményekről szóló beszámolójával kezdődött. Tájékoztatást kaptak a képviselők a polgármester elmúlt időszakban, átruházott hatáskörben hozott döntéseiről is.

Tovább...

Átadták az első sárvári Babaköszöntő csomagot

2025.01.27

A 2025-ös év első sárvári újszülöttje Burka Barbara és Horváth Gábor negyedik gyermeke, Horváth Simon lett. Az első Sárvári Babaköszöntő csomagot a kisfiú szülei vehették át Kondora István polgármestertől és Dr. Máhr Tivadar alpolgármestertől.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!